Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Érdemes így gyereket vállalni?

Érdemes így gyereket vállalni?

Figyelt kérdés

Próbálom a lehető legrövidebben összefoglalni a problémám.


26 éves nő vagyok, a férjem 33 éves. A környezetünk folyamatosan nyomja nekünk a gyerek témát. De mindketten bizonytalanok vagyunk.


Én soha nem rajongtam a gyerekekért, nem értek szót velük, addig vagyok el a közelükben amég csendben vannak. Soha nem is értettem hogy az emberek 90 százaléka mit tart cukinak egy kisbabában. Szóval nem érzek vágyat hogy gyereket akarok. Terveim vannak a karrieremmel is amit most egy gyerek évekre hazavágna.

De közben meg valahogy gyerekként, kamaszként mindig úgy képzeltem hogy nekem lesz gyerekem, pedig már akkor is ilyen volt a viszonyom velük. És ahogy telik az idő és egyre jobban közeledik hogy alkalmas lenne mintha annál kevésbé akarnám. Pedig szeretek gondoskodni és tudok felelősséget vállalni mert a kutyáinkért mindent megteszek ahogy a férjem is, tudom hogy ilyen téren jó szülők lennénk. De nem elég a gondoskodás ha az érzés nincs meg.

Annyi szar anyát láttam már életem során akik nem valók annak. Szóval nem hiszek abban a mesében hogy majd a sajátomat szeretni fogom hisz nagyon sokan nem szeretik.


A férjem álláspontja az hogy nem érzi késznek magát még rá. Egyszer azt mondja hogy nem tudja elkepzelni hogy ne legyen gyereke, egyszer azt hogy azt is elfogadja ha nem lesz.

Valahol azt várnám hogy legalább ő akarja és húzzon engem. Vagy hogy én tudjak dönteni. De egyikőnk se tud.


Nyilván nem döntheti el helyettem a gyakori népe és nem is érezheti helyettem, nem is tudom mit akarok. Talán valami hasznos tanácsot.

De kérlek mellőzzük az "úgyis szeretni fogod a sajátod" és a "neked nem is való gyerek te selejt" meg a "szüleid is így gondolkodtak volna" kommenteket, anélkül is tisztában vagyok vele mennyi megvetést kapnak a társadalomtól azok a nők akik nem született ősanyák.


dec. 13. 18:53
1 2 3 4
 1/33 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem várjatok még egy kicsit. Viszonylag fiatalok vagytok még, egyelőre nem kell félni, hogy kicsúsztok az időből. Szerintem bizonyos fordulópontoknál, pl. a 30. szülinapnál sok minden jobban kikristályosodik. Lehet, hogy akkor könnyebb lesz dönteni pro/kontra.


(30 felett vagyok pár évvel, 14 éves korom óta nem szeretnék gyereket sokféle okból, de a mai napig küzdök a kérdéssel, talán az utóbbi időben kevésbé. Szerintem érdemes ennek időt hagyni.)

dec. 13. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/33 anonim ***** válasza:
89%

Tele van a világ kényszerből született gyerekekkel. Amíg nem éreztek rá mindketten valós, saját vágyat, ne legyen gyereketek.

Örülök neki, hogy még van aki előbb gondolkodik és csak utána vág bele a gyerekvállalásba.

dec. 13. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/33 anonim ***** válasza:
100%
Ezalapján szerintem ne vállalj gyereket, ha úgy érzed, hogy ez nem menne, és van benned egy olyan érzés, hogy nem szeretnéd, csak azért mert ez a társadalmi nyomás van rajtatok, ettől még nem kötelező. Mondjatok egész nyugodtan NEMet rá bárkinek aki felhozza. Az sokkal rosszabb lenne, ha a kisgyerek sínylené meg lelkileg az életet, mert nem tudjátok úgy szeretni, ahogyan azt kéne. Ettől egyáltalán nem vagy rossz ember, nem mindenkinek való ilyen nagy felelősség, én is ilyen vagyok/leszek, mint te. Azok a szülők sokkal rosszabbak, akiknek van gyerekük, mégis mindig őt bántják lelkileg, és testileg is, őket mégsem macerálják, hogy sz@rok, mivel "lett gyerek" elért az egybiteseknél egy társadalmi rangot..
dec. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/33 anonim ***** válasza:
94%

Ne vállaljatok gyereket, amíg nem biztos. Ha később sem akarjátok, akkor nem lesz és ennyi.

Nekem van 2, imádom őket. A legszebb, legcukibb hisztigépek, akiket láttam. Sosem voltam ennyit beteg, mint a születésük óta. A munkám... azt hagyjuk, karriert majd kisiskolás korukban kezdek újraépíteni. Most is beteg vagyok egy ovis járvány miatt. A kicsi is. Hozzám bújva odaadja a plüss játékát, hogy meggyógyítson. Ilyenkor nem is kell más a világon.

Ha nem lennének, akkor kost valahol sportolnék vagy buliznék a barátnőkkel, esetleg 3 fogásos vacsorát készítenék a páromnak. Most ezekből egyiket se tehetem meg. De ők vannak, semmiért nem adnám.

dec. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/33 anonim ***** válasza:
100%
Csak akkor vállalatok, ha mindketten akartok. Ne hagyjátok befolyásolni magatokat sem mások, sem pedig a múló idő által. Gyereket nevelni szép dolog, de nagy kihívás, ha jól akarod (legalább nagyjából) csinálni.
dec. 13. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/33 anonim ***** válasza:
98%

Gyereket vállalni belső késztetés. Jó szülőséghez azonban nem csak belső inger kell, hanem tudatosság is.


Bennetek a tudatosság talán megvan, a belső kényszer pedig szinte biztosan nincs, csak a társadalmi. Várjatok még. Nőként 30-32 évesen sem leszel idős gyereket szülni. Akkorra talán kikristályosodik.


Az biztos, hogy a tudatosság magával vonja a bizonytalanságot is. Sokat aggódtam én is. Nekem volt belső vágyam, viszont folyton elbizonytalandotam. Fogom bírni az éjszakázást? Imádok aludni. Fogom bírni az állandó sírást? Imádom a csendet. Mi lesz ha beteg lesz? Hipochonder vagyok.

Én 29 voltam, mikor elsőnek teherbe estem, 30 évesen szültem, de azóta már van második is. Ha az anyagiak engedik, harmadik is lesz nem soká. :)

Felnőttem nem csak előtte, de közben is a feladathoz.

dec. 13. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/33 anonim ***** válasza:
100%

MOST ne vállaljatok gyereket, egyikötök sem kész rá!

Gyereket csak úgy lenne szabad vállalni, ha tényleg akarja mindkét szülö, nektek is jöbb gyerek nélkül, mint nyomás alatt összehozni egy-kettöt és utána évtizedekig szenvedni miatta, de a gyerek(ek)nek sokkal, de sokkal rosszabb lenne.

Még legalább tíz évig nem vagytok lekésve a témáról, hagyjatok idöt magatoknak, nem kell most dönteni, föleg nem mások miatt.

dec. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/33 anonim ***** válasza:
100%
26 évesen még én sem akartam egyáltalán, bőven ráérsz még
dec. 13. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/33 anonim ***** válasza:
100%

Az a baj, hogy ha most engedtek a nyomásnak és bevállaljátok, akkor azt már nem lehet visszacsinálni.

Nyilván szeretni fogod valamennyire, de nyűgnek fogod megélni.


Azok is nehezen viselik a rengeteg lemondást ami a gyerekkel jár, akik amúgy mindig is szerettek volna gyereket. Nálad ez durvább lenne.


Szerintem éljetek, élvezzétek az életet, haladjatok, aztán ha mindketten igazán akarjátok, akkor belevágtok.

dec. 13. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/33 babyboom567 ***** válasza:
100%

Odáig olvastam,hogy "nem érzek vágyat,hogy gyereket akarok"

NE SZÜLJ!!(egyenlőre,még bőven van 10 éved gondolkozni)

Még akkor is hatalmas próbatétel a gyereknevelés, ha nagyon akarja az ember.Így eleve kudarc!És semmi baj sincs azzal, ha nektek nem lesz gyereketek.Ettől nem vagy rosszabb senkitől.

dec. 13. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!