Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért tartja annyi nő horrorna...

Miért tartja annyi nő horrornak meg rémálomnak a terhességet és a szülést?

Figyelt kérdés

Még mielőtt valaki félreértene: nem azt mondom, hogy mindkettő csak boldogság és csoda, de azért messze nem mindenkinek csak szenvedésből és kellemetlenségből áll a terhesség, ahogy a szülés sem mindenkinek trauma és borzasztó élmény, már nagyon sok anyukától olvastam, hogy szeretett terhes lenni, és a szülés is viszonylag jó élmény volt neki.


Viszont csak azért tettem fel ezt a kérdést, mert mostanában egyre több fiatal (gyerektelen) nő vallja borzalomnak, horrornak a terhességet és a szülést, meg köztük egy páran a szülés utáni időszakot is.


Úgyhogy elsősorban anyukáktól várok tapasztalatokat, véleményeket. :)



dec. 3. 17:56
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
96%
Nem lehetne kitiltatni ezt az idiótát?
dec. 3. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 anonim ***** válasza:
94%

Mindenki másképp éli meg a terhességet, a szülést, a szülés utáni időszakot. Akinek jó élmény volt, nyilván szívesen emlékszik vissza. Akinek viszont negatív tapasztalata van, azt nem fogja vigasztalni, hogy xy boldogan élte meg ezt az időszakot.

Nekem pl problémamentes terhességem volt, imádtam a terhes pocakomat, szerettem terhes lenni, a szülés is jó élmény volt, de a szülés utáni időszakot nehezen éltem meg. Most újra terhes vagyok, és nem félek a szulestol, viszont a szülés utáni időszaktól igen, a tapasztalataim miatt.

Van akinek meg a szülés volt rémálom, az első hónapok meg a béke szigete...

Van akit eltantoritanak a megszerzett tapasztalatok egy újabb terhesség tőle, van akit nem.

A gyermektelenek meg nyilván a társadalom nyomasara us, meg saját maguk igazolása miatt is okot keresnek arra, miért nem A járnak gyereket, és akkor ezt hozzák fel példának.

dec. 3. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/21 anonim ***** válasza:
89%

1#

Annyira örülnék én is neki, ha kitiltanák.

dec. 3. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:
87%
Szerintem jelentségek a kérdezöt, idövel csak kititltják. A gond csak, hoyg utána ujra regisztrál.
dec. 3. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
100%

Nos.. az első gyermekemmel problémamentes terhesség, viszonylag jó szülés és nyugodt baba.


A második terhességem közben elvesztettem a babám.


A harmadik terhesség tele volt rettegéssel, vérzésekkel, rosszullétekkel. A szülés maga volt a pokol, nem beszélve arról a részről amikor kézzel tépte le a méhlepényt az orvos. Na akkor ordítottam.. A baba többemberes, extra minimális alvásigénnyel, 1 percre se marad el egyedül pedig már elmúlt 1 éves, folyamatosan nyüszög, nem lehet letenni születése óta.


Én az utolsónál mondtam azt,hogy nem lesz több gyerekünk.

dec. 3. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:
81%
1 jo is lenne már..naponta körbe körbe ugyanazokat kérdezgeti 🤣csak a körítés más.
dec. 3. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:
1-es, te ki vagy?
dec. 3. 19:15
 8/21 A kérdező kommentje:
2-es, gratulálok! ❤️
dec. 3. 19:16
 9/21 anonim ***** válasza:
61%

Én úgy gondolom, hogy azért gondolják úgy ezek a fiatal nők, mert sok-sok rosszat hallanak, főként idősek tudnak igen horrorisztikus történeteket mondani, mert mondjuk 30 évvel ezelőtt igen szigorúak voltak a protokolok, teljes irányítás alatt volt szerencsétlen vajúdó asszony, pedig ennek teljesen természetesen, a lehető legkomfortosabban kellene zajlania.

Hála égnek, manapság nem így zajlik, nálunk pl kádban is lehet szülni vagy ki hogy akarja, igen sok lehetőséget biztosítanak a korházakban, legalábbis nálunk baba-mama barát a korház.

Sajnos ezek ellenére manapság is sok a horror, ezt pedig a túlterhelt egészségügy számlàjára lehet írni.

Lehet, hogy annak a szülészorvosnak te ma a 7. szülése vagy.

Én valahol ezt is megértem, így sajnos átmegy futószalag effektusba a dolog, nem tud/akar emberien bánni veled.

Arról nem beszélve, hogy sokan nem érzik magukat biztonságban idegenek között élete alighanem legnagyobb pillanatában, ugye szülőorvost nem lehet fogadni, szülésznőt, bábát nem lehet fogadni.

Nekem rettenetes megélésem van mind a szülés mind a szülés utàni fél évből, még sem gondoltam korházból hazafele jövet, hogy én sosem szülök többet.

A sebek beforrtak, a traumákat feldolgoztuk együtt.

Most megint babát várok, s reménykedek egy szebb szülésben,születésben.

dec. 3. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
55%

"Miért tartja annyi nő horrornak meg rémálomnak a terhességet és a szülést?"


Csak itt a gyakorin.


Az meg még röhejesebb, amit te is írtál, hogy GYERMEKTELEN nők vallják "borzalomnak, horrornak a terhességet és a szülést, meg ..... a szülés utáni időszakot is".


Tudod mennyit számít az ő véleményük?


Mintha egy katolikus pap szexuális tanácsadást nyújtana.

Mintha egy óvodás pályaválasztási tanácsot adna egy továbbtanulás előtt álló fiatalnak.

Mintha egy jogosítvánnyal nem rendelkező utas belepo..ázna a sofőr vezetésébe.


És itt a gyakorin ugye senkiről nem tudhatod, mennyi köze van a témához. Maximum némi élettapasztalattal a válaszából kiszűrheted, hogy kik azok, akiknek semmi.

dec. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!