Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A védőnök azok tb alapon...

A védőnök azok tb alapon látnak el? Akkor is ellátnak ha az embernek nincs tb-je?

Figyelt kérdés

jan. 9. 12:49
1 2 3
 11/25 A kérdező kommentje:

Igen azonnal hatályal rúgtak ki, es igen az volt a baj hogy elmentem vizsgálatra.

1 héttel előtte szoltam neki es napokkal elotte is és még aznap is, azt hittem megúszom egy durvább lebasszással de rá 1 hétre mikor mindeki szabira ment ki is rúgott.

jan. 9. 14:14
 12/25 anonim ***** válasza:
100%
Vagy ha be volt egyáltalán jelentve.
jan. 9. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
100%
Azért nem rúghat ki ha elmész vizsgálatra.
jan. 9. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem magánba mentél volna, akkor ki se rúghatott volna 🤣, mert köteles elengedni a terhesgondozással kapcsolatos "kötelező" vizsgálatokra.

A magán uh nem kötelező.

jan. 9. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 anonim ***** válasza:
100%
A fogantatás pillanatától védett a terhes nő, de ehhez bizonyító erejű orvosi lelet/igazolás kell. A munkáltató nem járt el helyesen. De te sem, hogy ezt elfogadtad és egyből aláírtad a kirúgásodat. Utólag munkaügyi bíróságra mehetsz panaszt tenni ezügyben. De csak akkor állnak veled szoba, ha nem közös megegyezésről szól a papír, amit a felmondásról aláírtál. Amúgy nekem ez kicsit fura. Ha néhány hónappal vagy elmaradva, mert a főnök kirúgott, de még nem látott téged védőnő, akkor ez azt jelenti, akárhogy számolom, hogy a kirúgás után estél teherbe, ha azt veszem alapul, hogy magánban is kérik a kiskönyvet a legtöbb helyen. Vagy most ez hogy is van? Mikor rúgtak ki és hány hetes terhes vagy?
jan. 9. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/25 anonim ***** válasza:
100%

Érdekes, hogy a 30-60 ezres vizsgálatra van pénzed, de a tavaly még kb 9 ezres tb befizetésére nincs.


Amúgy a védőnő ellát tb nélkül is.

jan. 9. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 anonim ***** válasza:
100%

15-ös vagyok


Kérdező, válaszolsz a kérdésekre, amiket írtam?

jan. 10. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/25 A kérdező kommentje:

Igen egyből alá írtam a papírt, ez volt az első kirúgásom azt se tudtam mit csináljak mit mondjak..

Szeptemberbe rugott ki.

Aztán novemberbe jött a csekk es onnantól nem volt fizetve... oke most csak 2 honap de most januárba és valszeg februárba se fogom tudni fizetni mert másra kell a pénz fontosabb dolgokra az a 9 ezer is számit. (Költözés épitkezés stb)

Es igen magánra van pénz mert nem fogok sztk-ba menni mert rosszul bántak velem az első terhességemnél ami meg se maradt.... Magánba nem szarják le a fejem ha probléma van egyből beutalnak a sürgősségire és nem küldenek haza azzal hogy nagy valószinűséggel méhenkívüli menj haza majd ha nagyon fáj vagy vérzel akkor menj be a sürgősségire...

Es egyszer sem kérték a kiskönyvet magánba, meglett velük beszélve hogy egyenlőre nem lesz kiskönyvem azt mondták semmi baj mert azt utólag is be lehet irni, ugyan ez háziorvosnál. Ott van minden adat a papírjaimon amiket eddig kaptam.

A 32. Hetire már muszáj, hogy legyen kiskönyvem azert minnél hamarabb el akarom mostmar intézni.

Most vagyok 21+5 napos.

Ugy is ki lesz fizetve amint helyre jövünk nem lehet az embernek pénze mindig mindenre.


És 25-35ezer a magán vizsgálat nem felette meg 60 ezer biztos van olyan is

Azok meg akik azt mondják hogy emiatt nem kéne gyereket vállajak hát mit mondtok azokra akik putriba élnek meg van 3 gyerekuk semmi pénzük de azért még bevállanak egy negyediket is.

Mi meg évekig szenvedünk hogy végre babánk legyen...

Remélem mindenkinek tudtam válaszolni.

jan. 10. 13:07
 19/25 A kérdező kommentje:
Egyébként, valszeg a kirúgásomnak az oka az is, hogy alapból mikor felvettek a főnök mondta hogy nem vesznek fel olyan ember akinek gyereke van, mert ezekből már baj volt, hogy hamarabb elmennek meg ide meg oda menniük kell meg beteg a gyerek stb valszeg ez is közre játszott nem csak az hogy én félnap után elmentem vizsgálatra.
jan. 10. 13:10
 20/25 anonim ***** válasza:
100%

Mi állt azon a papíron, amit aláírtál? Az, hogy kirúgás, vagy az, hogy közös megegyezéssel megszűnik a szerződésed? Ha kirúgás, mi szerepelt indoklásként?


Ha jól számolom, akkor kb szeptember végén voltál betöltött 7 hetes, tehát kb abban az időben történt a terhesség megállapítás is. Amíg nincsen megállapítás, addig oké, hogy visszamenőleg is véd a törvény a kirúgástól, de ha engedély nélkül mentél el vizsgálatra, ráadásul magánba, akkor az súlyos fegyelmi vétség, ami miatt hatályát veszti a védettség is. Akármennyire tetszik vagy sem, a munkáltató joggal mondott fel neked.


Az, hogy kifizetni a tb-t nincsen pénz, de a magán orvosra igen, az személyes véleményem szerint nettó ostobaság és ellent mondasz a saját szabadnak, de ez a te dolgod, mi nyilván nem látunk bele az anyagi hátteredbe.


Ami a terhességet és a szülést illeti, ha állami kórházban akarsz szülni, akkor fizess be a tb-t visszamenőleg egyösszegbeb és mostantól fizess havi szinten, hogy ellássanak.

A második megoldás, hogy nem fizeted és végül úgy mész államiba szülni, akkor tb tartozásként felszámolják a szülés teljes költségét (egy császáros szülés millió felett van, egy hüvelyi szülés is majdnem annyi) plusz az utána következő napok kórházi tartózkodását, és visszamenőleg a teljes tb-t, amit nem fizettél be. És még nem esett szó olyanokról, hogy túlhordás miatti szülés indítás, gyógyszerek, szülés közben bekövetkező nem várt események.

A harmadik lehetőség az, hogy nem fizetsz tb-t, mész magánba vizsgálatra, majd szülni. De ott is ha komplikáció van, pl koraszülés vagy nem várt esemény, akkor visznek téged államiba és ott ugyanúgy jön majd a második lehetőségnél felsorolt tb terhelés.


Szóval a te döntésed, hogy mit választasz. A lényeg, hogy jobban jársz szerintem a tb havi befizetésével.

jan. 10. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!