Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Ha albérletben élnél egyedül,...

Ha albérletben élnél egyedül, elmondanád a tulajnak, hogy gyermeket vársz? Vagy el kell mondani kötelezőszerűen, vagy csak akkor, mikor már látszik is?

Figyelt kérdés

Szomszéd témával nincs gond.

4éve élek ebben az albérletben egyedül,az ár is igen kedvező,minden oké,megbízik bennem,pontosan fizetek.Nem szeretném feladni.Persze tudom,hogy nem szeretik a gyerekes bérlőket,ezért jutott ez eszembe,mert nehezebb kirakni őket.Az apa nem költözne ide,mert sokat van távol a munka miatt,van saját háza,kétlaki életet élnénk,hétköznap én itt a gyerekkel,hétvégén nála,tehát az sincs hogy most ideköltözik egy plusz ember,ami miatt duplájára emelné az albérlet díját.

Nem igazán akarom ezt így elmondani neki,mert aztán lehet hogy megemelné a bérleti díjat,de az úgy nagyon nem lenne jó anyagilag,mert az már sok lenne.

Én arra a verzióra gondoltam,hogy csak akkor mondanám el ha már látszik,úgyis rákérdezne mi van velem,aztán azt mondanám hogy az apukával nem egyezett a jövőképünk,külön folytatjuk utunkat,de bizonyos összeget minden hónapban ad albérletre,stb,amíg újra nem dolgozok,így fedezve van az albérlet,semmi gond nem lesz.Ha úgy látja hogy problémák adódnak a fizetéssel,akkor én magamtól fogom azt mondani hogy elhagyom a lakást.

Tudom hogy ez valamelyest füllentés,nem szeretem az ilyet,de nem akarom hogy ilyen miatt elveszítsem a lakást,mert nagyon sok szempontból előnyös(5percre minden,bolt,posta,gyógyszertár,minden ami kell,orvos az egyik szomszédom is ha valami gond lenne,szóval ezer dolog).

Ez így jó,vagy mi a legjobb megoldás erre ?

Amúgy 1 hónapban egyszer jön 5 percre,teljesen normális,nem kutakodik utánam,messzebb lakik,kutyámat is elfogadta,nem érdekelte,a legjobb tulaj életem során,férfi.



2019. márc. 29. 00:54
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
94%

Mi elmondtuk a tulajnak, nem titkolóztunk. Annyi, hogy megvártuk a 12. heti genetikai eredményét, addig másnak se híreszteltük.

Egyébként pont azért avattuk be hamar, hogy ne rendüljön a bizalom, ne akarjon kirakni (plusz ha mégis, legyen időnk újat keresni).

(Jól sült el. Később megvettük a lakást is.)

2019. márc. 29. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
76%

Én csak annyit kérdezek, ha te lennél a tulaj, és veled ezt csinálná a bérlőd, az tetszene e neked?

Szép kis családi háttér lesz a tiétek amúgy.

2019. márc. 29. 05:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Miért nem mondod el az igazat, miért kell a plussz körítés, ezt nem értem?


A kedvező albérlet árat a gyedből, gyesből is tudod majd egyedül fizetni, vagy esetleg segít a gyerek apja?


Ha pedig apukával minden ok, miért nem költözöl te hozzá?

2019. márc. 29. 05:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
95%

Ha ilyen jó viszonyban vagyunk akkor a 12 hétcután elmondanám


Kamukörítés nélkül.



Hogy a babával ketten terveztek itt lakni. Apukával nem vagytok egy család és reméled nem jelent gondot, mert szívesen maradnál, természetesen a szokásos korrektséggel, ahogy eddig.


( semmi köze hogy teremted elő rá.)

2019. márc. 29. 06:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
77%

Az alberleted 1 fore szol?!

Mert ha igen, meg fognak valtozni a feltetelek, innentol kezdve felbonthatja a szerzodest a foberlo, tehat nem opcio, h szolsz acgy sem, ha csak nem akarod egy ujszolottel az utcan vegezni...

2019. márc. 29. 06:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
91%

Mi elmondtuk a 12.hét után. Pedig friss lakók voltunk, éppen hogy csak beköltözve... Biztos nem repestek a hírtől, de azért áldásukat adták a dolgokra. Igaz, mi jeleztük az beköltözés előtt is, hogy tervben van a baba, tudjanak róla, így is oké-e a dolog...


Én nem köntörfalaznék semmiképpen, mindenképp mondd el, max. a 12.hét után, ha gondja van vele a tulajnak inkább még most derüljön ki mint szülés előtt/után közvetlenül...

2019. márc. 29. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
95%

Jobb ha időben elmondod. Ha probléma akkor igenis emelni fog vagy elküld. Ez az ő döntése. Nem azért nem szokták szeretni a gyerekes bérlőket mert ott egy másik felnőtt is. A gyerek miatt.

Mondjuk azt én sem értem, hogy ha apukának van saját háza miért nem költözöl oda?

2019. márc. 29. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
69%

Azert szoktak szerzodest bontani, mert a szerzodesben leirt feltetelek (lakok szama) megvaltozik, a valodi indok, hogy egy kisgyerekest, akkor se tudsz kidobni, ha nem fizet.


Le lehet ismet pontozni, van kiadva alberletunk :)

2019. márc. 29. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
94%
Azt írod jó a viszonyotok. Ez esetben ha ezt meg szeretnéd őrizni, akkor ne titkold. Nyilván nem kell az elsők között megosztani vele a hírt, de 12 hét után már illene. Egyrészt ami a félelmeidet illeti, azokban semmi logika, hiszen ha el szeretne küldeni, akkor elküld úgyis, akármikor is mondod el neki, nem fogsz tudni csak azért ott maradni mert már előrehaladottabb terhes vagy, ha ő nem szeretné és olyankor már költözködni is sokkal macerásabb. Másrészt a bizalmát valószínűleg tényleg csak eddig a pontig élveznéd, hiszen biztos lehetsz benne, hogy nem esne neki jól, ha csak előrehaladott terhesként, muszájból mondanád el neki azért, mert már látszik (hogy ez mikor lesz, az alkati dolog, első gyereknél nekem 22-23 hétig csak rokonok vették észre, pedig vékony vagyok). Trükközni úgysem tudsz, megbízható bérlő voltál eddig, avasd be szerintem 12 hét után, ha szeretnéd megőrizni a jó viszonyt, ez nem olyan dolog, hogy vehetsz-e új komódot, a bérleményét neked adta ki, egyedülálló nőnek, ha a párod szeretnéd odaköltöztetni is jelezni kellene, ez alól az újszülött sem kivétel. Ha a helyében volnék és manipulatív szándékkal félidősen, vagy azután szólnál csak nekem, biztosan szerződést bontanék és nem azért, mert szülsz egy gyereket, hanem azért mert már nem bíznék benned.
2019. márc. 29. 08:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
77%

Én nem tapasztaltam ezt a gyerek-rettegést, most kerestünk 2 hónappal a szülés előtt új albérletet városváltás miatt, 3-ból 3 lakásban szívesen láttak volna, ki is vettük a legszimpatikusabbat.


Szokták a bérleményeket 1-2 főre hirdetni, hogy a frissen felújított lakást ne 8 egyetemista vegye ki partikecónak, de ha te 4 éve ott élsz és rendesen fizetsz, mindent rendben tartasz, akkor egy baba pluszban senkit nem érdekel.


Viszont a kavarást, amit szeretnél egyáltalán nem értem. Nekem bérbeadóként sokkal megnyugtatóbb lenne, hogy megvan apuka, van háza, mellette fenntartanád a lakást az elheylezkedése miatt. Ha nem tudnál fizetni, van hova menni. Mi ezzel a gond?


Beszéljétek meg minél előbb, az a tiszta. Emeléstől meg nem kell félni, általában a bérleménynek van ára kompletten, nem főre adják. Sőt, nekünk az előző tulaj direkt nem emelt idén, hogy több maradjon a babának. Nagyon sajnálom, hogy el kellett jönnünk. Ha jó a viszony, mindent meg tudtok beszélni. Neki is jó a fix, megbízható bérlő.

2019. márc. 29. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!