Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Védőnő ellen hol tudok panaszt...

Védőnő ellen hol tudok panaszt tenni?

Figyelt kérdés

jan. 5. 14:00
1 2 3
 1/22 anonim ***** válasza:
93%

A gyermekorvosodnál. A kerületi védőnői szakszolgálatnál.

Kit csinált?

jan. 5. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/22 anonim ***** válasza:
90%
Mit csinált?
jan. 5. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/22 anonim ***** válasza:
61%

Attól függ mit csinált.

Először mindenképp a háziorvosnál.

jan. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/22 anonim ***** válasza:
100%
Háziorvosnak semmi köze hozzá. Abban a kórházban akihez tartozik.
jan. 5. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/22 A kérdező kommentje:

Falun vagyunk, nem tudom hova tartozik. Gyerekorvos meg a védőnővel egy helységben rendel heti 1x.

Mindenre van rossz szava, elavult tanácsokat ad, folyamatosan kritizál, bejelentkezés nélkül jön, majd “ráül” a csengőre, nyomogatja, amíg ki nem megyünk. Tegnap volt itt, hogy megbeszéljük az oltásokat. 7 hetes a babám. Kezet nem mosott, felkapta a gyereket. Fél óra múlva meg olyan hurutos köhögőroham kapta el, hogy azt hittem már befullad.

Amikor hazajöttünk a kórházból, ugye jött másnap. Azt mondta szól, hogy mikor. Persze szólt, mikor itt állt a kapuban, majd rátagasztotta az ujját a csengőre. Épp aludtunk egyébként. Sebes bimbókkal azt a tanácsot kaptam a kórházban, hogy legyenek levegőn, ill aznap hajnalban lövellt be a tejem, melltartót elviselni sem tudtam. Köntös volt rajtam csak felül. Azzal kezdte, hogy vegyek fel egy melltartót de rögtön, mert lógni fognak a melleim, ha így hagyom. Azonnal húztam fel a redőnyt, mert nem kap elegendő D vitamint a baba ebben a sötétben és baja lesz tőle (1/3 fel volt húzva, mert aludtunk). Ne aludjak a babával, tegyem a kiságyba, mert soha nem fogjuk tudni az szoktatni, mert érzi a tej szagot es nem fog aludni 3 éves koráig, mi meg elválunk mert nem jut egymásra idom, illetve miattam fog meghalni így, mert a múltkor a szomszéd faluban meghalt egy kisfiú mert az anyjával aludt, de amúgy meg hallotta hogy legurult egy baba az ágyról és szétrepedt a mája itt néhány éve. Higyjem el neki mert ő tudja hogy kiságyba kell tenni, ez az egy jó mód van a csecsemő altatására. Amúgy öbölben alszik.

Mondtam hogy kapott tápszert a kórházban, azt mondta, hogy nem kapott. Mondom de. Azt mondja nem igaz, mert xy helyen nem adnak a babáknak tápszert. Ráhagytam 🤷‍♀️ meg nem hiszi el, hogy azt tanàcsolták hogy levegőztessem a sebes bimbót meg hogy nem kell fejni. Mondtam, nem is bírok fejni (szoptattam éppen), erre felpattant és nagyon erősen egy szó nélkül megnyomta a mellem, spriccelt a tej… elnézést kért (wtf). Én az elején még ellenkeztem, meg “harcoltam” vele, de aztán már passzív lettem, annyira nem értettem mi ez a sok támadás. Hogy mindent szarul csinálok, mindneki hülye, hazug, inkompetens anya vagyok meg veszélyeztetem a gyerekem. Csendben végignéztem, ahogy s baba köldökébe vadul tunkolja az alkoholos fülpálcikát, az meg szegénykém torka szakadtából ordít (nem kezeltük semmivel, csak szárazon és tisztán tartottuk, ezt javasolták a kórházban is, dr így is terveztük. Két naposan esett le a csonk, szépen össze volt már húzódva mire jött.) feszülésig széthúzta a köldököt, világított bele, meg mutogatta hogy ott a gomba el van szaporodva- természetesen nem volt ott semmi. Borzasztó bűntudatom van, amiért ott akkor nem védtem meg a babámat, nem szóltam egy szót sem. Hirtelen ennyi jut eszembe az első napról.

Egy hós státuszon, azt mondta, hogy túl sokat hízott, ne hagyjam ennyit szopni, 2-3 óránként 10 percet hagyjam mellen, mert ez rettenes nagy gond, túlságosan nehéz ( 100% anyatejes, meg amúgy rendben van-volt a hízás mértéke), meg azt is megjegyezte, hogy baj, hogy tartja a fejét, ennyire még nem szabadna, ez id bajra utal. Tegnap meg egyébként azt mondta, hogy jaj, nem tartja eléggé a fejét, és elkezdte finoman lökdösni. Én meg csak húztam odébb. Képtelen vagyok megvédeni magunkat, görcsben van már a gyomrom amikor találkozni kell vele. Egyszerűen minden baj, amit csinálok, csinálunk. De ez hogy eljött betegen, meg nem is szólt róla, fölemelte a babám úgy…. Feltette az i-re a pontot, tenni akarok valamit, nem akarom tovább tűrni.

jan. 6. 01:20
 6/22 anonim ***** válasza:
81%
Felesleges velük ellenkezni. Én elengedtem amiket mondott aztán úgy csináltam ahogy én akartam és pont. Nem számóltam be neki róla. Azt viszont mondjad meg neki normálisan, hogy legyen szives szólni mielőtt jön, mert nemfogod tudni így beengedni.
jan. 6. 11:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/22 anonim ***** válasza:
84%
Sajnálom, de a védőnők és a gyermekorvosok többsége olyan, hogy soha semmi nem jó... Nekünk is voltak hasonló sztorik és ismerősöknek is. Egyszer túltáplált a baba, egyszer meg alultáplált, egyszer nem szopik eleget, máskor túl sokat szopizik, egyszer túl sokszor alszik túl keveset, máskor meg túl kevésszer túl sokat stb., stb. Képtelenség megfelelni nekik :)
jan. 7. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/22 anonim ***** válasza:
100%
Vedd le a csengőt. Ne számolj be semmiről.
jan. 7. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/22 anonim válasza:
77%
Ezt jelenteni kell. Konkrétan megfogta a melledet. Ez zaklatás. A férjed ott volt amikor ez történt. Ha nem mond el neki azonnal és ha kell menjetek magánorvoshoz. Tudom, hogy sokan nem engedhetik meg maguknam és bocsának ha nem engedhetitek meg magatoknak.
jan. 7. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/22 anonim ***** válasza:
100%
Na akkor nem csak az én védőnőm a hülye. Bár az enyém nem ilyen buzgómócsing, ő inkább a sz*rik a fejemre bármi is van kategória. Nem tudom melyik a jobb vagy rosszabb.
jan. 8. 04:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!