Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mikor kezdett el enni a...

Mikor kezdett el enni a babátok villával/kanállal?

Figyelt kérdés
14 hós a kisfiam. Egyikkel se eszik még próbálgatjuk a villával ha rászúrom akkor szépen leeszi illetve szurkálja vele a “semmit” valamint a kanállal is ha rámerem szépen leeszi a pépes ételt viszont még nem jött rá, hogy hogyan lehet felmerni és inkább belenyúl a kajába. Gondolom nem vagyok elkésve viszont volt már aki megszólt, hogy még nem eszik kanállal? Ez kicsit már idegesít… csak érdeklődnék, hogy azért nem csak az én gyerekem az aki még ennyi idősen nem tud enni.

dec. 25. 09:51
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
39%
Kb. amikor az ovit kezdte.
dec. 25. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
70%
Itt körül valahogy,13-14 hó. Valahol itt kezdte azt is,hogy nem akarta,hogy mi etessük. Mindig együtt eszünk. De nem tudom mikorra szokták,ennek sose olvastam utána. Most lesz 18 hónapos,szépen eszik egyedül levest és másodikat is.
dec. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
55%

Ahogy egyesnél, ovi előtt, kb 2,5 évesen. A víz is vert, mert már valahogy másfél éves kortól kezdve kéne tankönyv szerint. Mégis nekem kellett etetnek... Mondjuk az enyém semmit nem csinált tankönyv alapján.


Végül az ovi előtt kezdte, és az óvónők mindig agyondicsérik hogy milyen szépen eszik, szóval van remény.

dec. 25. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 Bogica0616 ***** válasza:
60%
Kb 12 hónapos korban. Imád enni azóta is. Utálta, hogy etetve van.
dec. 25. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
78%

Autista gyerekem tanult meg későn. 1,5 évesen kezdett próbálkozni és elmúlt 3 mire nem ment a fele mellé.

A másik 10 hónaposan már villával evett. A kanál később ment, 15 hónaposan lett hatékony vele.

dec. 25. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
43%
Kislányom most 2 éves és kb pár hete eszik kizárólag egyedül villával és kanállal is. Kézzel már régóta, kb mióta megtanult ülni.
dec. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
59%
1 éves korától próbálkozott, de természetesen sokáig nem ment ki, ez normális, idő kell hozzá. Kb 2 évesen tudott úgy ahogy elfogadhatóan enni vele, amikor bölcsis lett. 2,5 éves kortól mondom, hogy rendesen tud enni vele. Óvodás korra kell tudniuk.
dec. 25. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
69%
11 honapos, kezzel es evoeszkozzel eszik, mikor melyik. Kepes ra, de 6 honapos kora ota BLW-zunk es az elso perctol kapott villat es kanalat is.
dec. 25. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
78%

Kanalat szinte a hozzátáplálás első másodpercétől adtunk a kezébe, mondjuk jóideig csak játszott vele, aztán meg bénáskodott. Talán másfél éves korában volt az, amikor értékelhető mennyiséget tudott egyedül megenni egy joghurtból, bár utána ment a zuhany alá, mert hát muszáj volt még a haját is megmosni. A villával nem tudta ennyire összekenni magát, bár az elején random használta a villa fogait és a nyelét is arra, hogy felszúrja rá a kaját.

Olyan 2,5 éves korában tudtam azt mondani, hogy rendesen eszik kanállal vagy villával. Már óvodás, de a késsel-villával evés még nagyon nem megy neki. Mondjuk nem is erőltetjük, majd rájön.

dec. 25. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
78%

Az én fiam 15 hónapos múlt, már régóta kap kanalat és villát ő is az evéshez, de nem nagyon használja rendeltetés szerint még, szóval 95%-ban még mindig én etetem :)

A kanalat meg-meg meríti, a szájához is viszi, néha kaja is jut vele a szájába, de kerül mindenhova máshova is belőle is bőven, és hamar meg is unja, eldobálja, az asztalt üti vele stb.

A villával leginkább a gyümölcsöket esszük, mostanában vettem azt észre, hogy rájött a lényegre, azaz kinéz egy darabot, és megpróbálja azt felszúrni. Eddig találomra döfködte ő is, leginkább a semmit :)

Meg ezelőtt az is "jó" ötlete volt, hogy kivett egy darabot kézzel, aztán kézzel felszúrta a villára 🙃

Na meg azzal borít ki, hogy gondol egyet, és elkezd vele fésülködni... 😀

Szóval én is remélem, hogy majd alakul, egyelőre nem aggódok.

dec. 25. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!