Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Házassági anyakönyvi kivonatba...

Házassági anyakönyvi kivonatban a születendő gyermek vezeték neve az apa neve, azonban mi úgy szeretnénk, hogy kötőjellel az anya vezetékneve is szerepeljen. Szükség lesz új anyakönyvi kivonatra emiatt?

Figyelt kérdés
Én a házasság kötéskor felvettem a férjem vezetéknevét, akkor azonban a születendő gyermek nevének csak az apa vezetékneve lett beírva.. Ilyenkor kell új anyakönyvi kivonat, hogy hogyan is szeretnénk a baba nevét?

dec. 6. 16:16
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
100%

"így egy csomó helyzetben nem kell magyarázkodni, hogy a tök más nevű gyerek hozzám tartozik."

Az anyja neve a gyerek minden iratában benne van. Ez az amit mindig mindenhol kérdeznek, így nem is értem, hogy hol kellene valaha is magyarázkodni. Nekem még soha senki nem értetlenkedett, pedig gyerekek az apjuk vezetéknevét viselik, én maradtam a lánykorin.

dec. 6. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk sem értetlenkedtek, pedig anyum és a férjem anyukája is megtartotta a saját nevét.


Ettől függetlenül, szerintem a kérdező és a párja döntése, hogy hogyan nevezik a gyereket. Ha nekik ez jobban tetszik, akkor legyen ez.

dec. 6. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
83%
Ha kötőjellel vetted föl akkor lehet az övé is az. De ezt nem véletlen kérdezték előtte. Én is azt mondom hivjátok föl az anyakönyvvezetőt hogy még szülés előtt lehet e módositani.
dec. 6. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Pontosan milyen adatok vannak egy házassági Anyakönyvi kivonatban?

Most lesz az eskuvom es nem tudom mi lesz beleírva pontosan

Köszönöm

máj. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!