Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Szociális szorongás megszüntet...

Szociális szorongás megszüntetésére melyik a leghatékonyabb módszer?

Figyelt kérdés

2023. márc. 24. 20:56
 1/10 anonim ***** válasza:
100%
Engem is érdekel
2023. márc. 24. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
62%
A kognitív viselkedésterápia (cognitive behavioral therapy [CBT]) tűnik a leghatékonyabbnak.
2023. márc. 24. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Otthon meg lehet tanulni? Vagy csak szakemberrel ajánlott?
2023. márc. 24. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
22%
Szakember segítségével lehetséges.
2023. márc. 24. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
64%
Végül is lehet találni az interneten is olyan anyagokat, amelyek leírják, hogy hogyan lehet alkalmazni a CBT-ben használt gyakorlatokat, de a módszer elsajátítását alapvetően szakember segítségével ajánlom. (A CBT általában heti gyakorisággal, 14-20 héten keresztül tart.) Jó hír az, hogy a módszer egyik kulcstényezője, hogy a szakember megtanítja a kliensnek/páciensnek, hogy ő maga egyedül hogyan tudja majd végezni a gyakorlatokat, így ha esetleg később is szüksége lesz rá, a kezelés befejeztével már akár egyedül is be tudja vetni a módszert.
2023. márc. 24. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.
2023. márc. 24. 23:27
 7/10 anonim ***** válasza:
53%
Esetleg még annyi, hogy konkrétan azért ajánlom a szakembert, mert mivel a módszer a saját gondolkodásunk megváltoztatására irányul, ennek legelső lépése természetesen annak feltárása, hogy hol is vannak gondolkodásunkban (egészen pontosan a legalapabb hiedelmeinkben és a helyzetértékeléseinkben) a szociális szorongás okai, amihez szükség van egy professzionális külső szemre, hiszen ő tud segíteni felfedezni, meglátni ezeket az elcsúszásokat.
2023. márc. 24. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
80%
Köszönöm szépen
2023. márc. 24. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Értem. Bár azt nem tudom, mi alapján válasszak szakembert. Ugyanis sokszor hallani olyan esetről, hogy nem volt hatásos a terápia, és hát azért ez nem egy olcsó mulatság.
2023. márc. 24. 23:46
 10/10 anonim ***** válasza:
52%

Nos, ez szerintem is egy jó és fontos kérdés. Azt gondolom, a legfontosabb, amit figyelni kell, az a pszichológus végzettsége és tapasztalata, valamint hogy mennyire passzolunk egymáshoz.


A tapasztalatot mind a pszichológusként való működésének évei, mind pedig az adott problémával kapcsolatos megoldott esetei számának vonatkozásában értem. Bizonyos esetekben egy frissen végzett / pályája még elején lévő szakember is tud segíteni, de ezt a kérdést most hagyjuk. Szociális szorongással klinikai szakpszichológushoz érdemes fordulni, szóval fontos, hogy megbizonyosodjunk arról (akár a honlapján, ha van, akár rákérdezve), hogy ilyen végzettsége van-e. Ha klinikus, akkor pedig bizonyára bőven találkozott már szociális szorongásos pácienssel.


Ezek mellett nagyon fontos, hogy passzoljon egymáshoz a kliens/páciens és a pszichológus. Persze jó kérdés, hogy ezt honnan tudjuk előre... Sajnos ebben az sem segít, ha esetleg ismerősök javaslatát kérjük, hiszen az, hogy ismerősünknek bevált (vagy éppen nem) egy szakember, még nem jelenti azt, hogy nekünk is(/sem) fog (ettől függetlenül mondjuk lehet kérni javaslatot, de nincs garancia arra, hogy ugyanúgy fogunk passzolni mi is). Lehet, hogy furcsa hasonlat elsőre, de szerintem ugyanolyan ez, mintha fodrászról lenne szó. Persze a pszichológus többe kerül, ez világos. Első találkozáson azonban nem is mindig kell fizetni. Így ez az első találkozás használható arra, hogy legyen egy benyomásunk arról, hogy el tudjuk-e képzelni a közös munkát, avagy sem.

2023. márc. 25. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!