Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Kisgyerekek » Mikortól kezdett el rendszeres...

Mikortól kezdett el rendszeresen kanállal, villával enni a gyereketek?

Figyelt kérdés

2022. aug. 4. 21:34
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Egy évesen már próbálkozott több-kevesebb sikerrel, kb két éves volt, amikor szépen, tisztán használta öket. (De ez csak akkor müködik, ha engeded kisérletezni, és ha összekeni a környéket, az is elfogadod - mivel elöször meg kell tanulnia az egészet)
2022. aug. 4. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
76%
Másfél évesen, kicsivel előtte. Ahogy előttem mondják, kezdetektől engedni kell, hogy ő is csinalja, így tanulja meg minél hamarabb, minél magabiztosabb használni.
2022. aug. 4. 22:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
53%
Másfél évesen már egyedül evett villával és kanállal. Sokáig nem érdekelte az evőeszköz, aztán átkattant és két hétig minden étkezésnél (mindig együtt eszünk) fogtam a kezét, segítettem hogyan fogja a kanalat villát, hogy a szájába és kerüljön étel, másik kezemben másik evőeszköz és azzal néha 1-1 falat. A saját kajám meg rendszerint ottmaradt, fogytam is 2 kilót abban a két hétben :) De azóta nem hagyja etessem és nagyon ügyes.
2022. aug. 4. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Szerintem elég végletesek az enyémek. A kisfiam 2 évesen még sokszor etettem. Talán 2,5 éves kor körül volt, mikor már rendesen evett. A kislányom viszont nem nagyon hagyta már 1 évesen sem. Kanállal nem tudott enni, de villával többé-kevésbé. Akkoriban nagyon nagyon sokat maszatolt, de gondolom a nagytesótól látta, hogy ha ő egyedül eszik akkor bizony ő is. Olyan 1,5 éves kortól mondom azt, hogy egyedül evett és a szájába több étel került, mint mellé.
2022. aug. 5. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Másfél évesen,de két éves korára már szépen evett.
2022. aug. 5. 05:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Az első nagyon későn. A kezdetektől oda adtuk, próbálkozzon, de rossz evő volt, nem izgatta, így sokáig tartott elsajátítani. Villával kb 2 volt, amikor már egész ügyes volt, de kanalazni még 3 évesen is nehezen ment, rengeteg ment mellé.


Ezzel szemben a kistestvére ugyanolyan támogatás mellett az első szülinapjára profin kanalazott, jobban mint a tesó 3 évesen és villával is ügyes volt.

2022. aug. 5. 06:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
51%

Villával 11hónaposan stabilan evett, kanállal 1éves múlt kicsivel

(BLW-s baba)

2022. aug. 5. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

10-11 hónaposan


1 évesen kanállal ment, villával nem emléksem


Pàrhuzamosan próbáltam.


4 éves gyerekkést is használ néha már.

2022. aug. 5. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Kb 2 évesen evett már nagyjából szépen.
2022. aug. 5. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
1 éves kora körül kanállal már egyedül evett, pár hónappal később villával is már próbálkozott. Most 2 éves, nagyon szépen és ügyesen eszik evőeszközökkel, de azért ez nem azt jelenti, hogy nem kell utána takarítani vagy előke a nyakába :D De hatékonyan eszik már, nem arról van szó, hogy utólag csipegeti fel a kaját a földről.
2022. aug. 5. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!