Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ma voltunk oltáson. Az 1 éves...

Ma voltunk oltáson. Az 1 éves kötelezőn. W injekciót kapott, nem mondta a dokinál hogy mit. Sietett mert egyedül volt. Örültem. Túl vagyunk. Hazaértem és hívtam a védőnőt???

Figyelt kérdés
Mondta a védőnő hogy, csak 1 et kellett volna kapnia, a bárányhimlő ellenit csak 1 hónap múlva. Most vagy alszik vagy sír a picim. Se enni se inni. 38fokot mértem, de azt se engedi. Volt már valaki hogy egyszerre kapta???

dec. 7. 17:41
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Sok helyen adják egyszerre, nem lesz semmi baja.

Az egy éves kötelező pedig Prevenar, azt kapott két és négy hósan is. Holnapra semmi baja nem lesz.

dec. 7. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekünk is egyszerre adták ezt a kettőt, kicsit nyűgös volt, de másnapra már nem volt semmi baja
dec. 7. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm, védőnő azt mondta nem egyszerre kell. Nagyon megijedtem. Köszönöm a válaszokat. Ha lenne még így valaki írhat.#1 #2 Köszönöm
dec. 7. 18:37
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Kiskonyvbe benne van hogy mit kapott. Az orvos meg csak tudja már mit mikor ad be..
dec. 7. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
92%

Nálunk is amit tud egyszerre ad. Miért szenvedjen kétszer a baba?

Ezt egy védőnőnek illene tudni.


Egyébként igen a kiskönyvben benne van..és valószínűleg a PCVt kapta együtt a bárányhimlővel.

dec. 7. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is egyszerre adja be a doki. Igen, ezek nem egy hónapra vannak ajánlva, de az égvilágon semmi, de semmi nem lesz, ha egyszerre kapja. Válts orvost, ha ennyire nem bízol benne.
dec. 7. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk is egyszerre kapta a kettőt, de előtte megkérdezte az orvos, hogy adjon most két oltást vagy visszajövünk 1 hónap múlva. Ő azon a véleményen volt, hogy kevésbé viseli meg a gyereket, ha egyből letudjuk a kettőt. Végül ez is lett.
dec. 8. 00:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
0%

Szerintem, hamar leakarják tudni dokik, hogy ne keljen még egy időpont, mi is minden oltást kettesével kaptuk meg, de a barátnőmék pl nem, mert a dokinéni nem szereti egyszerre beadni, ha esetleg valamilyen oltási reakció következik be akkor azonnal tudják, hogy mely oltástól.

Viszont az nagyon nem oké, hogy nem kaptál tájékoztatást a dokitoktól, hogy mit kap a gyereked. Én mondjuk nagyon alapos vagyok már a következő alkalom előtt tudtam, hogy miket fog kapni, megkérdeztem és utána jártam a mellékhatásoknak, illetve ellenőriztem az összetevőket is.

Szeretem tudni és érteni, hogy mit miért.

Én mondjuk homeokat is adtam minden oltás előtt, után így sosem volt semmi baja, még nyűgös se nem ám lázas, a 15 hós mmr-től se, pedig attól mindenki beszokott lázasodni.

dec. 9. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Védőnőnek tanultam és meg kell mondjam, annyi sok az IDIÓTA szakmabeli, hogy az félelmetes.

Beszélnek összevissza (fingjuk nincs róla, csak okoskodnak), van aki konkrétan beszól a kismamának, lekezelő, mert "ő a védőnő", stb.


Az orvosra hallgass, ő tudja, mit csinál.

A védőnő sok esetben NEM. Ez tény.

dec. 16. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!