Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Önállóan kanállal/villával...

Önállóan kanállal/villával evést és a pohárból ivást hogyan tanítsam meg a babámnak?

Figyelt kérdés

Oké, hogy adok kanalat a kezébe, de akkor csak játszik és csapkod vele. A poharat nem engedi, hogy én tartsam neki, egyedül viszont magára önti az egészet.


Igazából én nem erőltettem eddig ezt a dolgot, mert volt elég sok probléma szegénykémmel. Nem szeretném részletezni, mert örülök, hogy a nehezén túl vagyunk, csak legyen elég annyi, hogy 13 hónapos kora óta tud ülni. Most 15 hónapos.


Köszönöm a válaszokat!


2020. febr. 6. 21:11
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%

Ha megérik rá saját magától elkezdi használni a kanalat, csak add oda neki mindig rá fog érezni.Vegyél csőrös poharat abból nem tudja magára dönteni, vagy esetleg ha a csőrös nem jön be akkor valami ilyesmit.

[link]

2020. febr. 6. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 Nusy83 ***** válasza:
0%

Az én lánykámnál ami miatt szerintem kb tanítani sem kellett az ivás az az volt hogy fürdésnél kisebb, nagyobb ,,edénykéket” raktunk neki a vízbe amivel magától rájött a nyitjára. Persze nem biztos h ez nálatok is működik de szerintem ő így tanulta meg.

Az evést igazából pont ma sikerült neki először egyedül kanalazni itt talán az volt a jó hogy hagytam hogy turkáljon vele a kajcsiban, meg kente szét de ez közel se biztos h bevált hisz ma csinálta először.

Esetleg nálatok nem szólhat bele a kései mozgás?

Rem segítettem azért.

2020. febr. 6. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A csőrös poharat csak rágja és játszik vele.

2020. febr. 6. 21:37
 4/11 A kérdező kommentje:
2: De igen a mozgás miatt vagyunk ezzel (is) lemaradva. Amíg nem tudott ülni, addig dönthető pihenőszékben etettem és úgy félig fekve nem próbáltattam ezt vele.
2020. febr. 6. 21:40
 5/11 anonim ***** válasza:

Amúgy ezen ne parázz.Unokatesóm lánya valamikor 18 hónap körül kezdett el kanalazni.Senki nem piszkálta őket ezért, náluk is késett kicsit a mozgás.

1 voltam

2020. febr. 6. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen!


Csak Karácsonykor a sógornőm beszólt, hogy egy ekkora gyereknek már pohárból kellene innia. Az övé már rég abból ivott.

2020. febr. 6. 22:06
 7/11 anonim ***** válasza:
68%

Szard már le! Legközelebb kérdezz vissza, hogy és ti is átmentetek ugyanezen mint mi?

13 hónaposan ült ki a nagyobbik gyerekem (hipotón). 2 évesen tanult meg nyitott pohárból inni. 3 éves korára tanult meg kanalazni (alig bírta fogni akkor is). Nem azon múlt, hogy mások szerint mikorra illett volna neki.

2020. febr. 6. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm neked is!


Próbálom lesz*rni, de nem mindig sikerül.

2020. febr. 6. 22:14
 9/11 anonim ***** válasza:
Lányom (egyéves) és most úgy t
2020. febr. 6. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Lányom (egyéves) és most úgy tanul pohárból inni, hogy fürdésnél több műanyag pohárral játszik és azokkal locsolja magát, meg iszik, illetve próbál belőle (csak a végén fürdetem meg, így nincs S vízben fürdető). Eddig mindig magára borította, de ez a vízben nem gond. :) A kanállal éves még nem megy, de már próbálja. Én azt mondom, ne erőltesd, majd ő tudni fogja, mikor áll készen rá. Másokkal meg ne foglalkozz, mit mondanak. Tudom, nehéz elengedni, de evvel csak frusztrálod magad.
2020. febr. 6. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!