Kezdőoldal » Emberek » Emberi tulajdonságok » Van pár kérdésem az öngyilkoss...

Van pár kérdésem az öngyilkossággal kapcsolatban. Estleg tudnátok válaszolni rájuk?

Figyelt kérdés

1. Melyik a legfájdalmasabb öngyilkossági módszer?


2. Melyik a lefájdalommentesebb öngyilkossági módszer?


3. Az emberek miért pont vágdossák magukat? Egyszerűbb lenne pl. a vonat elé ugrani.


4. Az iskolákban miért nem beszélnek az öngyilkosságról és a veszélyeiről?


5. Melyek a legnépszerűbb öngyilkossági módszerek?


Nem akarok öngyilkos lenni mielőtt téríteni akartok engem. Pszichológus vagy pszichiáter akarok lenni. Nagyon érdekelnek az ehhez hasonló témák (öngyilkosság, fóbiák, kényszerbetegségek.. stb.) és kíváncsi lennék a ti válaszaitokra is. Ha érdekel titeket én is elmondom a véleményem de most nem akarok regényt írni. Köszönöm a válaszokat.

13/L



2016. dec. 13. 21:47
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
52%

1.) Addig verni a fejem a falba, amíg szét nem loccsan.

2.) Leugrani egy baromi magas épületről.

3.) Sötét vagy. A vagdosás nem az öngyilkosságról szól, hanem fizikai fájdalommal próbálják tompítani a lelki fájdalmat.

4.) Mert nem tananyag. A vasalástról tanítanak? A csekkbefizetésről? Arról, hogy hogyan menj át a zebrán?

5.) Gyógyszer, akasztás, leugrás magas helyekről, alkohol, drogok.

2016. dec. 13. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
95%

1.Ha lábbal előre befekszel egy daráló gépbe.

2.Elvileg a fagyhalál, de nem tudom még egyiket se próbáltam.

3./4./5. Egyetértek az elsővel.

2016. dec. 13. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
97%

1, Az amelyik nem azonnali, peldaul ha valaki felgyujtja magat

2, gyogyszer tuladagolas, elalvas utan nem kelsz fel. De ehhez tudni kell mennyi a halalos adag es hogy ne talaljanak rad kozben.

3, a vagdosas lenyege hogy a lelki fajdalmat fizikai fajdalomma teszi, itt konkretan nem ongyilkossagrol van szo

4, Nincs/nem adnak ra penzt (mint a drogprevenciora)

5, akasztas

2016. dec. 13. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 A kérdező kommentje:

Először is attól hogy nem tudok valamit vagy rosszul tudok valamit nem vagyok sötét. Kedves #1 te tudod hogy mi a rák ellenszere? Nem? Hát istenem hogy lehetsz ilyen sötét! De nem akarok most vitázni.


Másodszor úgy gondoltam az iskolásat hogy szinte minden sza.rságról van ilyen olyan bemutató (3D nyomtatás, sport, számítástechnikai képzés... stb) de erről nincs. Pedig ez azért fontos lenne.


Harmadszor pedig azt tudom hogy az érvagdosós gyerekek (mert nagyrészt gyerekek teszik ezt) nem gondolják komolyan. Én arra gondoltam akik a nyaki ütőerüket vágják el vagy nagyon mélyen vágják a karukat.

2016. dec. 13. 22:28
 5/22 anonim ***** válasza:
0%

És?

Ezzel most mondtál valami újat?

2016. dec. 13. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/22 A kérdező kommentje:
Oké akkor haggyuk ezt.
2016. dec. 14. 06:41
 7/22 acelsziv ***** válasza:
7%
Ne akarj pszichó lenni. Elmebetegebbek, mint a pácienseik.
2016. dec. 14. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
94%

A 4. pontot gondold át újra. Esetleg ilyen irányú képzést nem kéne tartani? Yukio Mishima Öngyilkosképző Szakközép - hara-kiri szakirány?

"A" hét elmélet, "B" hét gyakorlat, és vége is?


Még jó, hogy nem adják 13 évesek szájába az öngyilkosság pszichológiáját, beláthatatlan következménye lenne!

2016. dec. 14. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim ***** válasza:

1. legfájdalmasabb mindenképp a az ami lassan öl meg. Hoztak fel példát de pl szerintem a mérgezés is az ami a májat vagy mit tudom én melyik szervet lassan teszi tönkre.

2. akasztás, fejbe lövés, nyugtatóval fulladás. Vagyis beveszel nyugtatót/altatót s bele gázolsz a tengerbe vagy egy mélyebb vízbe. Amint hat a gyógyszer gyakorlatilag elsüllyedsz és megfulladsz. Szerintem a gyógyszer túladagolás azért nem jó mert a szervezet harcol a méreg ellen és kilökheti magából.

3. fogalmam sincs. a lelki fájdalom enyhítése mindenképp de a halálos vágásokat nem tudom.

4 első sorban azért nem mert nincs idő. másodsorban (saját meglátás) a tanárok sem tudnak mit mondani, mert még rágondolni is rossz. úgy ahogy évekkel ezelőtt még a drog, erőszak is tabu volt úgy az öngyilkosság is. Viszont szerintem is kéne erről beszélni csak sajnos a felnőttek sokkal jobban elhatárolódnak ettől mint mi... Meg tapasztalat hogy a környezetben ijedtséget okoz ha erről beszélnek....volt olyan tanárom hogy megijedt mert rájött hogy engem is foglalkoztat a téma (kiváló pedagógus és nagyon jó ember, második anyám, de ezzel nem tudott mit kezdeni ahogy más sem)

5 ugrás, gyógyszer szerintem

2016. dec. 14. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:

Kedves Kérdező!


Az öngyilkolászók számára a merénylet mikéntje lényegtelen.Azt különösképen az határozza meg,hogy mennyire akarnak menekülni az élettől.

A szuicid depressziós nem gondolkozik úgy,mint az egészséges ember.Mérlegelését,az egészséges ezért nehezen értheti.

Némelyek,a módszerrel önmagukat büntetik,míg mások környezetüket,netán önmagukra kívánják felhívni a figyelmet.


A társadalom felvilágosítása,igen fontos volna,hisz azzal sok életet menthetnénk meg.

A felvilágosítással,a depresszis tünetek ismertetését kellene elvégezni,illetve annak házi kezelésének módjait.

2016. dec. 14. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!