Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Elmondanátok a véleményeteket...

Elmondanátok a véleményeteket őszintén erről a névről? Ki mit szólna hozzá?

Figyelt kérdés

Nemrég pont itt az oldalon láttam/olvastam egy lánynevet, amiről korábban még csak nem is hallottam, de ennek ellenére sem verte ki nálam azonnal a biztosítékot, pedig alapjában véve nagyon nem szeretem az ilyen különleges, ritka neveket. :D Ez valahogy más volt. :)


Azóta fura módon egyre jobban és jobban tetszik és már komolyan gondolkodom rajta, hogy felkerül a listámra, de előtte szeretnék másokat is meghallgatni, ki mit szól hozzá. :)


Nyugodtan írjátok le őszintén a véleményeteket, jöhet hideg is, meleg is. :) Bátran!


A kérdéses lánynév pedig a Tília. :)



2015. jún. 22. 15:58
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

o(Tília)

Rossz.

2015. jún. 22. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 vfrtom ***** válasza:
Nem tetszö.
2015. jún. 22. 16:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
11%

En a megszokotott világon legtöbb helyen ismert egyszerü nevek híve vagyok, habár lehet azért mert mint én mint a férjem már elég sokhelyen jártunk a világban és egy egyszerü név megkönnyíti a helyzetünket.


De attól függetlenül nekem tetszik, és most már Mo-n is elfogadják a szokatlan neveket, és igazából mire a te lányod iskolás lesz kb a csoport felének szokatlan neve lesz.

2015. jún. 22. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Én is láttam azt a kérdést. Én viszonylag elfogadónak tartom magam a nevekkel kapcsolatban, és nálam se ütötte ki a biztosítékot. Szeretném, ha mindenki kicsit nyitottabb lenne a nem megszokott nevekkel kapcsolatosan, nyilvánvalóan ésszerű határokon belül.

Ott is leírták többen, hogy az lehet vele a baj, hogy félre fogják érteni Otíliának, ami ugye régebb óta benne van a köztudatban, ha nem is gyakori. Ez zavaró lehet, ha mindig ki kell javítani, vagy esetleg adminisztrációs hibaként állandóan utána kell járni, hogy elírták.

Egyébként nekem tetszik a hangzása, szép név. Becézni Tilinek furcsa lenne, de Liának is lehet akár, vagy nem is muszáj becézni. Minden életkorban el tudom képzelni egy lánynak, úgyhogy ha passzol a vezetéknevetekhez és a párodnak is tetszik, akkor nyugodtan válaszd ezt. :)

2015. jún. 22. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Olyan semmilyen. Nem tetszik, nem adnám.
2015. jún. 22. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:

Mindenkinek ment a zöld pacsi, köszönöm, hogy őszintén leírjátok, amit gondoltok. :)


Nekem is az az egyik félelmem ezzel a névvel kapcsolatban, hogy könnyen félrehallhatja az ember és Otíliát érthet Tília helyett. Ami persze előfordul más nevekkel is (lásd.: pl. a Lea nevet sokszor Leilának értik, és így tovább), de valóban zavaró lehet, ha mindig ki kell javítgatnia az ember lányának a másikat.


Viszont tetszik a hangzása, szerintem egész szépen cseng és bár elég ritka név, mégse az a "feláll-tőle-a-karomon-a-szőr-is" kategóriás, kirívó név, mint amilyeneket manapság gyakran divatból adnak a "minél ritkább, annál menőbb" elv alapján. Egyszóval annak ellenére, hogy különleges, mégse erőltetett és nem megy tőle falnak az ember. :)


De még várnék véleményeket. :) Nagyon gondolkodom rajta, hogy felvegyem-e listás névnek, vagy inkább ne.

2015. jún. 22. 16:52
 7/16 anonim ***** válasza:
Nem rossz, de szerintem vagy elírják Otíliának, vagy 10-szer megkérdezik, hogy mit mondott. :)
2015. jún. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
A biztosítékot egyáltalán nem veri ki, de a gyerekemnek nem adnám.
2015. jún. 22. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
Szép a Tília, de én sem adnám a lányomnak.
2015. jún. 22. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
Èn ismerek egy Tìliát, igaz csak második neve, de ezt is használja. Először nem tretszrett a nèv, idregenkedtem tőle, de már megszoktam. Nem rossz nèv szerintem, vannak ennèl hajmeresztőbbek is, de èn nem adnám a gyermekemnek.
2015. jún. 23. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!