Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért nincs türelme manapság...

Miért nincs türelme manapság az embereknek a gyerekekhez?

Figyelt kérdés
nov. 27. 09:42
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
89%
Régen sem volt több, csak akkor nem volt divat címkézni másokat.
nov. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
61%
Az altalanositas a butak erve.
nov. 27. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem sose volt, vagy nem tudom, milyen vaskötél idegzetű emberek éltek 500 évvel ezelőtt, de abból kiindulva, hogy viszonylag modern vívmány pofonok helyett megértéssel nevelni, szerintem régebben se volt a gyerekekhez türelme sok embernek. A kicsik fárasztóak, sokszor bosszantóak, egész nap jelen vannak, még a vécére se lehet elmenekülni tőlük, csukott ajtón keresztül is hallani, ha valami nyűgje van, egyszerűen kimeríti az embert, és kimerülten türelmesnek lenni... Hát ember legyen a talpán, akinek ez sikerül.

Amúgy negatívabban írom le, mint amilyen, de 10 óra sincs, és én már úgy érzem, hogy eltelt egy egész hét, pedig viszonylag sokáig aludtak a gyerekeim (1 és 3 évesek), 7 után keltünk, de egy pocsék éjszaka után még ez is meredek. Szóval igen, ma egy kicsit türelmetlen vagyok hozzájuk, ember vagyok én is, és fáradt.

nov. 27. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
30%
Mert neveletlenek, pofátlanok, idegesítőek
nov. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
73%
#4 Ami a szülői nevelés hiánya miatt van. Egy gyerek magától nem pofátlan, ha megnevelik.
nov. 27. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
5%
Hat csak
nov. 27. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
81%
Régen még kevesebb volt. Kapott két pofont és kicsapták az utcára a gyerekeket játszani, még régebben pedig libát őrizni vagy dolgozni. A mai szülőknek ahhoz képest tengernyi türelme van, mondhatni mamlasz mindegyik ahhoz képest...
nov. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
85%

Nem manapság. Mindig így volt, csak most van Internet. Mit nem lehet ezen érteni, hogy míg régen max. a szomszéd gyerekét láttad, tőle hallottál panaszt, ma már "hallod" az egész világét.

Ugyanez, mint a "régen nem volt ennyi gyerekbaleset, holott ma már túlbiztosítunk mindent". Dehogynem volt, sőt. Csak míg régen max. a szomszéd faluból hozta a szél a hírt, hogy a Maris leforrázta a gyereket és ha a szomszéd faluban nem történt ilyen azt hihetted, hogy ilyen nincs is, ma akkor is tudod, ha egy kontinenssel arrébb történik tragédia.

A régiek türelmének boncolgatására egyébként elég, ha a mákteára, pálinkás kenyérre gondolsz vagy az "atyai pofonra". Nem a türelemről árulkudnak.

nov. 27. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
86%
Régen reggel kivágták a kölyköket a kertbe, vagy a határba, sötétedéskor meg hazajöttek, így könnyű volt őket elviselni. Anyuka meg vezette az egész háztartást, mosógép, minden nélkül, nem is volt ideje gyerekekkel foglalkozni. Manapság vidd ki a jatszóra, meg a játszóházba. Legalább napi 3 órát legyen kint, különben szar anya vagy. Nyilván senki nem hagyja kint egyedül a játszón, úgyhogy közben nyomkodhatja anyuka a telefont a játszótéren. Otthon meg jatszal vele a végtelenségig.
nov. 27. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
78%
Még annyit hozzátennék én is, hogy felstresszelik egymást az anyukák, amióta van internet. Összeolvasunk mindent a híroldalakon, webbetegen, divatosak lettek a gyermekpszichológusok és blogjaik. Tele leszünk megfelelési kényszerrel, mert azt hisszük, a fészbukon, instán minden tökéletes, én miért nem vagyok az. A blogger anyu is ordít a kölökkel, csak azzal nem dicsekszik mert az nem tartozik bele a szivárványelőadásába.
nov. 27. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!