Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Házassági anyakönyvi kivonatba...

Házassági anyakönyvi kivonatban a születendő gyermek vezeték neve az apa neve, azonban mi úgy szeretnénk, hogy kötőjellel az anya vezetékneve is szerepeljen. Szükség lesz új anyakönyvi kivonatra emiatt?

Figyelt kérdés
Én a házasság kötéskor felvettem a férjem vezetéknevét, akkor azonban a születendő gyermek nevének csak az apa vezetékneve lett beírva.. Ilyenkor kell új anyakönyvi kivonat, hogy hogyan is szeretnénk a baba nevét?

dec. 6. 16:16
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
63%
Már mindegy, nem poénból kérdezték meg akkor.
dec. 6. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
80%
Hogy vetted fel a férjed nevét? Milyen formában?
dec. 6. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
97%

Ha úgy vetted fel, hogy pl. Kovács Anna lettél, a férjed meg Kovács Antal, nem lehet kötőjeles a gyerek neve.

Ahogy úgy sem, ha Kovácsné Szabó Anna vagy.

Csak akkor lehetett a kötőjeles verziót választani, ha maradtál leánykori néven vagy ha te magad is kötőjelesen vetted volna fel.

dec. 6. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
63%
Minek kell szívatni a gxereket hosszu vezetéknévvel?
dec. 6. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:
Meg tartottam a leánykori nevem és elé kotojellel a férjem vezetékneve, pl. Tóth-szabó..
dec. 6. 17:05
 6/13 anonim ***** válasza:
95%
Akkor keressétek fel a helyi anyakönyvi irodát. Ott az anyakönyvvezető át tudja írni.
dec. 6. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
Lehet módosíttatni. Nyilatkozni kell, amikor házasodtok, de nekünk is mondták, hogy lehet még módosítani a gyerek születése előtt. Hívjátok fel az anyakönyvi hivatalt, ahol házasodtatok és megmondják mi a teendő.
dec. 6. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
91%
Akkor be lehet menni és módosítani szülés előtt, mi is ezt csináltuk, az esküvő előtt még nem tudtam rábeszélni a férjemet, azt hitte viccelek a kötőjellel :)))
dec. 6. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
87%
Ahogy a 4-es válaszoló, én is megkérdezem: miért van szükség a hosszú vezetéknévre? Egyébként is, maximum egy generációig működik, mert mikor ő is családot alapít és jön egy feleség hasonló igényekkel, máris ugrott a vezetéknév..
dec. 6. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
53%
Nálunk pl. azért, mert egyikőnk apjával sem volt olyan a viszony, hogy nagyon ragaszkodtunk volna ahhoz, hogy azt a nevet vigyük tovább + én nem vettem fel a férjem nevét, maradt a leánykori, így egy csomó helyzetben nem kell magyarázkodni, hogy a tök más nevű gyerek hozzám tartozik.
dec. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!