Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A lányom nem tud kapcsolódni...

A lányom nem tud kapcsolódni az apjához, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Két gyerekünk van a volt párommal: 12 éves lány és 11 éves fiú.

A volt párom mezőgazdaságban dolgozik, és a fiunkat 6-7 éves kora óta viszi a munkába, ha úgy van. A fiam nagyon szereti, imád dolgozni, és már a volt párom főnöke szokott neki fizetni. Hálás vagyok, hogy a fiam már most megtalálta azt a munkát, amit szeretne csinálni (képes felkelni hajnalban, hogy az apjával menjen dolgozni).

A lányomat ilyen szempontból az apja elhanyagolja, pedig ő is akart volna menni traktorozni. Aztán sok unszolásra elvitte a lányomat is egy pár órára, ahol nem érezte jól magát, így hazahozta. Nincs ezzel semmi baj, de a lányom rosszul érzi magát, mert nem tudja szeretni azt, amit az apja csinál, az öccsének pedig ez nem teher, hogy el kell vele menjen.


dec. 25. 17:44
 1/9 anonim ***** válasza:
38%

Felesleges erőltetni, ha nem nyitott az egyik fél s akármilyen fájó el kell engedni.


Jómagam pl kilógok a családból. Mindenki doki, céges emberke, stb, engem a száraz anyagok sose érdekeltek, ahogy a közönséges dolgok se, mint pl pincér stb.

Művészetek azok, ahol otthonosan mozgok és kicsi korom óta egymagam vagyok alkotásaimmal.

Nincsenek erős "családi" kapcsolataim.


Igyekeztem bekapcsolódni, egy ideig alkalmazkodni, de látva azt, hogy nem értik, ám meg se próbálják azokat megérteni, amiket éppen bemutatok... Sz_r és nem komfortos.


Idővel kialakítottam magamnak egy kis társaságot, akikkel jól érzem magam s elfogadtam: mások vagyunk mi emberek, még akkor is, ha egy a vérünk.


Néha látogatom őket, azt is rövidre fogom. Nem utálom őket, csak olyan, mint egy csapat idegen.


Ráadás: apám mindig is fiút akart, de 3 lánya lett. Ez is közre játszik, hiába tagadják mosollyal az arcukon, amin látszik, hogy kammantanak. Nem igaz az a mosoly.


Sok felnőtt beleesik abba a csapdába, hogy meg se születik a gyermek, de már egy olyan szerepet képzelnek el a gyermekük számára, ami igazából csak az ő vágyaik kivetülése.


Ahogyan nő a gyermek s bújik elő a saját énje, amit még ő maga is felfedezget... Nos ezt az "én" - t nem tudja meglátni a szülő. Ha pedig nem olyan ez a kisember, mint az elképzelt szerep, akkor van az, hogy az ignorálástól a folyamatos lecseszésig mimdent megkap a gyermek lelke ok nélkül.


Holott csak meg kellene ismerni őt. A saját előnyeit, hátrányait, erősségeit, gyengeségeit s kellően nevelni, támogatni, hogy önmagából a legjobbat hozhassa ki úgy, hogy önazonos marad.


Tizenévesen én is próbálgattam nyitott lenni, nyitni apám felé, ám az ő részéről elég semmilyen volt. Sőt egyre kellemetlenebb.


Ami fura, mert nagyon sok féle s fajta embert ismerek szinte minden korosztályból. Mindegyikükkel valamikben megtalálom a közös hamgot, ám nyitottak is rá.


S ez erősítette meg bennem: ne okoljam magam, hiszen a másik fél nem enged be.

dec. 25. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
hangot*
dec. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
91%

Te ne tegyél semmit, ezt a helyzetet a lányod apjának kéne megoldania, vagy igazából már késő, ha 12 éven keresztül nem sikerült neki, akkor ne várjatok csodát. Esetleg magyarázd el a lányodnak, hogy nem vele van a baj, az apja dolga kapcsolódni hozzá, és nyilván szar így a gyereknek, de nehogy emiatt lelkiismeretfurdalása legyen.

Bár ha csak ez a probléma köztük, akkor semmi baj nincsen. Gondolom, te se viszed egyik gyereket se magaddal dolgozni, aztán mégis te vagy az anyjuk.

dec. 25. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
90%

Nem a lanyod nem tud kapcsolodni, szimplan az apja az idiota.


En utalok kisautozni meg legozni a fiammal, de leulok es igenis jatszom vele, mert ot ezzel nagyon boldogga teszem. Nem szeretem kulonosebben a babszinhazat, gyerekkoncerteket sem, de elmegyunk, mert o meg imadja oket.


Szulokent igenis meg kell eroltetni magunkat neha a gyerek erdekeben. Ha erre az apja nem kepes, az nagyon sajnalatos dolog. Raadasul itt erosen meg van kulonboztetve a 2 teso is, szornyu lehet ez szegeny lanynak :(

dec. 25. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
93%
Ha a ferjednek csak az az egy ötlete van, hogy kiviszi napszamba, aztán élvezze a lányod, akkor vele van a baj. Mi mindenhova visszük a lanyunkat, játszóház, játszótér, katica tanya, ami nekünk kimondottan nem élvezet, de neki igen. Munkába meg dolgozni járunk, nem is tudnánk vele foglalkozni.
dec. 25. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Én arra nem lennék büszke, hogy napszámba dolgoztatom a 11 éves gyerekem.
dec. 26. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
77%
Hát, ez elég beteg. Nem a gyerek, hanem az apa részéről. Tényleg arról szól a láthatás, hogy mehetnek apával dolgozni? Csúcs. Ilyen apához nem hogy nem akarnék kapcsolódni, hanem minden kapcsolatot megszakítanék. Te is elég furán gondolkozol, hogy finoman fogalmazzak.
dec. 26. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Gyerekmunkát reklámozol ezzel a poszttal!
dec. 26. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Le lehet pontozni bátran, ám csak annyit mondok: tények azok tények és üvd a valóságban!
dec. 26. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!