Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ma elmentünk a kisfiammal,...

Berni86 kérdése:

Ma elmentünk a kisfiammal, aki 7 hónapos a Kaposvári orvosi ügyeletre, mert már ötször volt hasmenése és estére már hőemelkedése volt, hol lehet panaszt tenni egy doktornő ellen?

Figyelt kérdés
Odaértünk az hagyján hogy senki nem volt és mi 20 percet vártunk rá mert kétszer szóltak rá,mivel aludt!Amire beértünk elaludt a kisfiam,erre ő megkérdezte,hogy Mi késztetett engem arra hogy este 22:30 kor egy ilyennel beviszem a gyereket,mert lehet csak a foga jön,erre én mondtam,hogy nem hoztam vna be ha nem lenne hőemelkedése!Feltettem a vizsgálóasztalra és mondta,hogy ne vetkőztessem le:ruhán keresztül megnézte a hasát,meg kifeszítette alvás közben a száját és erre,hogy vagy vírus vagy a foga és felírt valami gyógyszert,erre én megfogtam a gyereket és ott hagytam!Ilyen egy hülye nőt!Na holnap elmegyek a házi orvosunkhoz!

2016. jan. 3. 23:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
77%
Ki van írva a beteg jogi képviselő minden kórházban.
2016. jan. 3. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
13%
Sajnálom,hogy te is ezt tapasztaltad.Én is kaposvári vagyok és kétszer "kényszerültem" elmenni oda.A második alkalom most volt pár hónapja és ott tartottam,hogy elsírom magam és otthagyom,de a gyerekem miatt maradtam.Eleve az első alkalomból adódóan idegesen mentem be.Minket azért megvizsgáltak,de az a stílus!Biztos vagyok benne,hogy egy Dr.nőről beszélünk.Megírod "privátban"majd a nevét?
2016. jan. 4. 00:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim válasza:
11%
Én nem vagyok helyi,de mindenképpen panaszt tennék!És személyes tapasztalat pedig ,hogy a fogacskája okozhatja ezeket a tüneteket sajnos de mindenképpen másik orvoshoz menjetek.
2016. jan. 4. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
83%
Tök igaza volt a dokinak.
2016. jan. 4. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
91%

Tehetsz panaszt, de az ügyeleten a sürgős eseteket látják el, a kisgyermeked meg szerencsére nincs veszélyes helyzetben.

Ma vidd el a gyerekorvoshoz, aki majd ellát tanáccsal, esetleg székletmintát kér, vagy amit kell.


Hasmenés sok mindentől lehet: vírus, ételallergia/intolerancia stb.


Jobbulást a kicsidnek!

2016. jan. 4. 04:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
90%
Hát ennyivel nagy marhaság volt ügyeletre menni. Külföldön már kapnad is a számlát az indokolatlanul igénybe vett sürgősségi ellátásért... A doktornő is lehetett volna udvariasabb, de te se vagy százas. ...
2016. jan. 4. 04:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
95%
Nyugodtan hívd fel a betegjogi képviselőt, de ezzel nem fog tudni mit kezdeni, mert nem történt jogsértés. Este mentetek be, azt hitted, hogy nem kell várni? Önmagában az, hogy vártatok húsz percet, még nem jelent semmit, nem is sok, tök normális várakozási idő. Az orvos megvizsgálta a gyerekedet, sőt, fel sem keltette, ha már egyszer elaludt, gyógyszert is felírt, te meg se szó, se beszéd faképnél hagytad, mert te jobban tudod, vagy mi? De ha meg jobban tudod, minek viszed orvoshoz? Pláne hőemelkedéssel? Ötszöri széklet egy nap alatt, plusz estére hőemelkedés, az minden, csak nem sürgősségi eset. Adsz neki olyan kaját, ami megfogja a hasát (krumpli, répa, keksz), és ha nagyon nyűgös, akkor adsz neki lázcsillapítót, bár a hőemelkedésre még ez is felesleges. Ennyi. Ezzel tök feleslegesen mentetek ügyeletre. Mellesleg az ügyeletes orvost telefonon is fel lehet hívni, úgyhogy egy utat simán megspóroltál volna magatoknak, ha csak odatelefonálsz, ugyanazt mondták volna, mint amit most én leírtam.
2016. jan. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
94%
Az tuti, hogy bunkó volt, de amúgy tényleg nem kellett volna ezzel bevidd, lázát lehet csillapítani, aztán ma háziorvos. Ez szerintem sem sürgősségi dolog.
2016. jan. 4. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

Én se értem h ilyennel minek kellett berangatni a gyereket az ügyeletre, ráadásul éjjel. Az orvosi ügyelet nem a gyerekorvos helyettesítése hétvégén, hanem a sürgős esetekre van. Ráadásul ma már hétfő, amikor el tudod vinni a rendes dokihoz is.

Szóval még ha bunkó is volt a doki akkor is hiába tennél panaszt ellene (azt meg nem tudod bizonyítani h bunkó volt),mivel te keltetted fel feleslegesen. Ja és egyébként mit vártál mit fog csinálni a doki? Mivel ügyeletes még tovább sem tud küldeni máshová vizsgálatra, a hasmenést meg többnyire vírus okozza amire még gyógyszer sem kell,egy kis hőemelkedésbe meg még nem halt bele senki,azt még csillapítani sem kell. Szóval jól járt el a dokid,megvizsgalta,mégis mit kellett volna csinálnia még szegény alvó gyerekkel? Szegény gyerek, sokkal jobban járt volna ha inkább otthon alhatott volna és ma a saját orvosához vitted volna el.

2016. jan. 4. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
100%
Teljesen indokolatlanul vetted igénybe az ügyeletet. Semmi okod nem volt odamenni, mert a hőemelkedés, fogzás banális dolog.
2016. jan. 4. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!