Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 2 hetes utazást tervezünk...

2 hetes utazást tervezünk gyerekek nélkül. Hány éves gyereknek nem okoznánk ezzel sérülést, ha itt hagynánk ennyi időre?

Figyelt kérdés
Férjem gyerekkori álma Japán, és most úgy néz ki, megtehetjük. Viszont anyagi és egyéb megfontolás miatt csak gyerekek nélkül tudnánk kivitelezni. 3 gyerek van. A nagyszülők 4 utcányira laknak tőlünk, tehát jó a kapcsolat a gyerekeinkkel, mondhatni szinte mindennapos. Most nem szeretném leírni, hány évesek, mert kíváncsi vagyok a véleményetekre, hogy szerintetek mi az az életkor, amikor már nem okoz gondot ennyi idő a mamáéknál.
dec. 7. 14:48
1 2 3 4 5 6 7
 1/65 anonim ***** válasza:
79%
Talán iskolás kor.
dec. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/65 anonim ***** válasza:
86%
Nálam 8 év felett már oké lenne, de csak a gyerekek beleegyezésével.
dec. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/65 anonim ***** válasza:
92%
Iskolás kor előtt biztos nem
dec. 7. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/65 anonim ***** válasza:
60%
Gondolom le leszek pontozva, de a mi gyerekeink ovis koruktól voltak nyáron 2 hetet anyósomékkal Horvátországban (nyilván nélkülünk) és mindenki remekül érezte magát.
dec. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/65 anonim ***** válasza:
52%

A középsőm másfél éves volt, amikor közölte, hogy ő megy a Papáékhoz nyaralni egy hétre a nagytesóval. 2-3 éves koruktól mind ott voltak nyáron 1-1 hetet a nagyszülőknél. Ezidő alatt mi akár el is utazhattunk volna.

4-6-9 évesek voltak, azaz kettő ovis, amikor elutaztunk 2 hétre nélkülük, és anyámék beköltöztek hozzánk addig. Na ők elfáradtak kutyául, a gyerekek élvezték a bulit.

dec. 7. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/65 anonim ***** válasza:
61%
5. voltam kiegészítés: iskolás kor előtt olyan szempontból könnyebb is, hogy akkor nem okoz külön gondot a mamának a lecke megírása, mert lehet, hogy ő már nem annyira naprakész, mint a szülők, akik minden nap átnézik.
dec. 7. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/65 anonim ***** válasza:
74%
Le leszek pontozva de ennyi időre 10-12 éves kor alatt nem gondolkoznék benne. Nekem van 8 évesem, néhány napra persze aludt már nélkülünk sőt, vágyik a mamához de 2 hét az sok.
dec. 7. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/65 anonim ***** válasza:
75%

3 éves a fiam, egy heteket elvan a mamáékkal, de olyankor mi dolgozunk vagy felújítunk, egyszer nyaraltunk kettesben egy hetet.

Két hét Japánban, miközben a 3 gyerek otthon van azért nem veszélytelen, pláne ha előtte nem voltak hosszabb időre a mamáékkal. Olyan 5-7 éves korban már simán lehet hagyni őket. Anno mi is ennyi idősek voltunk, amikor mentünk a nagyiékhoz nyaralni.. Persze az első napokban felhívtuk a szülőket naponta. Aztán meg nem akartunk hazamenni 3 hét után se.

dec. 7. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/65 anonim ***** válasza:
100%
Huh, hát ha a szívemre hallgatok, akkor 9-10eves kor alatt nem hagynám őket ennyi időre nélkülünk. De amúgy meg gyermekkoromban sokszor voltunk tesómmal már 4-6eves kortól mamánál 2 hétig, mert anyukámék úgy dolgoztak, hogy max fel napra tudtak volna hazahozni (szerintem szabadsagideny miatt, mert az év többi része nem volt ilyen húzós). Szerettünk a mamának lenni, de így is sirtunk elváláskor (aztán mikor haza kellett menni, akkor meg azért sirtunk, hogy a mamának akarunk maradni).
dec. 7. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/65 anonim ***** válasza:
100%
Én 10-12t mondanék.
dec. 7. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!