Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vágyom irreálisan egy...

Miért vágyom irreálisan egy gyerekre, amikor nem vagyunk elég ideje együtt a párommal?

Figyelt kérdés

Nem akarok vele űrt kitölteni, de mindig is fiatal anya akartam lenni. Nem sikerült, 28 éves leszek, a mostani kapcsolatom pár hónapja tart. Ő is akar gyereket egyszer, de tudom, hogy nagyon korai lenne az is, ha véletlenül teherbe esnék.


Tudom nem szabad másokhoz hasonlítani magam, de szinte minden kolléga, ismerős aki akart gyereket vagy már babázik, vagy anyuka már, vagy minimum házas.

Csak közben a józan észre alapozva fontos, hogy egy gyerekhez kell egy 3-8 éves kapcsolat. Ez már mindenkinek adott volt, csak nekem olyannyira nem volt szerencsém a férfiakkal, hogy terápia is kellett.


A mostani párom is messze van egy ideáltól, de most eljutottam arra a szintre, hogy így is több, mint jó nekem, csak vagyok annyira önbizalomhiányos, hogy attól félek ő még kalandozni akar utánam... :/


Szánalmas ez a kényszeres vágyakozásom is, meg az is, hogy mindent is beleképzelek már egy 3 hónapos kapcsolatba, annyira nem akarok vénlány lenni.



nov. 27. 21:16
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
Kérdezd meg ugyanezt a terapeutádtól!
nov. 27. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 A kérdező kommentje:
Már nem járok hozzá. Igazából túl sokat dolgozom és olyan jó lenne végre összeköltözni és nem az az üres lakásba hazaérni, de ki tudja ezt egyáltalán mikor illik felvetni ...
nov. 27. 21:24
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Te nem gyereket akarsz. (Valószínű reális képed sincs róla mivel jár egy gyerek napi szinten) Te arra vágysz, hogy egy férfi végre elköteleződjön melletted, és ennek a manifesztálódása a gyerek. Sokan - hozzád hasonlóan - egy kapcsolat szintlépésének tartják a baba érkezését. Pedig sokkal inkább a kapcsolat szakítópróbája.

A terapeutához meg vissza kéne menni, mert láthatóan iszonyat hiányod van az elfogadás terén, hogy kellesz te egyáltalán valakinek. Ennek viszont egészen biztos mély gyökerei vannak.

nov. 27. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:

Édasanyámnak nem kellettem én igazán soha. Felnőttként meg még úgysem. Soha, egyszer sem látogatott volna meg magától ebben a városban, ahová elköltöztem. Ha van valamilyen nyomós indoka idejönni akkor jön, pl: kezelésekre. De amúgy meg nekem kell menni haza. Nem mintha apukàm sokkal jobb lenne ilyen téren. Csak szerintem egy szintén heti 40 órában dolgozó felnőttől nem lehet elvárni hogy mindig én utazzak haza... Ez is kezd kicsit teher lenni.


Sajnos nem elsőkézből, de tudom mekkora nagy felelősség egy gyerek és még az a barátnőm se számított erre a nehézségre, akinek minden vágya ez volt. Nem lehet lerakni a gyerekét, mert ilyen igénye van. Én nem ilyen voltam pl. meg a húgom se de ez lutri.


Plusz tudom hogy semmi segítségem nem lesz, mert a szüleimnek se nagyon volt, ők többszáz kilométerre laktak a nagyszüleimtől, de legalább a nagyszüleim évente pár hétre le tudták költözni hozzánk nyáron, mert tanárok voltak mindketten és ránk vigyáztak. Na mármost az én szüleim el is váltak, nem is tanárok, évi pár hét sem lesz, hogy segítsenek 200 km-ről.


Párom szüleit még nem ismerem, de egyelőre inkább nekik segít a párom folyton, hogy ez megfordulhat-e majd egy unoka esetében... Nem tudom.


Amúgy nem terveztem szülni házasságon kívül, de azért oda el kell jutni.


Több gyereket is akartam, de 0 extra segítséggel, szerintem jó sokan örülnek hogy egyet felnevelnek. Úgy könnyű életben tartani egy kapcsolatot, ha nagymama-nagypapa heti 1x elviszi a gyereket legalább, hogy a fiatalok egymással is foglalkozhassanak.


Na a szüleimnél ez nem volt opció plusz semmi közös se volt bennük emiatt elváltak.

nov. 27. 22:19
 5/16 A kérdező kommentje:
Úgyhogy túl sok rosszat láttam ami miatt magamban sem bízom eléggé
nov. 27. 22:21
 6/16 A kérdező kommentje:

A terápiát amiatt hagytuk abba, mert a terapeutám ígyis tele van, szerinte az új párkapcsolat egy jó pont volt ahhoz, hogy lezárja velem a kapcsolatot 1,5 év után.


Kellene az a mélylélektan is, de annyira fájdalmas volt az alap dolgokkal szembesülni is, hogy néha van az úgy, hogy az ember nem képes elbírni.

nov. 27. 22:23
 7/16 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem maga a vágy teljesen normális, ösztönös dolog.


Inkább a világgal van a baj. Sokáig tart a fészekrakás. Emiatt sok nőnek kell sokáig várni. Ez szomorú, hogy így van.


Ettől még hülyeség a bizonytalanra gyereket vállalni. Azzal együtt is hogy a vágyad normális, és a szenvedésed érthető.

nov. 27. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Régen az volt a normális, hogy 1-2 éven belül házasság majd gyerek, hitelre lakás ház, szülők segítettek. Mindketten saját lakásban élünk, de bármit is forszírozni korai lenne nagyon. :/


Egyelőre közös szilveszter meg nyaralás a terv. :D

nov. 27. 22:46
 9/16 anonim ***** válasza:
48%

"A mostani párom is messze van egy ideáltól, de most eljutottam arra a szintre, hogy így is több, mint jó nekem, csak vagyok annyira önbizalomhiányos, hogy attól félek ő még kalandozni akar utánam... :/"


Szerintem egy ilyen kapcsolatban nem szabad babát vállalni.


Én 36 vcoltam, amikor megismerkedtem a férjemmel, fél év után költöztünk össze, egy év után azt mondtuk, jöhet a baba és egy év kellett, hogy összejöjjön. Nem kell 3-8 év, ha a megfelelővel vagy. A fenti mondat alapján számomra te nem vagy azzal.

nov. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Persze, nincs korhoz kötve a boldogság. Ugyanakkor sok olyan anyát ismerek, aki inkább hálás, hogy fiatalon lett anya, még ha a nem megfelelő emberrel is. Olyat viszont nem ismerek, akinek későn lett, és előtte nem szorongta szét az életét, bár a kettő együttjárhat, a szorongás miatt nem találtak jó partnert.


Nagybátyám második felesége 39 évesen szült, 6 éves kapcsolatból szakított, a régi párja is meg ő is 1,5 év után lettek szülők az új kapcsolatukban, mert most jó és így mertek szülők lenni.


Az én hibám is h nem lehetek mostanában túl jó partner és anyuka jelölt. 2 városban dolgozom és PhD-zom. 3-8 évet amiatt mondom, mert mindenki huszonéves akikkel példálóztam, meg egyetemet végeztek. Teljesen normális ma már, hogy tizen-huszonpár évesen összeismerkedett párok csak akkor vállalnak gyereket, ha minimum egyetem után pár éves stabil állásuk van vagy valami. Vagy a karrier a fontos.


35 felett azért már nem aggódunk olyanokon mint huszonévesen, én kb. Pont 30 leszek mire ténylegesen befejezem az egyetemi tanulmányaim. Gyerek mellett nehezen tudok elképzelni egy disszertáció írást. Ehhez nem elég a motiváció, ugyanis túl összetett folyamat, gyerek nélkül is piszkosul kínlódom. De már jól állok a kutatással, csak egyénibe vagyok, nem kut. csoporttal.

nov. 29. 09:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!