Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogy derült ki, hogy magas a...

Hogy derült ki, hogy magas a prolaktin szintetek?

Figyelt kérdés
Mik a tünetei?
2009. jan. 3. 13:04
 1/5 anonim ***** válasza:

Szia! Nálam szinte az elsö vizsgálatnál derült ki. Ha orvoshoz fordulsz, mert babát szeretnétek, akkor csinál egy hüvelyi vizsgálatot (lehet UH-val egybekötve is), s utána visszarendel vérvételre.

Tünetei nincsenek, egyes esetekben felborult ciklus utalhat erre (mint nálam). Hömérözésböl lehet még erre következtetni, ha nincs peteérés, elég magas alaphö (persze ez utóbbi utalhat pajzsmirigy problémára is).

Az agyalapi mirigyek termelik a prolaktint. A túl magas prolaktint okozhatja a sok stressz, vagy ha nagyon rágörcsöl valaki a babára( ez is egyfajta stressz).

2009. jan. 3. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Nekem a vérvétel eredménye mutatta ki. Szedtem PreMens nevű tablettát (gyógynövényes), s helyrehozta. Már féléves a babánk.
2009. jan. 3. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha megnyomtam a mellem, akkor jött belőle pár csepp tej, s össze vissza jött meg a mensim, a végén meg már meg sem jött.

Elküldött a doki vérvételre, s az kimutatta. Kaptam rá gyógyszert, s azóta minden ok.

2009. jan. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Az az igazság,hogy márciusban szültem, és kistesót szeretnénk. Nem tudtam szoptatni, mert nem volt elég tejem. Csak pár cseppet tudtam kinyomni. Ez a gond a mai napig megmaradt.Voltam dokinál, és ő is megnyomta, de akkor nem jött belőle semmi. Persze,ő épphogy csak nyomta, azt mondta,annál jobban nem szabad. Na,nekem a kórházban a csecsemősök is úgy nyomkodták,hogy csillagokat láttam.

1hónapig nem nyomtam meg,hátha nem fog fojni belőle semmi. De aztán kiváncsi voltam, és sajna megint jött belőle 1-2csepp.

A mensim már5 hétre megjött,és azóta rendszeres, 25-26 naponként. Viszont ami fura,az az,hogy már előtte 10-14 nappal mensisen görcsölök.

Sajna a hőmérőzés kilőve, mert egy 9,5 hónaposhoz a lehető leglehetetlenebb időkben kell bemennem, így hőmérőzni nem tudok.

2009. jan. 4. 11:42
 5/5 anonim ***** válasza:

Szia! Az elsö válaszoló vagyok! Mikor 10 hónapos lett a kicsink, akkor kezdtünk el újra próbálkozni. Nekem sajna nem volt sok tejem, csak fél évig tudtam szoptatni, azt is hozzátáplálással. Mivel az elsö baba elött is magas volt a prolaktinom, így pár hónap múlva elmentem vérképre a körzeti orvoshoz. Egy kissé magas volt a prolaktin. Agnus Castus D4 tablettával (barátcserje) próbálkoztam, 2x 1 naponta. Ez segített, a ciklusomat is beállította. A mensis probléma (PMS) nekem is ismerös. Sokat fájt a hasam, s már PÉ után kezdödött. Mivel az orvos várakozást, illetve fogamzásgátlót javasolt, így gondoltam, kipróbálom a palástfü teát. Ez hatásos PMS-re, ahogy a babatervezok.otthona.net-en olvastam. Én PÉ utántól ittam 2-3 csészével s végig a következö mensiig. A következö ciklusban pedig megtörtént újra a csoda , 2 év próbálkozás után terhes maradtam. Szerintem próbáld ki te is!

Egy 3 éves kisfiú mamája és 29 hetes kismama

2009. jan. 4. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!