Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a véleményed ezekről a...

Mi a véleményed ezekről a kislány nevekről?

Figyelt kérdés

Nekem nagyon sok kislány név tetszik, de a férjem háromra adta az áldását, viszont még nem tudjuk pontosan melyik legyen. Dorka, Szófia és Bianka közt vacillálunk. Első sorban arra lennék kiváncsi, hogy milyen embert képzeltek el ilyen nevekhez. Pl.: én, ha Dorkára gondolok egy szőke hajú, cserfes lányt képzelek, aki nagyon érzékeny, míg a Bianka névről egy talpraesett, hosszú barna hajú, kissé komolyabb lányra asszociálok. A Szófia gondolom mindenkinek igazi hercegnős név :)

Nektek melyik tetszik a legjobban?

Antal Szófia

Antal Dorka

Antal Bianka


dec. 3. 13:55
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nekem a Dorka nem tetszik és annyira szerintem nem is illik a vezetéknévhez. (Mélyhangrendű magánhangzók miatt)

A Szófia sem tetszik annyira, de legalább illik a vezetéknévhez.

A 3 név közül nekem a Bianka tetszik legjobban és illik a vezetéknévhez is.

Külsőt én inkább nem társítanék egyikhez sem, mert én pl pont szőke hajú Biankát és barna hajú Dorkát ismerek, szóval ez teljesen lutri.

dec. 3. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
22%
Antal Szófia hangzik a legjobban a három közül.
dec. 3. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
68%
Az Antal Bianka a legszebb ezek közül.
dec. 3. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
66%

Bianka.

A Szófia nem tetszik, a Dorka meg becenév

dec. 3. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

A Biankák akiket ismerek mindig konfliktus kerülők voltak, bár kedvesek.

Szófiával még nem találkoztam, de társítok hozzá egy képzeletbeli pozitív személyiséget, egyelőre mi is ezt szeretnénk adni ha lányunk lesz.

A Dorka nekem kislányos, én szeretném, ha a felnőtt lányomat nem csak kicsinyítős képzős névvel tudnák illetni. Nekem a Dorka becézés.


Saját vélemény, és csak alapozok arra, hogy milyen benyomást keltenek bennem tapasztalataim alapján ezek a nevek.

dec. 3. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Ezek közül Bianka.

A Dorka becenév. Kislánynak oké, de ha 30 év múlva komolyabb helyen kell majd bemutatkoznia, azt hiszik, hogy valami iskolázatlan jött, aki a rendes neve helyett becenevet mond.

Szófia nekem nem tetszik. Zsófia sokkal szebb lenne.

dec. 3. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Mivel egyik sem igazán tetszik ezek közül, így inkább azt veszem figyelembe, hogy melyik illik a legjobban a vezetéknévhez, ez pedig a Szófia. A Bianka esetében túl sok az "a" betű, a Dorka meg túl rövid, meg becenév, vhogy nem hangzik jól, Dóra vagy Dorina jobb lenne.
dec. 3. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Dorka nem illik a vezetéknévhez, de amúgy sem tetszik a becéző alak miatt.

Biankával tetszik talán a legjobban, azzal olyan semleges, gördülékeny, könnyen kimondható név. Én ezt választanám.

A Szófia is jó végülis hozzá, de az sokkal feltűnőbb, váratlanabb, modernebb.

Az hogy ki milyen külsőt belsőt társít ezekhez azt nsgyban befolyásolják a korábbi tapasztalatok, és ez nagyon egyedi. Nekem a Dóra, Dorka ismerőseim nem szimpik, barna rövid hajúak és szemüvegesek. Bianka ismerősöm többféle van, van hercegnős és nagyon más is. Szófiát csak a mesékből ismerek.

dec. 3. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Antal Szófia-cool,ezt tenném "első helyre", felsoroltak közül ez a legmenőbb hangzású


Antal Dorka- ez nem illik hozzá, ahogy kimondtam, "belegabalyodott" a nyelvem, AntaR Dorka lett belőle.


Antal Bianka-még ez is klassz lehet, de nem_annyira, mint a Szófia, nekem ezzel egy pici bajom van ,de el lehet fölötte siklani,mert nem_olyan vészes. A közepén ott van, hogy "talbi", picikét túl hangsúlyosnak tűnik nekem, túl "kihangsúlyozódik". És akkor ez engem a talmi dicsőség -re emlékeztet

ápr. 7. 10:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!