Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi lett a kapcsolattal, ha az...

Mi lett a kapcsolattal, ha az egyik fél akarta volna a terhességet, a másik viszont nem?

Figyelt kérdés

Ilyen helyzetben vagyunk...


Én vagyok a kapcsolatban a nő, nem szeretnék gyereket (még, az, hogy a jövő mit hoz, nem tudom, egyelőre biztosan nem). Nem tervezetten lettem terhes.

A párom viszont örült a hírnek, azonnal tervezte, hogy melyik szoba legyen babaszobává alakítva, elmondta azonnal a kedvenc fiú és lány neveit, meg hogy szerintem melyik hangzik a legjobban a vezetéknevével?! Nekem ez így túl gyors, még csak egy éve sem vagyunk együtt, nem is élünk együtt... Szeretem, de ekkora áldozatot nem hozok még érte sem.

Mondtam, hogy nekem erről gondolkozni kell, nem tudok azonnal babanevekről, meg babaszoba tervekről társalogni vele. De egy percig sem kell gondolkoznom igazából, mert tudom, hogy képtelen lennék jelenleg végigcsinálni egy terhességet, felnevelni egy gyereket.

Ilyenkor garantált, hogy a kapcsolatnak is annyi? A páromat szeretem, nem akarnám elveszíteni. Anyukám tanácsa az volt, hogy mondjam azt, elvetéltem, korai terhességnél megeshet bármikor, ok nélkül is.


2023. ápr. 4. 15:46
1 2 3 4 5
 1/44 anonim ***** válasza:
93%

Ha elveteted valszeg elveszíted. Neki is van beleszólása.


Védekezés mellett lettél terhes? (Megszakításos nem számít védekezésnek.)


Hány évesek vagytok?

2023. ápr. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/44 anonim ***** válasza:
86%
Várjál, hadd találjam ki, természetesen védekeztetek, mint itt gyk-n minden nem kívánt baba esetén.
2023. ápr. 4. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/44 A kérdező kommentje:

Nem gondolom, hogy ebbe lenne beleszólása...

Ha megtartanám, az más, persze. De abba, hogy kb. tönkreteszem-e az életemet, nincsen.


Ő 33 éves, dolgozik, van már egzisztenciája. Volt egy kalandos, élményekkel teli fiatalkora, szerzett két diplomát, az egyiket külföldön.


Én itt vagyok 21 évesen egyetemistaként, nincs felépített karrierem a szüleim finanszírozzák az életemet, mindennapjaimat (mindent, a tandíjamtól kezdve a bevásárlásaimon át a tankolásig tényleg mindent). Élni szeretnék még, nem feladni mindent, hogy babázzak... Gondolkozom azon is, hogy az MSc-t külföldön végezném el, London a kinézett város. Gyerekkel hogy oldanánk meg? Hétfőtől péntekig ott élek egyetemista fiatalként, hétvégéken meg itthon, anyukaként?!


Nem tudom, hogy mások hogyan védekeznek, főleg nem egy anonim oldalon. Sosem mások élete érdekelt.

2023. ápr. 4. 15:54
 4/44 anonim ***** válasza:
88%
Szerintem itt egyèrtelmű az abortusz, nem egy házasságròl van szò, nem is ismeritek egymást rendesen... A hátad közepère sem kìvánod ezt, utálnád az egèszet. Az, hogy a pasid mit szòl, az az ő dolga. A tested meg a tied. Nem tartanám meg èn sem, mèg ìgy 30 èvesen, tervezetten is baromira beszrtam a pozitìv teszt láttán, ès hát nehèz is anyának lenni, nagyoon embertpròbálò..
2023. ápr. 4. 16:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/44 anonim ***** válasza:
90%

Kérdezö, de 21 éves létedre minek kezdesz egyáltalán 33 éves, családalapítás korában lévő férfival, ha nem akarsz gyereket még évekig?


Azért ő már nem "fiatal" ilyen szempontból, tök abszurd, hogy elvárnád, majd 40 évesen legyen apuka, mert neked még semmid nincs és nem élted még ki magad.


Ezzel sincs baj, nem is kell 21 évesen gyereket vállalni, csak akkor ne olyannal gyere össze, aki szeretne családot és korban is van hozzá, ne mástól vedd el a gyerekvállallást, hanem keress korban magadhoz illőt vagy olyat, aki nem akar még évekig gyereket.


Igen, tönkre fog menni a kapcsolat, mert most ütközik ki, hogy másra vágytok, más a célotok és ebben nem nagyon van kompromisszum.

2023. ápr. 4. 16:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/44 A kérdező kommentje:
Én is így érzem, nem nagyon lehet itt semmit megbeszélni, meg arany középutat találni, közös nevezőre jutni... Ha ez pár év múlva történt volna, amikor már kijártam az összes iskolát, dolgozom, nem is éppen fél éve vagyunk együtt, lehet máshogy gondolkoznék erről a balszerencsés helyzetről. De jelenleg itt csak én adnék fel mindent, az ő élete max. annyiban változna, hogy munka után, meg hétvégente babázhatna.
2023. ápr. 4. 16:05
 7/44 anonim ***** válasza:
98%
Teljesen más életszakaszban vagy a pasiddal. Ha mondjuk 30 fele lennél más lenne, de így 21 évesen. 12 év van köztetek. Szerinem szakítsd vele, vetesd el a gyereket, mert ő már azért nem meglepő, hogy családot akar. Te pedig tanulni és élni. Keressen egy olyat akivel tud családot alapítani. Te meddig akarod rabolni az ő idejét? Még 5-6-8 évig? Jaaa aztán meg ha találsz jobbat kidobod és ő meg jól megszívta..kereshet majd 40 évésen valakit ami persze nem lehetetlen, de elvesztegeted az ő idejét is.
2023. ápr. 4. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/44 anonim ***** válasza:
100%
A statisztika szerint a legtobb par szetmegy egy abortusz utan. Ha a parod ennyire akarja a gyereket, nem hiszem, hogy ti a kivetelek koze tartoznatok. A leirasodbol viszont nekem az jon le, hogy mar dontottel az abortusz mellett, ami akkor is igy lesz, ha a paroddal emiatt szetmentek.
2023. ápr. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/44 anonim ***** válasza:
84%
Nem árt ha védekezni is megtanulsz. Olvass utána...:D 21 évesen ennyi ésszel...
2023. ápr. 4. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/44 anonim ***** válasza:
87%
Gratulálok anyukádnak is, az lesz a legjobb, ha hazudsz neki... No komment, komolyan. Ennek a kapcsolatnak annyi.
2023. ápr. 4. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!