Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért tartja annyi nő horrorna...

Miért tartja annyi nő horrornak meg rémálomnak a terhességet és a szülést?

Figyelt kérdés

Még mielőtt valaki félreértene: nem azt mondom, hogy mindkettő csak boldogság és csoda, de azért messze nem mindenkinek csak szenvedésből és kellemetlenségből áll a terhesség, ahogy a szülés sem mindenkinek trauma és borzasztó élmény, már nagyon sok anyukától olvastam, hogy szeretett terhes lenni, és a szülés is viszonylag jó élmény volt neki.


Viszont csak azért tettem fel ezt a kérdést, mert mostanában egyre több fiatal (gyerektelen) nő vallja borzalomnak, horrornak a terhességet és a szülést, meg köztük egy páran a szülés utáni időszakot is.


Úgyhogy elsősorban anyukáktól várok tapasztalatokat, véleményeket. :)



dec. 3. 17:56
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:
80%

Mert az. Kib.ul fáj.


Szülészeten dolgozom, naponta látom, mennyire rhadtul szenvednek a nők, igen, kivétel nélkül az összes.

Bejön még viszonylag nyugodtan, fáj-fáj... aztán ebből lesz az, hogy teljesen kikészül a szülés végére, nem egy nő könyörög, hogy szedjük ki, öljük meg, stb., mert szenved.

Nagyon.


Szakad, vérzik, és ha komplikációk vannak, na az külön szép.


Akartam gyereket egy ideig, mióta itt dolgozom, nem köszönöm. Ebből én nem kérk.

dec. 3. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 anonim ***** válasza:
77%

Nem jó élmény. Fáj és sohasem csinálnám végig még egyszer, azért is lett összvissz egy gyerekünk.


Egyszer elég volt elszenvedni a szülést, pedig nekem viszonylag simán ment, nem 10 órás vajódással indulva :D De soha többé.


A terhességet hagyjuk: gyakorlatilag 7 hónapon keresztül hánytam nap mint nap. Király, tényleg, a fogaim szuper állapotban, mert a hányás teljesen tönkrevágta őket.

Megérte? Nem.


(a gyerek oké, de a fájdalom szr)

dec. 4. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
100%
Fiatal gyerektelen no vagyok, mar belevagtunk a gyerektemaba a ferjemmel. Nem vagyok naiv, tisztaban vagyok azzal, hogy a terhesseg/szules/azutani idoszak lehet, hogy nem lesz setagalopp. En inkabb szamitok a leheto legrosszabbra, es keszulok ra lelekben ugy, es ha jo lesz, pozitivan csalodok, minthogy rozsaszin vattacukorfelhonek es unikornisfingnak kepzeljem az egeszet, aztan ha minden resze rettenetes lesz, koppanjak es sirjak. En igy vagyok vele, mas meg mashogy gondolkodik.
dec. 4. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
71%

Imádtam terhesnek lenni (pedig már akkor egyedül maradtam), a szülés sem volt traumatikus, abszolút túlélhető emlékeim szerint (pedig nekem sem vált le a lepény, így annak a lecibálása sokkal borzasztóbb volt, mint a 12 órás vajúdás kitolással együtt).

Barátnőmék lombikoznak most, lehet össze sem fog nekik jönni a baba sosem, de már most előre retteg a terhességtől és szüléstől, pedig végigkövette az én esetemet, mégsem lehet a jó tapasztalattal kiírtani a "szülés mindig mindenkinek borzasztó, halálosan fájdalmas, a terhességet pedig csak hőhullámoktól szenvedve és végighányva lehet átvészelni" felfogást...

Én sem értem, de ez van, nem vagyunk egyformák :)

dec. 4. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 A kérdező kommentje:

11-es, jó, de azért borzalomnak meg horrornak nem neveznéd, ugye?


Mert elvégre ezek természetes folyamatok, aminek egy új élet az eredménye, és nyilván nem úgy lettek kitalálva, hogy minden nő undorodjon meg borzongjon tőle.

dec. 4. 15:08
 16/21 A kérdező kommentje:
Csak sokan szeretnek általánosítani, hogy mindenkinek szar meg szenvedés de ez csak az én véleményem, és maximálisan megértem azt, aki a rengeteg hányás, és a súlyos rosszullétek miatt nem menne bele újra.
dec. 4. 15:10
 17/21 anonim ***** válasza:
76%

Nekem pl nem volt szar.

Terhességem problémamentes volt,egy pici hányingerrel az elején.

A szulesem meg gyors volt.

Szülés utan két órával azt mondtam simán vegigcsinalnam újra.

dec. 4. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
86%

"jó, de azért borzalomnak meg horrornak nem neveznéd, ugye?"


De.

És ha a férjemet megkérdeznéd, aki kifejezetten horror rajongó, ő is azt mondaná, hogy rosszabb volt bárminél, amit valaha látott.

Mészárszék volt a szülésem. Tokától bokáig szakadtam vágás mellett. A vákuumal szülesztették meg a lányom, ami azt jelenti, hogy a 3,5 kilós gyerek mellett az orvos két lapát kezét is meg kellett szülnöm.

Hüvelyfalsérv, méhsüllyedés, inkontinencia. És ha ez nem lenne elég borzalom, oxigénhiánnyal született a gyerekem ennek a horrornak köszönhetően, mert nem avatkoztak be időben.

A rózsaszín unikornis pónikkal azután gyere, hogy szültél.

dec. 4. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 A kérdező kommentje:

18-as, nagyon sajnálom, hogy ilyen szülést kellett átélned, és a kislányodat is, hogy oxigénhiányos..


A magyar egészségügy egyébként tényleg rottyon van, fáradtak, kimerültek az orvosok, ráadásul ha már a sokadik szülést kell levezetniük egy nap. A vákuumos szülésről hallottam már, azt akkor kell alkalmazni, amikor az anyukának elfogyott az ereje a kitolás alatt, ha jól tudom?

dec. 4. 19:36
 20/21 anonim ***** válasza:
78%

Én horrornak éltem meg, mert nagyon fájt. Többé nem szülnék természetesen, csak császárral.

Odalent szakadtam és téli torokból üvöltöttem és könyörögtem a császárért, amit ha megcsinálnak 5 perccel a horror előtt, akkor a gyermekem nem fosott volna a magzatvízébe.

dec. 4. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!