Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nem unjátok,hogy mindig a...

Nem unjátok,hogy mindig a csokosokat hibáztatják?

Figyelt kérdés
tesómék felvettek babavárót és csokot,és láttam mennyit küzdöttek,több mint fél évig,mindenféle papír,kéthetente 100 aláírãs,de szó szerint,aki ezt átéli az már tényleg megérdemli. de itt meg azt látom mindenki őket hibáztatja,babavárósokat,hogy miattuk vannak a házárak egekben,csak ezért szülnek gyereket,nem kéne gyereket szülnie stb.nem unalmas már? sokat ismerek aki albérletet fizet és gyereke van. annak sincs joga szülni? melyik fiatalnak van a zsebében 25 millió,hogy házat vegyen,szerintem sokan fizetnek hitelt gyerekkel. vagy a szegényeknek nincs joga szülni? úgy látszik itt mindenki gazdag . nyilván aki 2- 3 gyerekre felvesz csokot amúgy is annyit tervezett. nyilván ők is tudják,hogy ha nem lenne csok,akkor alapból annyi lenne a ház ára,vagy még olcsóbb,mert mióta bevezették a csokot 2-3 - szorosa lett. ők is tudják. de ezért miért a babavárósok vannak hibáztatva,és mindig hülyének nézve? vagy vegyenek fel sima hitelt és fizessék gyerek mellett a teljes árat? és albérletbe ugyanannyit fizrtnének havonta csak sose lesz házuk.. szerintem felelősségteljesek,de mindenki felelőtlennek állítja be a csokosokat. itt mindenki örökölt vagy mi van? bocsi,de a rokonság is bántja tesómékat,és évek óta ezt olvasom itt is,csak nem értem.
nov. 28. 02:40
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
74%

Igen, ez is kiakasztó, mint ahogy az is, hogy nekünk állandóan azt vágják a fejünkhöz 3 gyerekkel, hogy csak a CSOK miatt lettek. Mikor elmondjuk, hogy bocs, de nem mertünk belevagni akkora hitelbe, így sem CSOK, sem babaváró (mikor születtek ez még nem is volt). Akkor meg megkapjuk, mert még ahoz is hülyék vagyunk, hogy azt elintezzük, hogy az ingyen(?) milliókat megkapjuk.

Szerintem nagyon sokan nincsenek képben, hogy milyen feltételeknek kell pl a CSOK-hoz megfelelni és utána ez mekkora kötöttséget jelent, de túl egyszerű őket hibáztatni és a fele olyan jól sem hangzik, hogy csak alapból is nagy 💩-ban van az ország.

nov. 28. 03:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
73%

"láttam mennyit küzdöttek,több mint fél évig,mindenféle papír,kéthetente 100 aláírãs,de szó szerint,aki ezt átéli az már tényleg megérdemli"


????


Nekünk van 2 gyerekre Csok és babaváró is, de nem kellett semmit küzdeni meg száz helyen aláírni, bementünk a bankba, elhoztuk a szükséges papírokat, otthon kitöltöttük, majd visszavîttük a TB-igazolással együtt. Meg még kétszer beadtuk a számlákat, ahogy haladtunk az építkezéssel, és ennyi. A babaváró még ennyi sem volt. Szóval nem is értem, miről beszélsz, ne told már túl. Mellesleg, nem értem, emiatt miért "érdemelne" valaki milliókat.


Nem értem azt sem, ki hibáztat kit, minket senki. Azt nem szokták érteni, én se sem, akinek kb. semmi normális bevétele, önereje, mégis bevállal mindenféle hitelt, amit úgyse tud majd rendesen fizetni 3 gyerek mellett. Ja, meg 3 gyermeke csok, mikor még egy sincs? Nem is tudod, milyen egy gyerekkel, hogy mer akkor valaki előre bevállalni 3-at, mikor ha nem lesz meg a 3, akkor kb. egész életedre anyagi csődbe vághat a visszafizetés...


"sokat ismerek aki albérletet fizet és gyereke van. annak sincs joga szülni"


Van joga, mindenhez van joga itt mindenkinek, csak azt nem értem, hogy a hazai albérleti viszonyokat ismerve, hogy mer valaki? 1-2 gyerek mellett hogy tud egyáltalán kifizetni valaki ilyen bérleti díjakat? Ha kiteszik, ki ad ki nekik másik lakást gyerekestől?


Megjegyzem, mi nem örököltünk, külföldön dolgoztunk évekig két munkahelyen és spóroltunk, a csok+babaváró már csak extra volt, mert nyilván, ha felnyomták az árakat, hülyék lettünk volna nem felvenni pl. az ingyen 2,5 milliót.


De ettől függetlenül én se értem, hogy mer 2-3 gyereket(!) bevállalni az, aki még önerőt se tud összegyűjteni, hát az a gyerekeket sem fogja tudni normálisan eltartani.

nov. 28. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
90%

Tojom én le azt, aki felvette, az a saját baja, nem baja.

A törvényalkotókat hibáztataom, a kereslet mesterséges generálásáért és az árak felhajtásáért. Mert ez alapvetően nem a gyerekeseknek ment, hanem az építőiparnak volt puszipénz. Aki ezt nem érti...

nov. 28. 06:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
60%
Miattuk nem lesz annak saját ingatlanja, aki nem vállal be felelőtlenül 3 gyereket.
nov. 28. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
73%

Én is elsődlegesen a törvényhozókat hivaztatom.

A CSOK-osokat többnyire csak a hátuk mögött szekálom. Mármint őket sem mind, hanem van több ismerősöm is, aki nem akart gyereket, vagy max 1-et, aztán tavaly fél éves, pár hónapos kapcsolatban felvette a CSOK-ot 3 gyerekre, hogy legyen háza mert hiába volt lehetősége továbbtanulni nem sikerült olyan szakot választania, amiből ez amúgy sikerülne. Konkrétan ez a 3(!) ismerőspár közül már 2 is a váláson gondolkozik, pedig még meg sincs az első gyerek. Na most az ilyenek miatt nem tudnak önerőből házat venni azok az emberek sem, akik amúgy a CSOK előtt simán meg tudták volna engedni maguknak. Nem hiszem, hogy ők az egyetlen ilyenek a CSOK-kal, de biztos vannak még páran. Sok értelme van ilyen szellemi háttérrel gyereket szülni. Na mindegy, a gyermekpszichológusok állami szférában amúgy sem leterheltek, ráérnek elvállalni őket (ez nem így van).


Azokkal a CSOK-osokkal, akik alapból annyi gyereket terveztek és nem kb a 2. randin vették fel a hitelt nincs semmi bajom. De a többiekkel igen

nov. 28. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
35%

Engem ez csak azért bosszant, mert nem a CSOK és társai miatt emelkedtek az ingatlanárak. Ami 2014-ben került 12 millióba, az most kerül 40-45-be (de erre nem kapsz támogatást, mert 1-1,5 szobás lakás, nem felel meg a feltételeknek), ami 2018-ban 30-35 millió volt, az most már inkább 80-90, vagy még több (Budapest). Hol van ez az eddigi CSOK 10+15 millióhoz képest? Segítség a családosoknak, igen, de azért azt ne felejtsük el, hogy ezek zöme mind hitel. Nem ingyen pénz, amit kapsz a gyerekért. Kedvezményes kamatozású, de hitel, amit vissza kell fizetni. Az "ingyen pénz" része az egyrészt most megszűnik, másrészt régen is voltak ilyen-olyan pénzbeli támogatások, csak azt nem reklámozták ennyire.


Szóval nem a CSOK-hoz hasonló támogatások miatt nőnek az ingatlanárak. Egyrészt mert akkor kb annyival nőttek volna csak, mint amennyit egy támogatással össze lehet szedni, nem 200-300%-os áremelkedés lett volna, másrészt meg ez akkor, amikor bevezették a támogatásokat, akkor megugrott volna, vagy így meredeken emelkedett volna az ár egy ideig, de aztán megáll. De nem állt meg, sőt, még mindig egyre jobban drágulnak az ingatlanok, pedig már a hitel is baromi drága. Plusz, ha körülnézel a világban, MINDENÜTT egyre drágább a lakhatás. Egész Európát, USA-t de már lassan Kínát is bőségesen érinti ez a dolog, pedig nincs mindenhol CSOK, nem az én adómból veszik a New York-i emberek a lakásaikat :D Ez globális jelenség, amit a kormány ellensúlyozni szeretett volna ezzel a manőverrel, csak nem jött be.

Ja, amúgy a pampogók egyik kedvenc érve, hogy az ő adójából kapják az "ingyen" milliókat. Na most, mi csak a babavárót vettük fel, ami ugye hitel, de oké, lett 2 gyerekünk, szóval ebből elengedtek 3 milliót. Sem én, sem a férjem nem a közszférában dolgozunk, mielőtt gyereket szültem volna, én egymagam is már befizettem többet is, mint 3M (amit "elengedtek" a hitelből, nagy kegyesen), a férjem meg egy év alatt kifizet a NAV-nak kb még kétszer ennyit vállalkozóként, és már lassan 4 éve felvettük, szóval ha így számoljuk, akkor a saját adónkból kaptuk meg a teljes összeget is, de azért a maradék 7M-t még vissza kell fizetni, szóval ennyit erről.


Az elkeseredettség és a kilátástalanság keresi a bűnbakokat, nem a józan ész.

nov. 28. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
38%

Én hibáztatom a csokosokat, mert pénzre szülnek gyereket. Ez milyen már?

Csak az szüljön akinek van rá elég kerete, hogy eltartson egy gyereket.

Nem most, hanem majd 10 év múlva nézzétek meg ezt a sok felelőtlen szülőt, mekkora nyomorban fognak tengődni a tetemes hitel miatt. Nem kívánom nekik, de én szóltam előre.

nov. 28. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
90%

Arra vagyok kiakadva, amikor megtudta a környezetünk, hogy gyerekünk lesz, megvádoltak, kérdeztek, hogy a csok miatt???

Nem, nem a csok miatt, mi azért vállaltunk gyereket, mert volt rá pénzünk. Dolgozunk, spóroltunk és addig nyújtózunk ameddig a takarónk ér.

Legszívesebben kifüggeszteném a kerítésünkre egy óriásposzteren.

nov. 28. 09:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
60%

Istenem milyen környezetben éltek ti?

Egy ismerősöm sincs, aki a csok miatt vállalt gyereket, viszont olyan van, aki kihasználta a lehetőséget és felvette, mert úgyis akart gyereket/volt már gyereke.

Aki nem vette fel a csokot (még a 10+10est) pedig megtehette volna (mert a feltételeknek megfelelt volna), az a saját pénztárcájának az ellensége. Erre kb ezt lehet mondani.


Az, hogy a törvényhozók nem tudják/akarják felmérni egy-egy törvény közép - de sokszor még - rövidtávú hatásait sem, az meg sajnos az elmúlt 13 évben nem volt újdonság. Amíg egy inkompetens banda irányítja az országot, addig instabil gazdasági környezetben kell boldogulni. Az ingatlanárak drasztikus emelkedése is ennek a gazdaságpolitikának az eredménye.

nov. 28. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
92%
Én nem hibáztatok senkit, aki felvette. Azt hibáztatom, aki idiótán vette fel bármelyiket is és most körbesírja az összes facebook csoportot és fórumot, mert nem jön a gyerek, vagy nem annyi, vagy határidőn túl, vagy válnak, vagy nemtudom és "fujj fujj szemét kormány, mert most hogy megszívjuk, bezzeg szegény mi..." Na ilyenkor gondolom azt, hogy álljon már meg a menet! Le kéne szállni arról a magas lóról, amire fordítva ültek fel sokan. Ömlenek az ilyen csoportokban az ilyen sztorik... Brutálos, borzasztó, elkeserítő, pláne azt látni hányan írják alá ezeket úgy, hogy el sem olvasták, vagy legalábbis nem értelmezték. Erre mit lehet mondani? Mert szerintem aki hülye, az vállalja a döntése következményeit. Semmi nincs ingyen! Aki meg felelősen, okosan vette fel és használja, annak meg egészségére. Nem a gyermeket vállaló egyének/családok hibája a kormány (sorozatos rossz) döntéseinek a következménye, így szerintem értelmes ember nem is rájuk pikkel.
nov. 28. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!