Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Képzelt barátja volt Gyermeked...

Képzelt barátja volt Gyermekednek? Meddig normális?

Figyelt kérdés
Lányom 3,5 éves, és állandóan más bőrébe bújik. Nem a szokásos képzelt barátja van, hanem ő lesz egy más nevű kislány (Dórika) és az ő eredeti nevével (Luca) van egy pici barátja, akinek ő tanít meg minden nagylányos dolgot (egyedül kakilni a wc-be, egyedül elaludni, nagyot ugrani, úszni karúszóval, stb). Ilyenkor minket sem anyának-apának szólít, hanem a keresztnevünkön. Mert tudja, hogy mi a 'Luca' szülei vagyunk. Sokszor szinte egész nap ez megy. És teljesen kiborul, ha nem megyek bele a játékba. Szinte kiabál, hogy ő a Dórika, és nem a Luca.

2013. aug. 13. 16:01
 1/9 anonim ***** válasza:
Nálunk két képzeletbeli barát van, akik pár hete meghaltak állítólag, de tegnap újra visszajöttek. Kb. 1 éve körül vannak, júniusban volt 3 éves a lányom
2013. aug. 13. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
46%
Ugyan nekem nincs gyerekem, és nem tudom, ez hogyan megy, de azért figyelj erre oda, ha esetleg évek múlva sem múlik el, nehogy valamiféle többszemélyiségűség alakuljon ki...
2013. aug. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Hu, ne haragudj, de nekem ez nagyon fura, nem a hagyomanyos kepzelt barat. Ha tartosan igy marad, en felkeresnek egy orvost. (nem bantasbol mondom, bipolaris a tesom es teljesen normalis eletet el)
2013. aug. 13. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Én elvinném pszichológushoz. Legfeljebb azt mondja, hogy ne aggódj, de nem ártana, ha látná ezt szakember. Esetleg van egy nagylány akit utánoz? Mert akkor viszont csak tetszik neki és ennyi.
2013. aug. 13. 17:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Teljesen normális. Én beszélgetnék vele hogy miért jobb Dórikának lenni, mint Lucának. Szerintem nagyon aranyos, hogy így tanítgatja saját magát.
2013. aug. 14. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Lányom most 2,5 éves. Most kezdett el így játszani. Van, hogy az uncsi tesójával nevet cserélnek. Valamikor egy madzagot húz maga után, és "sétáltatja a kiskutyáját" (van igazi kutyánk is) vagy képzeletbeli kis babákat gondoz. Nagyon cuki.
2013. aug. 14. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a véleményeket.


Figyelek rá, hiszen ezért is írtam ki a kérdést. Beszéltem már pszichológussal a dologról. Azt mondta meg kell próbálni úgy kezelni, mint egy jó játékot, aminek időnkét vége szakad, véget kell vetni neki. Ilyenkor azt kell mondani: jót játszottunk, de most fejezzük be. Ilyenkor a saját rendes nevén szólítva kell folytatni a dolgunkat, játékot, feladatot. Persze ez nem megy ilyen egyszerűen, ahogy ő elmondta.

Igazából kíváncsi voltam másnál fordul-e elő hasonló.

2013. aug. 14. 21:56
 8/9 anonim ***** válasza:
Az en lányom 3, 5eves most kezdte azt, h ő a sofi hercegnő! De szerencsére nálunk ez csak pár percig tart aztán elkezdek vele mást játszani és annyi volt!Szerintem próbáld természetesen kezelni es ha úgy érzed elég akkor elterelni a figyelmet! Csak pl képen fesd ki a körmét vagy kérd meg segítsen és dicserd, h milyen ügyes vagy sussetek egy gyors és egyszerű süteményt!
2013. aug. 15. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszi, próbálom így kezelni.
2013. aug. 16. 05:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!