Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mennyire egoista a saját...

Mennyire egoista a saját nevedet adni a születendő gyereknek?

Figyelt kérdés

Szeretem a saját nevemet, különleges, de nem annyira, mint manapság a nevek, valamint nemzetközi is. Egyáltalán nem gondolom azt, hogy a gyerekem pont olyan lesz, mint én, nem is várom el, sőt, nagyon kíváncsi vagyok, milyen lesz, annyi eltérő ember van a családomban, meg ugye csak a genetikája felét fogja tőlem kapni. De mégis elég nárcisztikusan hangzik ez így, pedig régen szokás volt az elsőszülöttnek a saját neved adni.


Vélemény?



dec. 17. 19:27
1 2 3 4
 1/39 anonim ***** válasza:
65%
Szerintem semmi rossz nincs benne.
dec. 17. 19:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/39 anonim ***** válasza:
86%

Nekem herótom van ettől a szokástól, de mindenkinek a saját döntése. Lehet hogy te meg az én szokásaimtól lennél ki.

Adjatok neki olyan nevet amilyet szeretnétek. Ha annyira rosszul alakulna sem a világ vége, max megváltoztatjátok.

dec. 17. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/39 anonim ***** válasza:
91%
Ma már nem szokás, de ez nem jelenti azt, hogy nem lehet csinálni. Ha ti így szeretnétek, akkor tegyetek így.
dec. 17. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/39 anonim ***** válasza:
79%

Édesanyám ugyanazt a nevet adta nekem, mint neki van. Azért, mert egyszerűen nem talált olyan lánynevet, ami úgy igazán tetszett volna neki. A sajátját meg nem utálta, úgyhogy ezért ezt adta nekem, de amúgy ennyi. De soha nem volt beképzelt. Önzetlen, nagyon tud szeretni, ismerem. Távol áll a nárcizmustól.

Amúgy hasonlóan én is úgy vagyok vele, mint ő, ha lányom lenne, fogalmam sincs, hogy nevezném, mert a lány nevek közül rengetek nem igazán tetszik.

dec. 17. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/39 anonim ***** válasza:
89%

Szokás nem szokás.. ki dönti el mi a szokás?

Szeretnéd/szeretnétek adjátok a kicsinek ezt a nevet. Nincs ezzel baj. Ne érdekeljen ha másnak ettől herótja van vagy valaki szerint nem szokás. Nem ettől lesz valaki nárcisztikus vagy egoista.

dec. 17. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/39 anonim ***** válasza:
26%
Tud örülni ennek a gyerek, főleg ha felnő. Büszkén viseli majd a szülő nevét.
dec. 17. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/39 anonim ***** válasza:
57%

Mi a férjem nevét adjuk a kisfiunknak. Lesz mellé második keresztnév is, így mégsem lesz ugyanaz, a vezetéknév pedig rövid, így nem szivatjuk meg. Nekem ez a szokás nagyon tetszik, imádom a férjem nevét, sokféle kedves becézése van és férfias, komoly önmagában.

Tulajdonképpen a fiunk a hatodik Sándor lesz a sorban, ha minden jól megy, egyszerre négyet köszöntünk már márciusban. A dédit, a tatát, az apukát és a babát.

Sokaknak nem tetszik, nekünk igen, kifejezetten nem érdekel minket más véleménye. Szeretjük ezt a nevet, mert szeretjük azokat, akiket így neveznek a családunkban.

Egyébként én második névnek kaptam meg anyukám nevét. Apukám utólag intézte el, hogy a Gyöngyi is odakerüljön. Azt mondta, szerette volna, ha élete szerelmét így éltetné tovább. Ez szerintem csodálatos és bár az érettségin morogtam a hosszú nevem miatt, nagyon szeretem. Mindig arra emlékeztet, hogy a szüleim mennyire szerették egymást több mint 3 évtizeden át Apukám haláláig.

De mi már csak ilyen szentimentális család vagyunk :).

dec. 17. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/39 anonim ***** válasza:
92%
Régen hagyomány volt. Én személy szerint nem adnám neki a saját nevem..Van a családban ilyen.Kislacika, Lacika, Laci 3 generációs lászló nevű család.De ha neked megfelel és tetszik persze nevezd el magadról.
dec. 17. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/39 anonim ***** válasza:
80%
Egyáltalán nem tartom egoizmusnak, nem ettől lesz vki az. Ez csak egy név, és ha ez tetszik, miért ne adhatnátok? Semmi baj nincs evvel.
dec. 17. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/39 anonim ***** válasza:
64%
Nem egoista, csak hülye szokás.
dec. 17. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!