Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 1-2 gyerekes külföldön élő...

1-2 gyerekes külföldön élő családok, mennyit tudtok félretenni?

Figyelt kérdés
Mi itthon élünk jelenleg, kb 400e ft (1050 EUR) tudunk eltenni egy hónapban meg az esetleges bónuszokat még. 1 lányunk van, 3 éves. Esetleg van tervben mégegy gyerek. Sokszor olvasom főleg Facen, hogy sokkal érdemesebb külföldre menni gyerekkel megélhetőségi szempontból. Angolul, németül beszélünk folyékonyan. Én szállítmányozásban dolgozok irodaban 10 éve, a férjem meg gyártástechnológus. Kíváncsi lennék, hogy esetleg lenne e ilyen szempontból értelme mennünk valamerre, már gondolkodtunk rajta.
dec. 19. 20:31
 1/10 anonim válasza:
61%
0
dec. 19. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
83%

"Sokszor olvasom főleg Facen, hogy sokkal érdemesebb külföldre menni gyerekkel megélhetőségi szempontból."


És ezt mindenféle további gazdasági elemzés nélkül el is hiszed? Általában azok a leghangosabbak facebookon akik az aluliskolázottságuknak és vidéki lokációjuknak köszönhetően lehetőség hiányában vándorolnak külföldre (Ausztria vagy Németország) és az ottani 1500 EUR fizetést jó bérnek gondolják munkásszállón lakva konzerveken élve.


Ahhoz hogy objektív módon válaszolni lehessen a kérdésre elsősorban a célország gazdaságát kell vizsgálni, hogy az adott területen adott munkatapasztalattal mekkora a várható fizetés (medián fizetés adott senioritási szintnek), mekkora a megélhetési költség és milyenek az albérleti díjak valamint mik a hosszútávú tervek. Hiába tennétek félre havi 1 milliót például Zürichben ha az ingatlanárak nagyjából a tízszerese a budapestinek...


Legjobban egyébként akkor jársz ha Magyarországról tudsz külföldi remote munkát vállalni nyugati fizetésért.

dec. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%

Én örülnék a havi 400nak, külföldön is, ha minőségi életet élsz, kb ennyi vagy kevesebb marad. Akkor tudod a dupláját félre tenni vagy hazakuldeni, ha kifli tejen élsz 4ed magaddal egy munkásszállón.

Én mondjuk egyedül éltem Londonban és Spanyolországban, mind2nhelyen ezt tapasztaltam.

dec. 19. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi most költöztünk haza. 1000 euro körül tettünk felre de rengeteget sporoltunk, kb eletünk se volt.

Baratnömek ott maradtak 8 oraba neloznak ketten, 2 eves gyerekük van. 500 eurot se tesznek felre havonta. Nem elnek luxus eletet de több mindent meg engednek maguknak.

2 es valoszoval 100% ban egyet ertek!

dec. 19. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Mi inkább hazaköltöztünk (még gyerek elött).

Oké, tőbbet kerestünk mint most. De jóval több kiadásunk is volt.ugyan azon a színvonalon élünk most itthon.

Hugom kinn a mai napig. 6éve. Semmi megtakarítást nem tud felmutatni. Pedig "munkásszállón'él, rendelt menüt eszik. Egy autót vett, azt is hitelre.


Nem véletlen a mondás, hogy ottkinn se kolbászból a kerítés.

dec. 19. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
93%

20 eve elek Angliaban, egyetemi vegzettseggel.

Egy gyerek ( egyedul nevelem), megelunk, nem nelkuluzunk, de felretenni nem tudok, nem is tudtam a 20 ev alatt. Viszont utaztam nagyon sokat.


Hiaba keres az ember tobbet, ha Londonban 2000 £ egy ket szobas lakas berlese havonta, ( majdnem 1 millio Ft ) , 400 £ a havi berlet ( 200 ezer Ft ), es akkor meg a szamlak , kaja stb.


20 eve sem a penz miatt jottem, hanem mert normalis jovot akartam a gyerekemnek, nem balkant. Szinvonalas(abb) oktatast, egeszsegugyet stb.

dec. 19. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Külföldön élünk már öt éve,a férjem mérnök,én csak a titkárnője vagyok,van egy három szintes házunk,4000 eurót rakunk el havonta,idén ötször voltunk nyaralni,plusz karácsonykor készülünk a Maldív szigetekre.ket gyerekünk van,magansuliba járnak,mindkettő sportol,énekel...

Nekem rendszeresen takarítónő jár takarítani,semmit sem kell csinálnom...



Ja,nem...ezek csak az álmaim.

Mit hiszel?kint kolbászból van a kerítés??

Van aki 400 000-bol el havonta,annyiból amennyit te felre raksz.

Úgyhogy ne nyafogj,senki sem lesz milliárdos aki külföldön él.

dec. 19. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

#6 Bocsáss meg hogy ezt mondom, de mondjuk Angliában pont se színvonalas oktatás, se eü nincs :(

Nem bunkóságból, de az az egyetlen amire rálátásom van, tesóm ott élt 18 évig, onnan hazamenekült, 3 gyereket szült ott, de jobbnak láttak velük hazajönni, voltam kint nála vagy 10x anno, hát Angliába pont nem érdemes ezek miatt menni, nem?

dec. 19. 22:54
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Nalunk csak en dolgozok egyedul de nem nagyon tudunk felretenni. A gyerek elott mi is felre tudtunk tenni eleg sokat mert nagyon minimalista eletet eltunk. Csak azota 1 kereset kiesett es a gyereknek is vannak szuksegletei, etetni kell, ruhazni, jatekok, mese konyvek,stb

Most az a szerencsenk hogy vettunk nehany eve hazat, igy a torlesztonk nagyon keves, mert jelenleg dupla ennyi lenne egy ilyen hazat berelni amiben lakunk.


Nalunk az oktatasi rendszer csak a gazdagoknak kedvez, de legalabb konnyebben elerhetsz egy kenyelmes eletszinvonalat.

dec. 20. 01:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
54%

Angliában élünk, 2 gyerekünk van.

Nem teszünk félre semmit.

Amíg a gyerek nem kezdi el az iskolát, addig az ovi iszonyat drága.

2-3 éves korig 15 óra ingyen, de ha szünetekben is megy és ott eszik az plusz pénz. Nekünk így kerül 120 fontba havonta.

3 év után jár a 30 óra ingyen.

Viszont mi nem kaptuk meg csak a 15 órát, mivel csak apa dolgozik, én itthon vagyok a gyerekekkel, ha én is tudnék dolgozni, akkor kapnánk meg a 30 órát, de a kicsinek még egy évig teljes áron kellene fizetni az ovit, mert nincs ingyen óra 2 éves korig, nem is keresnék annyit, hogy ezt ki tudjuk fizetni.

Az ovi ára 6-7 font óránként.

Miután elkezdi az iskolát ( ami 4 év) már könnyebb.

Ott is lehet kérni, hogy 6- ra mész érte a 3-4 óra helyett, de a különbséget fizetni kell.

És nem beszélve arról, hogy nincs segítséged. Nincs akinek szólhatsz, hogy vigye vagy hozza.

2 gyereknél még bonyolultabb.

Van, hogy bekerülsz az egyikkel a kórházba ( nálunk eddig többször volt rá példa), kinek szólsz, hogy segítsen, mert a párod dolgozik?

Jobb külföldön gyerekkel, de nem az anyagiak miatt, hanem a mentalitás miatt.

dec. 20. 01:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!