Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeretnék ajánlást kérni,...

Szeretnék ajánlást kérni, hogy van-e 2 évesnek olyan terápia, módszer ami segít neki “feldolgozni” a születési traumákat? Nyilván szerintem pszichológushoz vinni kicsi. De szerintem emiatt szorong és csapkod és figyelmet akar.

Figyelt kérdés
dec. 31. 13:03
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
86%
Biztos, hogy nem "születési trauma" az oka. Nincs véletlenül képernyőhöz szoktatva és elvonási tünetei vannak?
dec. 31. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
93%

Szerintem itt neked kell pszichológus.

Hogy okozna már 2 évesen traumat neki a születése?!

Dackorszak. Olvass utána. Szívesen.

dec. 31. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
95%
Ez szerintem se "születési trauma". Valami miatt elégedten, lehet amiatt amit az első írt, lehet hisztis időszak, kevés vele töltött idő ami minőségi, fejlődésben hasznos lenne, akár nincs napirend, fáradt, nem fekteted le időben.
dec. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Dac korszak, ilyenkor az érzéseket nem tudja még helyretenni és bizony ilyenkor a végtagok mozgatásáért felelős részt az agy úgymond kikapcsolja,ezért csapkod. Egy gyerek pszichológus ezt szebben fejti ki,de a lényeg ez sima dackorszak. Inkább te élted meg traumakent a szülést.
dec. 31. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
61%

Létezhet olyan, hogy születési trauma, ilyenkor szokták "újrajátszatni" a gyerekkel a születését, mittudomén, sötét alagúton kell keresztülmásznia a fénybe meg ilyesmi. De nem biztos, hogy a te gyerekednél ez van, 2 évesen kezdenek bekeményíteni a dackorszakkal (én naiv azt hittem, akkor van a csúcs... 3,5 éves lányom azóta erre bőségesen rácáfolt), simán lehet, hogy amit tapasztalsz, az a teljesen természetes, normális fejlődési mérföldköve a gyerekednek.

Amúgy ettől még elviheted pszichológushoz, nem kicsi hozzá, vannak, akik foglalkoznak ilyen aprónépekkel is. De olvashatsz cikkeket is a témában, hogy milyen a normális fejlődése egy átlagos 2 évesnek, hogyan viselkednek, stb, anyukás csoportokban fb-n is megnézheted, mik a tapasztalatok, hátha tudsz hasznosítani akár túlélőtippeket magatok számára, akár rájössz, hogy tényleg valami gáz van a gyerekkel, vagy csak megnyugszol, hogy basszus ezt mindegyik másik is csinálja.

dec. 31. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
30%
Hagyod, hogy kiadja a nehéz érzéseit. Sírja ki, úgy hogy ott vagy mellette támogatólag. Minél többször van erre lehetősége annál jobban ritkulnak ezek. És ezzel kijön az egyéb mindennel (pl születéssel) kapcsolatban felgyülemlett nehéz érzések.
dec. 31. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

"De szerintem emiatt szorong és csapkod és figyelmet akar."


Ki vagy te, hogy ezt így kijelentsd? Van valami pszichológiához köthető alapképzettséged?

dec. 31. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
Szinte minden 2 éves figyelmet akar...
dec. 31. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
17%

Az előző 8 válaszadó biztosan rendelkezik pszichológiai végzettséggel, de vegulis a kérdésre senki nem válaszolt neked.

Létezik születés élmény feldolgozás. Keress rá neten. Meseterápiával is létezik.

dec. 31. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
És mi a jó fenékből tudtad megállapítani hogy ez a baja? 🙈
dec. 31. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!