Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Rendetlen partner, aki képtele...

Rendetlen partner, aki képtelen változni es sokat vitatkozunk emiatt a kisgyerekek elott is neha?

Figyelt kérdés

A párom bármilyen figyelmes is az elet 1-1 területen (pl szeret finomakat főzni nekunk), azonban figyelemhianyos zavara van, ami a gyerekek születése óta sokkal rosszabb lett. En szeretem a rendet es tisztaságot es abban erzem jol magam. 2 kisgyerekkel vagyok itthon, a párom is a het legtöbb napján is itthonrol dolgozik. Sajnos olyan méreteket oltott a rendetlenség es trehányság, hogy egy fozes utan kb órákig kell takarítani utana a konyhában, a lakas minden pontján mindent szethagy, zoknik a lakas legkülönbözőbb pontján, ruha mindenhol, ha raszolok, neki all feljebb…

Kozos etkezesnel kb 10x feláll az asztaltól, ide-oda megy, odaül a géphez, vissza az asztalhoz, leül a fotelbe, telefonozik (a gyerekek elott is), maga utan nem takarít fel, a gyerekek ha leszorjak a kajat a földre, ha en nem takarítok fel, ott szárad ra a kőre napokig… mondja h majd megcsinálja, de mindig elfelejti. A gyerekekkel is próbálna játszani, de max 3-4 perc es vagy elalszik mellettük a földön vagy “muszaj” közben telefonozni vagy valamit hirtelen csinálni kell…

Szerinte en vagyok a rendmanias es nem realisztikus elvarasaim vannak a lakással kapcsolatban es nem értékelem amit o tesz értünk, pl h dolgozik es h sokat főz es van h este is -a maga módján- kitakaritja a konyhát. Nagyon sokat játszik a számítógépen, ez pl mindig is “problema” volt. Egyébként mas területen gondoskodó, elmegy bevásárolni stb. Sajnos a kapcsolatunk sem az igazi mar, főleg a fent emlitett dolgok miatt. Reggel mindig en kelek fel a gyerekekhez, o sok este is pl elmegy a barátaival. Sokszor megfordul a fejemben, h jobb es egyszerűbb lenne, ha külön laknank, en egyedül a gyerekekkel es o csak jönne oket látogatni meg programozni. Az évek során mondtak szepen, csúnyán, semmi hatasa, semmi nem segít es mar ezen teljesen elkezdtem az utóbbi idoben stresszelni, mert engem a rendetlenség es a kosz idegesít es ugy erzem en egész nap csak utana (nem is a kisgyerekek utan) takarítok es semmi idom pihenni. Ugy erzem h o kitesz plusz 2 gyereket. :( mas volt ilyen helyzetben?



jan. 2. 22:00
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
73%

Ne haragudj, de én így nem tudnék élni... Az én férjem sem kezd magától takarítani, de legalább saját maga és a gyerek után elpakol, konyhát kitakarítja maguk után... Ennyi a minimum, hogy mindenki rendet tartson. Én is szeretem a rendet, a lányunk (4) is már megtanulta, hogy ha másik játékkal akar játszani, az előzőt el kell rakni, meg ha megitta a kakaót, akkor rakja be a mosogatóba...

Ezek annyira egyértelmű és legalapabb dolgok, hogy innen nincs miből lejjebb adni.


Nálam ez, ha évekig tart és nulla változás, válóok lenne.


Ez az utolsó esélye a megváltozásra: elválsz, ha nem tanulja meg a rendet... Sajnálom:/

jan. 2. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
86%

A rendetlenségtől függetlenül én ilyen partnerrel nem bírnék együtt élni:

"Kozos etkezesnel kb 10x feláll az asztaltól, ide-oda megy, odaül a géphez, vissza az asztalhoz, leül a fotelbe, telefonozik"

"A gyerekekkel is próbálna játszani, de max 3-4 perc es vagy elalszik mellettük a földön vagy “muszaj” közben telefonozni vagy valamit hirtelen csinálni kell…"


Mintha valami komoly pszichiátriai defektje lenne.

jan. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
32%
A leírás alapján, mintha nagy eséllyel depressziós lenne.
jan. 2. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
92%
Nem depressziós, hanem ADHD-s. Gyógyszerrel, pszichoterápiával és egyéb terápiákkal kezelhető. Elsőkörben ezekkel kellene próbálkozni, hátha a kezelés hatására könnyebb lesz az együttélés.
jan. 2. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
91%

Én kb ilyen körülmények között váltam el. Nem bántam meg.

Persze nem akarom romba dönteni a családodat, csak így ahogy leírtad, magamra ismertem.

Azért az még kérdés, hogy férfiként hogy nézel rá, mert szerintem ez sok mindenen átsegít(ene).

Illetve próbalkozzatok valamilyen terápiával, ha hajlandó rá. De nem szoktak azok lenni. Pedig a világon a legkönnyebb ilyen figyelemhiányra és társaira hivatkozva szenny módon viselkedni. Megoldásra törekedni, na az már melós.

jan. 3. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 anonim ***** válasza:
46%

🤦


Nem beteg, nem depressziós, Adhd-s, amiről nem tehet!

Nem direkt csinálja, nem direkt szétszórt és trehány!

Nem azért kell fel 10* az asztaltól mert idegesíteni akár, nem azért felejt el sok mindent mert nem érdekli.

Nem azért játszik sokat mert nem szeret. Hanem mert egy adhd-s nagyon

nehezen tud arra koncentrálni ami neked átlagos, ő viszont csak 1 dologra tud hiperfókuszálni.



Te viszont a veszekedés helyett lehetnél elfogadóbb, kommunikatív,és lejebb is adhatnál a rend mániádból. Vagy veszekedés helyett segíthetnél, bevonhatnád, ahelyett, hogy hattyúk halálát játszva magadra vállalsz mindent. 🙄


De legnagyobb kérdés az, ha előtte is zavart minek maradtál vele és vállaltál gyereket?


Lehet megoldást találni, csak akarni kell, és nem a veszekedés a megoldás.

jan. 3. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%

Ha jól értem, úgy gondoljátok, hogy ADHD-s a párod. Első körben mindenképp érdemes lenne orvoshoz fordulni, megismerni és alaposan utánanézni a kezelési lehetőségeknek.


A leírásod alapján teljesen érthető, hogy kivagy a helyzettől. Ugyanakkor a párod valószínűleg úgy érzi, lehetetlen dolgot kérsz. És valóban, neki jelenleg ennyire pocsék az impulzuskontrollja. Azonban ezen segíthet a gyógyszer, sőt segíthet például a meditáció is. Meglévő ADHD mellé igen gyakran alakul ki depresszió, könnyen lehet, hogy ebben is érintett már a párod, emiatt is érezheti reménytelen ügynek a kívánságaidat. Valójában ő is rengetegszer elhatározta, hogy erőt vesz magán és megváltozik, de ez ADHD-val nem megy olyan simán.


Nem mentegetni akarom a párod, és érthető, hogy pocsékul érzed magad ebben a helyzetben. Ugyanakkor ha a megoldással direkt az ADHD-ra és esetleg a depresszióra céloztok, akkor van remény, hogy kijuttok ebből a helyzetből.


Amiatt is utánanéznék ezeknek a dolgoknak, mert könnyen lehet, hogy a gyerekek is érintettek lesznek. Cseberből vederbe kerülhetsz a válással emiatt.


Ha a gyógyszeres kezelési lehetőségeknek szeretnél utánanézni, biztosan megtalálod a neten. A gyógyszer nélkülieket sokszor emlegetik itt (sajnos angolul, magyar forrásokat nem ismerek): https://www.youtube.com/@HealthyGamerGG/videos

Nem kifejezetten az ADHD-val foglalkozik a csatorna, de rendszeresen feljön a téma. Vannak fizetős anyagaik is, de első körben szerintem az ingyeneseket érdemes átnézni.

jan. 3. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 babyboom567 ***** válasza:
53%

Kedves Kérdező!

Nem azért képtelen rendet tartani,mert nem akar, hanem mert az ADHD miatt teljesen máshogy működik az agya.És nem azért rendetlen, mert rendetlen akar lenni,hanem mert elveszik a részletekben.

Adhd-s NŐ vagyok.Hatalmas teher.Olyan mintha te vak lennél,de a párod arra kényszerítene,hogy kézzel szedd fel az összes szöszt/rizst a szőnyegről.

Múltkor be kellett rakni a mosogató gépbe a koszos edényeket, de előtte kiszedni belőle a tisztákat.Közben kezembe akadt a palacsintasütő,és eszembe jutott,hogy dejó épp van tej(nagyon ritkán van tej,nem vagyunk tejesek)kellene palacsintát sütni,és máris kavartam be a tésztát.Míg sült a palacsinta azon gondolkoztam, hogy még mindig nincs a koszos edény a gépben,pedig elkezdtem,és már megint mást csinálok.Nem folytatom,kb este kerültek gépbe a koszos edények.

Nem szo...patni akarunk másokat,főleg magunkat nem,és a veszekedés csak olaj a tűzre.Mikor erőmön felül megcsinálok dolgokat, és a férjem hazajön,és veszekszik(pont olyan mint te,csak ő egy fűszálat sem tesz itthon arrébb),és beszól, hogy "és a szemét magát viszi ki?",ilyenkor még az élettől is elmegy a kedvem,nemhogy a takarítástól.

Nem tudom mennyi idősek a gyerekeitek, de most,hogy már társasozni, tanulni lehet a gyerekemmel, és olyan játékokat veszek ami nekem is tetszik,értékrendekkel jobban élvezem a játékot.(ezt ti is megpróbálhatnátok.)

jan. 3. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 Andi80018 ***** válasza:
100%
Egyértelműen pszichiáter, terápia, esetleg gyógyszer. Óriási mák lesz, ha a gyerekek nem fogják ezt örökölni.
jan. 3. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 anonim ***** válasza:
84%

Ha tudjátok biztosan, hogy adhd-s, és nem tesz azért, hogy könnyebben tolerálja a mindennapokat: terápia, gyógyszer (fejleszthető felnőttként is), az pont olyan, mint amikor az alkoholista nem akar meggyógyulni.

Ne mondjátok, hogy nem jó példa, mert de. Az alkoholista se gyógyul meg, ha leteszi, csak "nem iszik", de kigyógyulni nem tud.

Az adhd vagy autizmussal kapcsolatban pedig pont ugyanaz, mint amikor a szülő megtudja a gyerekéről, felveszi az emelt csp-t, elintézi a kedvezményes étkezést, autizmus esetén a gyest, majd vesz egy kitűzőt "a gyerekem autista/adhd-s nézd el" és széttárja a kezét.

Holott nem ez a helyes. A helyes az, ha megpróbálja minél inkább integrálni a gyerekét, mert örökké nem lehet kifogás akkor se, ha maradandó dolog.

(Érintett vagyok ennek ellenére írom ezt)

jan. 3. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!