Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kisgyerek(ek) mellett home...

Kisgyerek(ek) mellett home office? Hogy bírjátok?

Figyelt kérdés

Azt hiszem téli szünetben nem is lehetne aktuálisabb. Aki gyerek mellett otthonról dolgozik..ti hogy bírjátok? Nekem szörnyű sokszor, 5 éves, nincs sokat el maga. Amíg tudom tv-ztetem, aztán meg mellettem gyurmázik, gyöngyöt fűz, rajzol. De egész nap éhes szomjas stb ugrálok fel le mint egy ping pong labda..Kiveszek egy óra ebédszünetet, de akkor is őrült mód próbálok kajálást, levegőzést mindent besűríteni abba az 1 órába. Tegnap is este 18-20 kellett visszaülnöm a gép elé, mert nem haladtam jól.. :( ráadásul sokszor tiszta ideg is vagyok

Ti hogy bírjátok?


dec. 28. 02:11
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
96%
Elvileg a home office is rendes munka, tehát a gyerek felügyeletét másképp kéne megoldani. Vagy délután, este dolgozni, mikor apuka foglalkozik a gyerekkel.
dec. 28. 03:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
83%
Ahogy egyes írja. Nem lehet dolgozni gyerek mellett. Ki szoktam akadni amikor jön a "gyereket megoldjuk mert home officeban vagyunk". Ha valaki megoldja, akkor vagy sarokban ülő a gyerek, vagy nem dolgozik. Minden más kamu.
dec. 28. 04:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
80%
Még most is nehéz, pedig már 8 éves a legkisebb és 15 éve csinálom :) Ha az ember a gyerekre figyel, akkor a meló miatt van bűntudata, ha a melóra, akkor azért, mert nem figyel a gyerekre. Minimum az alapzaj miatt nehéz koncentrálni, de hát amikor kicsik voltak is és mondjuk még anyámmal is megbeszéltem, hogy átjön, leviszi őket a játszótérre, biztos közbe jött valami (éhes, szomjas, kakilni kell, eleredt az eső, itthon maradt a kedvenc nemtommi...) és közben odaégett az ebéd. Vagy zombulnak az elektronikus bébiszitter előtt vagy a pároddal közös időből csípsz le vagy nem alszol. De a végén biztos valaki haragudni fog rád, miért nem ő volt a sürgősebb. És hát táppénzre sem megy az ember se akkor, ha a gyerek beteg, se akkor, ha ő. De persze jó, hogy nem kell utazni, öltözködni, kaját csomagolni, jópofizni, nem nézi mindig valaki a képernyődet, és lukasórákban lehet mondjuk értelmesebbet is csinálni, mint kávézgatni vagy hírfolyamokon lógni, na meg kimarad az ember a munkahelyi drámákból is. Szóval még mindig inkább ez.
dec. 28. 06:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
76%

Ha csak egy gyerek van otthon, akkor remekül bírom a HO-t. A 4 éves kicsi is megérti, hogy nem tudok végig vele lenni. Ilyenkor etapokban dolgozok. Megcsinálok 1-1 csomagot majd foglalkozok vele egy kicsit, utána újra a gép. Tévézni nem szokott. Ebédet nem főzök munka közben, rendelünk. Ki nem tudunk menni. Ez nagy hátránya. Férjem ebben ügyesebb. Nyáron képes 2 gyerekkel kimenni a játszótérre, fején a füles és aktív telco közben (tehát nem csak hallgat, hanem ő beszél) figyelni rájuk. És ezt 2 éve így csinálja.

2 gyerekkel nekem otthon is nehezen megy, mert egy idő után ölik egymást. Tény, kisebb a gyakorlatom. Ő 3,5 éve home officeban van, én csak alkalmanként, ha ő nem tud és vigyázni kell a gyerekre vagy beteg vagyok.

dec. 28. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
86%
Az egyik kollégámnak mindig ott vannak a gyerekei, ha HOban dolgozik. Ha meeting van, a két gyerek folyamatosan belepofázik, nem tudom, hogy lehet így teljesíteni.
dec. 28. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
80%

Igaz, nekem nem "normális" home office munkám van, csak időnként van, mert besegítek, de azok határidősek. Én 2 gyerek mellől, 3 és 5 évesek, nappal annyit csinálom, amennyi csak belefér, és inkább éjjel, az alvás rovására csinálom, mert akkor többet haladok, mint nappal összesen.

Nehéz nagyon, folyamatos lelkifurdalás, mert nem foglalkozok a gyerekkel, vagy nem tudok azonnal menni, vagy mert több a mese olyankor. Próbálok kompenzálni, amikor éppen nincs munkám, de állandó munkára el sem tudom képzelni magamnak, nagyon nehéz lehet. - habár ovisok, de annyit betegek, hogy többet vannak itthon, mint oviban.

dec. 28. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 A kérdező kommentje:

#1 #2

Hát pedig még mindig kész volt a munkám időre :) Csak nehéz..

dec. 28. 09:12
 8/25 anonim ***** válasza:
53%

A munka, otthonról is munka. A gyerekmegőrzés melletti néha pötyögés nem munka. Első körben ezt el kellene különíteni.

Nálunk egy nő van így, borzalmas amit művel

dec. 28. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
67%

8, év dolgozója lettem gyerek melletti "pötyögéssel" :D br. 800e jutalmat ért.

Tény: nem magatehetetlen csecsemő mellett dolgozok, hanem ovis (4) és kisiskolás (7) mellől és nem állandóan, de az összes betegeskedést, szünetet (a 2,5 hónapos nyárit is) így oldjuk meg. Felváltva hol én, hol a férjem dolgozik itthonról gyerekek mellől.

dec. 28. 10:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
55%

Nem semmi munka mehet ott, ahol a gyerek melletti ho működik. A covid alatt volt szerencsénk hozzá, kivétel nélküli bele lehetett sz.rni a gyerekesek munkájába. Vagy éjszaka ment a munka. Esetleg azt tudom elképzelni, hogy olyan munkakörök, amit irodában napi három óra munkával és öt óra facebookozással is le lehet tudni.


Nekem kettő van, egy háztartásban sem lehet tőlük dolgozni, csak zárt ajtónál.

dec. 28. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!