Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért vágyom irreálisan egy...

Miért vágyom irreálisan egy gyerekre, amikor nem vagyunk elég ideje együtt a párommal?

Figyelt kérdés

Nem akarok vele űrt kitölteni, de mindig is fiatal anya akartam lenni. Nem sikerült, 28 éves leszek, a mostani kapcsolatom pár hónapja tart. Ő is akar gyereket egyszer, de tudom, hogy nagyon korai lenne az is, ha véletlenül teherbe esnék.


Tudom nem szabad másokhoz hasonlítani magam, de szinte minden kolléga, ismerős aki akart gyereket vagy már babázik, vagy anyuka már, vagy minimum házas.

Csak közben a józan észre alapozva fontos, hogy egy gyerekhez kell egy 3-8 éves kapcsolat. Ez már mindenkinek adott volt, csak nekem olyannyira nem volt szerencsém a férfiakkal, hogy terápia is kellett.


A mostani párom is messze van egy ideáltól, de most eljutottam arra a szintre, hogy így is több, mint jó nekem, csak vagyok annyira önbizalomhiányos, hogy attól félek ő még kalandozni akar utánam... :/


Szánalmas ez a kényszeres vágyakozásom is, meg az is, hogy mindent is beleképzelek már egy 3 hónapos kapcsolatba, annyira nem akarok vénlány lenni.



nov. 27. 21:16
1 2
 11/16 A kérdező kommentje:
Ja meg ez nem olyan mint a mesterképzés, hogy van 3-4 napom cikket írni. A szabadidőmben tudom csak, ami extrán leterhel.
nov. 29. 09:55
 12/16 anonim ***** válasza:

Ahogy olvasom semmi se ideális hozzá, ráadásul még tanulsz is,ami nem kis belefeketett idő és energia.

El kell fogadnod,hogy te nem lettél fiatal anyuka.Ha a pároddal majd 30 éves korodban a végzés után is együtt leszel,akkor már lehet,hogy ideális lesz a történet. S valljuk be 30 évesen nem vagy még öreg egy gyerekhez.Bár az nekem red flag, hogy most a kapcsolatotok legeslegelején is azt mondod, hogy nem tökéletes, mikor most van a rózsaszín köd...,ha az elmúlik,akkor mi lesz veletek?!

nov. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 A kérdező kommentje:

12-es nagyon hiányzunk egymásnak, ha nem lehetünk együtt. Tudod, nem mindenkinek az a jó csak, ha lángolóan szerelmes. Nálam 1 hónap után ez az érzés elmúlt, most már máshogy várom, máshogy hiányzik. Szeretem, ahogy ő szeret és szeretem azért, aki. De én mindig is nagy álmodozó voltam és el kell fogadni, H a szőke herceg fehér lovon nem létezik, csak azzal az emberrel lehet együttlenni, aki hajlandó is szeretni, nemcsak elvárni dolgokat meg hasonlók. Vagyok annyira érett, hogy látom a rossz tulajdonságait mégis vele akarok maradni. Nekem is megvannak a sajátjaim. Pl: nincs jogsim. :P


Az előző udvarlóim amúgy feleennyit se tettek értem, mint most a párom. Ők önzők voltak, mindent úgy kellett tennem, ahogy ők akarták. A mostani párom tiszteletben tartja, hogy sajnos sok a munkám. Ebben hasonlítunk.


És őszintén én most sem tudnám megmondani, ki lenne számomra ideális. A saját démonaimmal küzdök inkább, nem akarom elveszíteni őt, és ez ijesztő. :(

nov. 29. 19:38
 14/16 A kérdező kommentje:
Egy idősebb nő mondta nekem, hogy lesz egy ember aki szeret, és olyan lesz, amilyen. Tökéleteset úgysem találunk soha.
nov. 29. 19:40
 15/16 anonim ***** válasza:
Az, hogy nincs jogsid, nem egy tulajdonság, hanem egy állapot.
nov. 30. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Fogalmazzunk úgy hogy 5x megbuktam, és nem akarom tovább próbálni. Rossz oktatóim voltak, 3 is de belátom H én is béna voltam, vizsgán lefagytam mindig. Ami az életben még tök para is, veszélyes lenne stresszelni az utakon. Sok nő ugyanezen okból nem vezet, és egyre több ilyen férfit is ismerek.
nov. 30. 18:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!