Ki lehet képzelt apa?

Figyelt kérdés
Nem saját eset, csak hallottam, hogy ha egy születendő gyereknek nem ismert az apja, akkor képzelt apát találnak ki, ami elég nevetséges meg szomorú, viszont olvastam, hogy ilyenkor az anya felmenői közt válogatnak? Nem értem ezt, hogy akkor most a képzelt apa egy teljesen képzelt személy? Most egy szélsőséges példa, ha nő lennék és születne egy gyerekem, akkor mondhatnám azt, hogy az apa legyen Puskás Peti?(azért példálózok vele, mert őt biztos ismeritek)

nov. 30. 12:58
 1/10 anonim ***** válasza:
82%
Nem, a képzelt apa, teljesen képzelt apa, nem nevezik meg, nem írják bele, hogy Puskás Peti.
nov. 30. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
88%

Örökbefogadott vagyok.

Csak az "anyám" (khm..) ismert, apa nem. Így kivolt húzva ameddig nem lettem hivatalosan örökbefogadva.

Viszont mivel anyu nem volt férjnél amikor örökbefogadott, így kitalált apa lett. Anya Kovács, így "apám" is Kovács lett. Soha senki nem kérdezte hol van, vagy ilyesmi.

nov. 30. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
85%

Ez ma már annyira nem létfontosságú, már nem hívnak egy apa nélküli gyereket fattyúnak és nem jár kirekesztéssel, és szégyennel, ha nem nevezed meg az apát.

Ma már simán csak az anya vezetéknevét kapja a gyerek.

Régen "elfogadott" volt h az apa lepattant, és azért neveli egyedül a nő a gyerekét, de az nem, hogy alkalmi kapcsolatból lett a gyerek.


Egyébként nem egy létező személyt neveztek meg, hanem egy kitaláltat.

nov. 30. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
21%

[link]


Ítélet van írva.

nov. 30. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
31%
Erről egyszer mesélt egy ismerősöm anyukája, hogy ha az anyakönyvezésnél nem nevezett meg az anya apát, ő mindig ugyanazt a nevet írta be. Már nem emlékszem mit, de mondjuk Tóth Béla.
nov. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
63%

Anyai, vagy apai ágon egyik nagyszülő vezetéknevét használják általában. És egy nyilvántartásban ellenőrzik hogy tényleg nem létezik-e, mert nem lehet létező személy. Mivel szül. év, hónap, nap hely is tartozik a képzelt apához.

Hogy képzelt az apa azt a kivonatban nem látni. Néha anyakönyvben sem, csak az alapiratban.

dec. 2. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
6-dik, mi az az alapirat?
dec. 3. 20:36
 8/10 NTBS ***** válasza:
100%
Bárki aki nem létezik.
dec. 3. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Nem értem azt hogy “aki nem létezik” egy név szerepel csak benne, nehéz olyan vezeték és utónév kombinációt találni, ami ne létezne. Olvastam, hogy születési helyet és időt is találnak ki a név mellè, így okés volna, viszont ezek a plusz adatok hol vannak? Nekem pl az én születési anyakönyvi kivonatomba csak a név szerepel, semmi más személyes adatja az apámnak
dec. 3. 23:00
 10/10 anonim ***** válasza:

Kivonatban nem is találod a szüleid szül. idejét, helyét, nem adattartalma. Az anyakönyvben, anyakönyvi bejegyzésben (papír, vagy 2014. júl-tól elektronikus) szerepel.


Az alapirat az anyakönyvi bejegyzés alapja, amit a kórházban születéskor töltöttek ki, és aztán tovább viszik a hivatalba. Ott van a képzelt apáról szóló határozat, és egyéb papírok.


Hasonló alapirata van a halálesteknek, és házassági eseményeknek is.

dec. 5. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!