Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fel lehet valaha dolgozni,...

Fel lehet valaha dolgozni, hogy a gyerek nem lesz olyan sikeres, mint a szülője? Vagy hogy fele annyira se viszi?

Figyelt kérdés
dec. 24. 09:35
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
71%
Remélem te nem vagy szülő, ha még, akkor nagyon sajnálom a gyerekedet.
dec. 24. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
30%
ha mégis*
dec. 24. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
74%

Most ez attól is függ.

Nem mindegy pl hogy te orvos vagy és a gyereked meg pl vállalkozó lesz és mitudom én kutyákkal foglalkozik vagy te egy vezérigazgató vagy a gyereked meg egy takaró lesz.

🤷🏻‍♀️

dec. 24. 10:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
28%

1!


Aztán miert? Minden normális szülő arra törekszik, hogy a gyereke nála többet érjen el az életben. Ha még az se megy a gyereknek, amit a szülő elert, az azért igencsak lelombozo érzés, finoman fogalmazva is.

dec. 24. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
88%
Nagyon nem mindegy, hogy mit jelent a nem annyira sikeres. Mondjuk a szülő gazdag vállakozó, a gyereke lehet egy közkedvelt tanár éhbérért, vagy alkalmi munkából tengődő rakodómunkás, aki minden 3. hónapban munkanélküli. Elég nagy a különbség
dec. 24. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
31%

A lepontozokat kérdezném, van gyereketek? Ti nem azt szeretnétek, hogy minimum azt elérhető az életben, amit ti?

Vagy teljesen oké, ha pl egy miniatűr albérletben egyik napról a másikra próbál megelni a minimalberből, partner, család nélkül, nulla kilátással q jovore? Nem lenne ezzel semmi problematok? Vagy inkább annak orulnetek, ha saját ingatlanban élne, kényelmes fizetésből, boldogan a partnerével, saját csaladdal?

dec. 24. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
87%

Ugyan már! Sokan azt se bírják elviselni, ha nem posztolhatják a gyerek sikereit a Facebookra.

Ha a gyerek kicsit is eltér az átlagtól pl: lassabb a mozgásfejlődése, beszédfejlődése... Akkor már gyászolnak és a kardjukba dőlnek, hogy jaj nem olyan mint várták.

Nem is tudom, hogy mit csinálnának akkor, ha tényleg eltérne a fősodortól a gyerekük.

dec. 24. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
96%
Szerintem ilyenkor a szülőnek szakember segítségét kellene kérnie, hogy beláthassa, miért támaszt olyan elvárásokat a gyereke felé, amit a gyerek nem tud vagy nem szeretne teljesíteni.
dec. 24. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 A kérdező kommentje:

A szülő zongoratanár, Dal-versenyző, tanult, művelt, sok nyelven beszél, rengeteg interjút adott, beutazta kétszer a világot. A másik szülő pedig köztiszteletben álló sportoló, akinek van doktorija.

A gyerekük pedig se sportban, se tanulásban nem ügyes, full átlagos, esetenként átlag alatti.

dec. 24. 12:02
 10/23 anonim ***** válasza:
91%

Mennyi idôs gyerekről van szó?

Azèrt kérdem, mert leírás alapján ez én is lehetnék középiskolában. Sz@rok voltak a tanulmányi eredményeim, szinte mindenben ügyetlen, tehetségtelen voltam, nemzetiségi iskolába jártam, de annyira távol állt tőlem a német nyelv, hogy sosem sikerült rendesen megtanulni. Valójában pedig csak annyi volt a háttérben, hogy a család elképzelései nem voltak harmóniában az én képességeimmel. 2 másik nyelven később stabil szinten mégis megtanultam (ebből egyet hobbiból!), orvosi egyetemet végeztem, többre vittem, mint bárki a családban. 15 éve erre senki nem adott volna egy lyukas garast sem. Talán hagyni kéne a kérdésben szereplő gyereket is kibontakozni, azért mert nem muzikális (vagy csak nem érdekli), vagy nem ügyes abban a sportban, amiben az apja, még nem tehetségtelen.

dec. 24. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!