Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyit nőtt a ruha méretetek?...

Mennyit nőtt a ruha méretetek?Mekkorát fogok nőni mire a terhességem végére érek?

Figyelt kérdés

Tudom fura kérdés nem is tudom melyik kategóriába tegyem.

Most 1XL a ruhám méretem de ugye nem fogom tudni mekkora lesz a hasam a végére.


Tervezek olyan bugyit venni ami felér legalább a köldökömig és nagyon laza nem szorít.


És ugy számoltam hogy valszeg szélesedni oldalra nem fogok de előre fele nagyon és akkor kb egy 5xl méret fog kelleni bugyiban? Vagy az már túl nagy? Mert lehet elől jó de akkor meg a fenekemen fog lógni:'D



dec. 10. 11:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
71%
Szia. Szerintem vegyél olyan nadrágot aminek gumis a dereka, cica nacit ilyenek mert az szerintem elég sokáig lehet hordani. Esetleg olyan bugyi amit nem kell hasra felhúzni mert nem olyan a szabása az nem jó? Mert akkor szerintem nem kell 5XL
dec. 10. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
79%
Én pl sima bugyit hordtam, amiket terhesség előtt is :D nem húztam fel a hasamra. Ruhákból nekem amúgy kb 1-2 mérettel kellett nagyobb. Vettem 1 kismama farmert, kabátból 2 mérettel nagyobb, pulcsik, felsők 1-2 mérettel nagyobb, függött a ruha szabásától meg anyagától is. Ezeken kívül a normál saját melegítőimet hordtam. Vettem még 2db kismama leggingset otthonra.
dec. 10. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
71%

Nem vettem kismama ruhát

Pólókat a férjétől lopkodtam 😆

Kintre nagyobb méretű tunikat kértem anyutol két darabot(leggingsel hordtam)

Amúgy voltak nagyobb méretű ruhaim amiket hordtam a fogyasom előtt,szóval nem kellett vasarolnom nagy ruhákat.(sokat fogytam terhességem előtt közvetlen)

dec. 10. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%
Én pl el sem bírtam viselni a hasamon a bugyit, meg úgy alapból is minden bajom volt vele.. a vége felé már csak a legelnyűttebb meg tágabb bugyijaimat hordtam itthon
dec. 10. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%
Senki nem tudhatja előre. Én pl ugyanúgy tudtam hordani az összes ruhámat, egyedül a 2. babánál kaptam kölcsön anyukámtól egy kabátot (február közepén szültem), meg vettem egy akkora kismama nadrágot ami alapból is a méretem, ezt amúgy még évekog hordtam utána
dec. 10. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem csak nadrágot kellett beszerezni, mert nyomta a hasam, de abból is csak kimenőset, mert otthonra tökéletes volt az addigi mackó meg leggings.


Bugyit, felsőket ugyanazt hordtam, mint addig, mert egyébként se feszülős ruhákban jártam.

dec. 10. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:

Azért szeretnék előre olyan bugyit ami felér a hasamig mivel ha véletlen ugy adódik hogy császároznak akkor ne ott dörzsölje ahol a varrat van, es hogy véletlen se szoritson el sehol. Meg aztan sok ilyen terheses vidibe láttam hogy magas derekú bugyiba vannak:D

De akkor egyenlőre inkább hanyagolom, hordom azt amit eddig, max tényleg csak a vége fele veszek ilyet.

dec. 10. 13:36
 8/13 anonim ***** válasza:
Szerintem ezzel ráérsz a terhesség vége felé foglalkozni, amikor már látod, hogy alakulsz. Én pl. semmit nem nőttem, csak a hasam előre.
dec. 10. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:

Kiszámíthatatlan. Ha nem hízol drasztikusan sokat, akkor az eredeti méreted kb. 1-2 számot fog nőni (fenék, comb/felsőkar), itt a kérdés igazán a hasméret és a mellméret + hogy melyik testrészedre szedsz fel többet.


Van aki nagyobb méreteket vesz, de én a 158 centi/55 kilós indulási méretemmel nem vehetek 40-es nadrágot vagy kabátot, mert a saját méreteimnek is általában hosszabb a nadrág szára, kabát ujja stb.


Nadrágoknál nagyon sokat számít a szabás, amelyik nadrágom pont köldökmagasságban záródott, azt kb. azonnal kihíztam, pedig még csak puffadtam a hormonoktól az elején, de pl. a kutyasétáltatós farmerom csípőfazon, még be tudom gombolni a hasam alatt. 20. hétben vagyok, az utolsó normál méretű (36/38-as) nadrágomat kb. 2 hete kellett lecserélnem S-es méretű terhesnadrágra, aminek a hastakaró része még nagy rám, de a fenék/comb/csípő vonalon érzem, hogy nem lesz jó végig. Kolléganőmtől kaptam egy XS-es méretű terhesnadrágot is, az pl. combban, csípőben már szűk volt. Most vettem 2 db M-es/40-es terhesnadrágot, azon látszik, hogy a csípő/fenék/comb vonalon fog még bőven engedni. Nem terhes cicanadrágjaim (S/36) még jók rám, olyan a szabásuk, hogy has alatt, csípővonalon van a gumi.


Nekem a melleim is nőnek mint a veszedelem, viszonylag kis melleim voltak, 75B, most 85B-nél tartok, de már látom, hogy lesznek még méretváltások. :D Bugyik egyelőre teljesen jók, néhány szűk szabású felsőt eltettem a nyári ruhákkal, mert nem kényelmes a mellemnek, de a többi teljesen jó, remélem így is marad (felsőből azért könnyebb egy mérettel nagyobb, bővebb fazont venni).


Kabátot kellett vennem, karcsúsíott szövetkabátjaim már mellben is szűkek voltak 2 hete, egy őszi/tavaszi, sportosabb fazont hordtam, de az is kezdett feszülni, úgyhogy vettem egy olyat, ami normál/terhes/bébihordozós toldalékos, outdoor, technikai jellegű, szóval nem brutál vastag, de egy pulcsival jó lesz télen és majd tavasszal is tudom hordani ha megszültem (ápr. végére vagyok kiírva).

dec. 10. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Bugyiban nem feltétlen kell nagyobb, ha alacsony a fazon. Én ugyanazokat hordtam, amit terhesség előtt és nem szorítottak egyáltalán.

Szerintem előre felesleges amúgy, ha mégis kényelmetlen, tudsz akkor venni nagyobbat.


Nekem melegítőből is azok jók voltak, ami csak csípőig értek fel.

Melltartóból kellett volna újat venni, de GDM-es lettem és fogyni kezdtem, a mellemből is, így maradtak.


Nekem amúgy farmerek, pólók, de még a pulcsik nagy része is kismama fazon volt.

dec. 10. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!