Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy állnál a karácsonyi...

Hogy állnál a karácsonyi ajándékozáshoz ezek után?

Figyelt kérdés

A sógorod 3 gyerekének sok éven át adsz ajándékot karácsonyra. Nem nagy értékben, de mindig jó előre kipuhatolózva, minek örülnének, illetve később a nagyoknak pénzt adsz.

Aztán lesz neked is egy gyereked. Az első karácsonyára tőlük a gyerekeik használt, újonnan is nagyon max. 2-3 ezer forintos játékát kapja, csomagolatlanul átnyújtva.

Nincsenek anyagi gondjaik, átlagos színvonalon élnek.

Hogy állnál ezek után az ajándékozáshoz?



dec. 1. 10:24
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
45%

Egyrészt, aki ajándékozik, annak nem azért és úgy kell ajándékozni, hogy majd egyszer ugyanolyan értékben kapjon ő is ajándékot.

Másrészt, nem illik más pénztárcájában turkálni, azaz, lehet, hogy te kívülről úgy látod, hogy jól állnak, de egyébként a valóság ettől nagyon távol áll, csak nem tolják a képedbe az anyagi gondokat. Sokan nem mutatják a külvilág felé, ha valami gondjuk van.

Harmadszor, ha nincsen baja azoknak a játékoknak, akkor semmi gond nincsen vele. Legalább környezettudatos megoldást találtak és újrahasznosították azt, amire már nekik nincsen szükségük.

Negyedszer, meg nincsen karácsony, szóval ez valószínűleg egy napi kamu kérdés. Ha nem, akkor viszont a kérdés maga téged is minősít, tekintve, hogy az ajándékozás nem arról szól, hogy egymást túllicitáljuk.

dec. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
87%
Sokkal kisebb értékű ajándékot vennék nekik mint eddig. De vennék.
dec. 1. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem nem a gyerekek tehetnek róla, hogy a szüleik mit adnak vagy mit nem adnak a te gyerekednek. Nem büntetném emiatt a gyerekeket. Vennék nekik, ahogy eddig is, ahogy az anyagi lehetőségeim engedik. Erőn felül én mondjuk egyébként sem ajándékoznék senkinek sem.
dec. 1. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
89%

Nálunk ugyanez a helyzet. Idén karácsonyra megmondtam hogy csoki lesz mindenkinek, és az enyémeknek is azt kérek. Nem fogok a kamaszoknak fejenként 5-10 ezreket adni hogy az enyémek hiányos, összevaterázott játékot kapjanak. Sértődés van belőle de nem érdekel.


Nincs szükségünk más levedlett cuccaira, épp elég szemetet kaptunk "ajándékba" anno.

dec. 1. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan az ilyen helyzeteket küszöböljük ki már évek óta azzal a családon belül, hogy senki nem ajándékoz senkinek semmit, csak szűk családon belül (vagyis apa,anya és gyerekek egymás között), azt is szigorúan zártkörűen. Ha összegyűlik a tágabb család, akkor csak annyi az ajándék egymásnak, hogy együtt töltünk időt. Amúgy meg ahogy az előbb is írtak, a gyerekek nem tehetnek a szülők döntéséről.
dec. 1. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Eddig ugyanígy voltunk csak a felnőttekkel

Mi mindig mindenkinek normális ajándékot adtunk,aztán az egyik évben testvérem és a férje becsomagoltak egy félig felbontott kávét,hogy amúgy az nincs felbontva csak felsértette valami a csomagolást (persze,ollóval volt kinyitva)

Közösen kaptuk a férjemmel ezt a csodás ajándékot

Tudom ajándék lónak ne nézd a fogát dehát már szegyenbol sem adtam volna senkinek felbontott kávét ajándékba.

Nem varok senkitől semmit,de ha már akarnak ajándékozni akkor legalább vegyék meg azt 1000 forintos kávét

Azóta mi is max egy kávét,vagy egy tusfurdot ajandekozunk

dec. 1. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
15%

Na ez a baj a karácsonnyal. Mindenki a hülye anyagiakat méricskéli a fa alatt. Miért nem tudtok szimplán örülni egymásnak? Erről szól a karácsony nem?

Hányingerem van az ilyen emberektől meg a koszos elvárásaiktól.

dec. 1. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Adunk eztán is, mint eddig. Ismétlem: én sem szoktam sokat szánni rá, mert nem ez a lényeg.

De én a használt játékot inkább csak odaadom, alkalomtól független.

Sosem az volt a fontos, mit kapok, én tényleg jobb szeretek adni, mint kapni. Itt a gyerekem kapcsán inkább értetlenkedtem. Egy pici gyereknek tényleg bármilyen apróság megteszi.

Nem akartam turkálni más pénztárcájában, csak ezzel akartam érzékeltetni, hogy egy 1500 forintos pepcós kis játék pl. nem terhelné meg őket.

Mi sem veszünk neki mindenféle FP interaktív kacatot, egyszerű játékai vannak, picinek nem is kell több. 🙂


#7

Ha nekem az számítana, mit kapok, kb. nem is készülnék férjem családja felé semmit. Én magamból indulok ki, nagyon szívesen nézelődtem a kicsiknek való játékok közt, amíg ajándékba vittem valamit. Sosem nagy értéket, nem erről szól.

dec. 1. 12:21
 9/14 anonim ***** válasza:
78%

Hetes, hagyjuk a hülye dumát. Igen, örülök a másiknak, de nem röhögtetem ki magamat lelakott játékokkal. Pláne akkor nem, ha a másik láthatóan rászánt egy adott összeget.


Ha nem fér bele semmi, akkor még ezt is meg lehet mondani, hogy figyelj, nincs most pénz, hagyjuk az ajándékozást. Vagy van egy tábla csoki. A kutya nem fog szólni. Mi évek óta nem ajándékozunk egymás között pont emiatt.

dec. 1. 12:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
89%

Nekem a sógornőm kérte, hogy sose ajándékot vigyek, hanem pénzt, ők tudják, mire kell, minek örülne a gyerekük. Mikor megszületett a gyerekük, nem voltam nagyon eleresztve, de akkor sem kértek ajándékot/ajándék helyett segítséget (pl ha átmegyek elmosogatok, vigyázok a babára, míg lezuhanyzik...) csak az volt ajándék, ha pénzt vittem. Mikor már ehetett mondjuk édességet, akkor is szólt a tesóm, nehogy Mikuláscsomagot vigyek, csak egy ötezrest... Mielőtt megtudtam, hogy terhes vagyok, már ez a pofátlan kategória volt, az utolsó karácsonyra mondták, hogy 20-25 ezret adjak ajándékba...

Mondjuk én is hülye voltam, hogy belementem, de ezt most hagyjuk.


Idő közben megszületett a mi gyerekünk, és nekem teljesen mindegy lett volna, hogy milyen ajándékot hoznak, ha a gyereknek tetszik, se eleinte kapott tőlük felbontott csokit, hogy (az övék nem eszi meg, együk meg mi), aztán sógornőm mondta, hogy ő nem akar ajándékon gondolkodni, van a gyerekemnek apja+anyja, majd veszünk neki mi. Gondoltam, hogy ez azt jelenti, hogy úgy fognak pénzt adni, mint tőlem elvárták, de eljöttek üres kézzel szülinapozni, ettek-ittak, majd mikor a gyerek nyitotta az ajándékokat, mondta a sógornőm, hogy mennyi "szart" idehordtak az emberek, még jó, hogy náluk nem szokás ajándékozni... Szép lassan leépítettem én is, nem viszünk ajándékot, pénzt se, de azóta mondjuk nem is kérik, hogy vigyünk.

dec. 1. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!