Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Fel lehet valaha dolgozni,...

Fel lehet valaha dolgozni, hogy a gyerek nem lesz olyan sikeres, mint a szülője? Vagy hogy fele annyira se viszi?

Figyelt kérdés
dec. 24. 09:35
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:
76%

Fele annyira sem viszi.. Hmm anyámtól azóta is hallgatom, hogy én vagyok az egyetlen a családban, akinek nem lett diplomája, pedig nagyon jó eszem van.

Azt nem mondanám, hogy kevésbé vagyok sikeres, de én nem érzem hiányát a diplomának.

Mindenesetre nagyon rossz, hogy 15 éve ezt kell hallgatnom... Én ezt nem csinálom meg a gyerekeimmel, pedig a nagyobbik lányom az apja genetikáját örökölte, logikai készsége nincs, átlag alatti intelligenciahányadossal rendelkezik, matematikából fel is van mentve. Kb semmiben nem hasonlít rám, ezt mindenki tudja, ő maga is. De sosem piszkálnám ezzel, arra bátorítom, hogy olyan irányba menjen ami megy neki. Pl kézműves dolgok. Mehet fodrásznak pl. Mindenki másban jó, meg kell találni azt az irányt amivel szívesen foglalkozik és sikeres tud benne lenni :)

Én sem azért nem lettem diplomás mert nincs agyam hozzá, sőt. Engem annyi minden érdekel, hogy inkább több OKJ-t tettem és végül kiválasztottam azt, ami hozzám a legjobban passzol és amit viszonylag meg is fizetnek.

dec. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:
29%
Hát az ember nem örül neki, az biztos. Hacsak nem szuper sikeres a szülő, akkor azért a gyereknek többre kéne vinni, különben van az emberben némi csalódottság.
dec. 31. 03:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:
91%

Milyen hülye kérdés ez!

"Fel lehet-e valaha dolgozni" - mintha tragikus körülmények között meghalt volna az a gyerek, ráadásul a szülő hibájából.

A gyereket el kell fogadni olyannak, amilyenek a képességei. Teljesítsen annyit, amennyit tud és bír, legyenek céljai, dolgozzon. Legyen elégedett és egészséges, más követelmény nincs.

dec. 31. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!