Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A legtöbb anya tényleg ennyire...

A legtöbb anya tényleg ennyire egoista?

Figyelt kérdés

Előrebocsátanám, hogy nem provokálni akarom a jónépet, de ezt a fajta gondolkodást képtelen vagyok megérteni.

Szóval, beszélgettem egy korombeli nővel, akinek van három gyereke, és váltig állította, hogy neki a porontyai sokkal fontosabbak, mint a férje. A magyarázata pedig erre az volt, hogy a gyerekeik mások, mivel annyira szükségük van rá: csak ő szoptathatta őket, ő tudta táplálni, ő tudta vigasztalni, ő tudta kielégíteni minden igényüket.

Itt van egy válasz is erről az oldalról: "mikor eloszor radmosolyog, vagy mondja, hogy anya, vagy valaki megbanzitta es CSAK TE tudod megvigasztalni, ahogy radnez, ahogy feltetel nelkul szeret es bizik benned, az mindenert karpotol majd."

Na szóval, nekem ez szimplán egoizmusnak tűnik. Hiszen nem számít nagyobb dolognak az, hogy ugyan a párunknak nincsen szüksége ránk, mégis minket választ, mellettünk van jóban/rosszban, minden rigolyánkkal együtt elfogad? A párválasztásunk az, ami 100%-osan a mi döntésünk, nem mellesleg ő az, aki életünk végéig velünk lesz, míg a gyerek jobb esetben elég hamar kirepül (már ha az egész életünk viszonylatában gondolkodunk), ezért szerintem egyértelmű, hogy a párunk a legfontosabb. De most itt nem is igazán erről szeretnék eszmecserét folytatni, mivel tudom, hogy az általános vélekedés az, hogy a gyerek a legfontosabb (vajon miért is van ennyi válás...), és egyenesen akasztanivalónak számít az, aki nem így gondolja; hanem inkább azt szeretném megtudni, hogy miért érez így a legtöbb nő? Miért van annyira szükségük arra az érzésre, hogy valaki ki van szolgáltatva nekik? Miért van arra igényük, hogy valakinek SZÜKSÉGESEK legyenek? És miért számít nagyobb eredménynek, hogy létrehoztál valakit, akinek szüksége van rád, mint az, hogy találtál valakit, akinek nincs szüksége rád, ennek ellenére veled marad?


2017. márc. 25. 17:10
1 2 3 4
 1/38 anonim ***** válasza:
63%

Ezt sugalljak a reklamok is, sajnos. Hogy apuka egy infantilis kreten, mert ha anyuka beteg, akkor a lakas szo szerint felfordul, a gyerekek orjongenek, apuka negykezlab maszik a redvas lakas kozepen.

A masik reklamban meg apuka ha beteg, egy idetlen hisztis kisfiu lesz, de egy ANYA nem mehet szabadsagra es nem lehet beteg (harmadik fajta reklam. Ugy latszik, leginkabb a gyogyszergyarak marketingesei a nok :))


De a kozertes reklamok is: anyuka komolyan bevasarolna, de a kajla szerencsetlen ferj csak all es bambul :)


Szoval a ferjek a reklamok szerint is nagy nullak, nelkuluk megall az elet es csak az anyukak kepesek gondolkodni, vasarolni, betegseget legyurni, lazat csillapitani a gyerekuknek.


Gaz, mondom ezt anyukakent!

2017. márc. 25. 17:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/38 anonim ***** válasza:
52%
Bocsi, anyukak nelkul all meg, elirtam!!!
2017. márc. 25. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/38 anonim ***** válasza:
84%

Pont fordítva gondolkodok, mint te.

Tegyük fel, hogy van egy egyedülálló anya egy 12 éves kamasz gyerekkel, és egy új partnerrel. Csakhogy a gyereke és a párja olyan szinten képtelen együtt élni, hogy választania kell: normális anya ilyenkor szerinted kit választ?

A kamasznak nincs szüksége az anyjára, a szó szoros értelmében? Hova mehet, mihez kezd, ha az anyja a "férjét" választja?


Igenis, ha valaki anya lesz, akkor vállalja, hogy felelős egy életért, vissza nem csinálható, meg nem szűnő feladat.


Sok a válás, ez tény. De nem a gyerekek miatt!

Én is azt látom, hogy férfiak jönnek, mennek, nincs már sírig tartó házasság. Viszont a gyerek az "örök". Kirepül. De nem szűnik meg a gyereked lenni. Aztán a gyerekeknek is lesz gyereke, akinek szüksége van rád.


Persze, az az ideális, ha soha nem kell választani, és együtt marad a család.

2017. márc. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/38 anonim ***** válasza:
52%

Meg mindig en: neha baratnomet is finoman "helyre szoktam tenni", amikor a ferjet elmondja mindenfele tehetetlen barom ak aki nelkule szerinte egy tesztosza senki lenne. Baratnom haztartasbeli, gyerekek elott is az volt, a ferje nagy koponya, rengeteg penzt visz haza jo beosztassal, ezert tud a feleseg a kapcsolat kezdete ota otthon lenni.

En szemely szerint utalom hallgatni, hogy a Csabi egy teszetosza es nelkule (baratnom nelkul) egy zoknit sem tudna a gyerekre adni....holott ez hulyeseg, a ferj ugyanis peldas apa es nemcsak hogy o tart el egy ottagu csaladot, de a gyerekekkel is peldamutatoan gondos es ugyes.

2017. márc. 25. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/38 anonim ***** válasza:
77%
1. es 3. vagyok, azzal a resszel nem ertek egyet, hogy a par a legfontosabb... szerelmes speciel mar negyszer voltam halalosan is mind a negyrol azt hittem, orokke tart. Ellenben a gyerekemmel valoban halalunkig imadni fogjuk egymast, ergo sokkal erosebb kotelek.
2017. márc. 25. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/38 anonim ***** válasza:
62%

ha nincs gyereked, akkor talán megértem, hogy miért írod, amit írsz, talán...., de ha van gyereked, akkor inkább add örökbe.

Nem írok sokat, mert felesleges, de az ugye megvan, hogy amikor születik a baba, akkor az magatehetetlen, és ha tetszik, ha nem szüksége van az anyjára. Nem az a baj, ha az anya innentől kezdeve egy ideig főként az anyaszerepben van, az a baj, ha ez valaki szerint rossz.és, ha az a valaki pont a gyerek apja, akkor annak nem kellett volna gyerek.

2017. márc. 25. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/38 anonim ***** válasza:
32%
Annak, amit írsz az önbizalom hiány az oka. Esetleg már a nárcizmus :( Az egész családnak az a jó, ha a szülők két felnőtt emberként, anyaként és apaként, emellett egymás számára nőként és férfiként, egyenrangú, egymást kölcsönösen kiegészítő félként élnek. Ez a mese. A legtöbb családban a valóság az, hogy az egyik fél, gyakrabban mindkettő marhára dependens, érzelmileg éretlen. És ez a minimum sajnos.
2017. márc. 25. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/38 anonim ***** válasza:
70%

"En szemely szerint utalom hallgatni, hogy a Csabi egy teszetosza es nelkule (baratnom nelkul) egy zoknit sem tudna a gyerekre adni....holott ez hulyeseg,"


Te is velük élsz, hogy ezt ilyen magabiztosan ki mered jelenteni? Sok férj lesz teszetosza háztartásbeli feleség mellett. Ennek a miértjébe nem szeretnék belemenni, mert hosszú lenne, annyit gondolok csak, hogy mindkét félnek felelőssége van benne. De miért vitatod el egy egy ember közvetlen tapasztalatait, amelyek neki mindennaposak, te meg épp csak alkalmanként látsz bele? Sokan persze már attól elájulnak, hogy az apuka tudja, melyik végén kell a gyereket felemelni. Nem azt mondom ezzel, hogy te is ilyen vagy, csak éppen már többedszer olvasok ilyesmit, hogy milyen jó apuka is az az apuka, aki az egynyolcadát beleteszi a gyereknevelésbe, ami anyukától természetesen elvárt.

2017. márc. 25. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/38 anonim ***** válasza:
17%

Apuka vigyaz a gyerekekre, amig anyuka edz, shoppingol, heti szinten, szoval ez eleg sokatmondo :)


Egyebkent a kerdezonek irj, ne a valaszoloknak. Vagy bantotta a szemed a dolog, mert netan Te is ilyen vagy, aki azt hiszi nelkule apuka megpusztul? Hat nem fog, ugyanis az apukak nagy resze is el tud latni egy gyereket, hacsak nem egy gyokeret valasztottal.

2017. márc. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/38 anonim ***** válasza:
34%

Az ilyen emberektől hányinger kerülget. Egyszerűen túlmisztifikálják a gyerekkérdést.


Állandóan a gyerek(ek) seggében van, apuka le van tojva és csodálkozik, ha apuka máshol keresi a boldogságot.


Meg ahogy itt is beszélnek a gyerekről.. Az agyam eldobom sokszor.

2017. márc. 25. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!