Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Az anyasággal teljesen megszűn...

Az anyasággal teljesen megszűnik az énidő?

Figyelt kérdés
jan. 10. 21:36
1 2
 1/19 A kérdező kommentje:
Mostanában mindenhol ezt írják, hogy nem lesz időd magadra.
jan. 10. 21:36
 2/19 anonim ***** válasza:
80%
Nem.
jan. 10. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
84%

Ha jól szervezed és igényed van rá nem szűnik meg. Nyilván össze sem lehet hasonlítani a gyermek előtti idővel, de csak az elsőnél nagy a változás. Előtte minden idődet magad osztottad be, utána már nem ilyen egyszerű.

Ha el szeretnél menni otthonról dajka kell a baba mellé, ha otthoni énidőre gondolsz, az egyszerűbb. Alvásidőnek hívják. Eleinte szinte 0-24 órás a baba , de egyre jobban szakad majd le rólad.

Nekem 3 gyerekem van, mindig úgy alakitom, hogy legyen időm olvasni, filmezni. Nekem ez az énidő.

jan. 10. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
80%
Hát olyan nem lesz már,mint előtte,az biztos.Ha el is tudsz menni, akkor sem engeded el magadat úgy.Legalábbis én nem tudok annyira ellazulni,gondolok haza is,hogy biztos minden rendben van-e.Később,ha 10-en évesek lesznek, akkor biztos más lesz,de ameddig ovis,kisiskolás korúak,addig nem hiszem.Ameddig babák voltak,addig pedig vágytam el otthonról néha,ha pedig elmentem, akkor nem éreztem magamat jól,és siettem haza.
jan. 10. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
88%

Én nem igényelem azt,hogy elmaszkaljak otthonról.

Otthon érzem jól magam.

Én időm igyis van,amikor alszik a gyerek déltől kettőig,fél háromig..

Olyankor olvasok,filmezek.A kedvenc időtöltésem pedig az amikor youtubeon hallgatom a zenéket,fulessel,csukott szemmel.Neha olyankor el is szundizom.

Engem ez tölt fel.

jan. 10. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
74%
Ez babafüggő,az enyém nehezen alszik és szeparációs szorongása van így nem tudom letenni se. Más meg vígan megy fodrászhoz is. Nálam az az énidő,hogy tudok egyet fürödni míg férjem foglalkozik vele és most 2 év után bölcsibe jár és 4 órát dolgozom. Előtte az lett az énidő ha egyáltalán egyedül wc-hettem. Öcsém jó alvó volt és anyám vígan csinálta mellette amit kellett, én rossz alvó voltam ott örült hogy él. Tényleg babafuggo.
jan. 10. 22:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
65%
Ez sok mindentől függ, a baba természetétől, attól, mennyi segítséged van, pl. nagyszülők, milyen a férjed munkabeosztása és így tovább.
jan. 10. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
42%
Énidőre baba előtt se volt időm, baba után sztem az lesz az énidő amíg Anyukám vigyáz a gyerkőcre én meg dolgozok :D
jan. 10. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
80%
Gyerekfüggő is, meg családfüggő (mennyit vesz részt a gyerek(ek) gondozásában az apa és a többi családtag).
jan. 10. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
51%

Nekem az első 1 évben nem volt semmi,azóta fokozatosan egyre több akad, de sosem tervezhető pontosan az ideje és a mennyisége, így nem igazán tudok szervezetten semmit. Például napközben rajtam aludt csak mindig, nemrég óta tudom csak néha letenni úgy hogy nem ébred fel egyből. Éjjel altatás után szoktam alaposabban takarítani, pakolni, fürdeni, enni, és ezek után akarok meg tornázni, olvasni is, de sokszor már erőm sincs meg kedvem se.

Rábízni nem szoktam senkire, csak ha nagyon muszáj, de ilyen talán 2x volt eddig, pár óra. Olyankor se vagyok nyugodt, hanem aggódok érte. Szóval nem pihentető. Nem vagyok eljárós én sem, de egy masszázsra elmennék mert ki van készülve a hátam, vagy egy moziba, vagy csak itthon megnéznék egyben egy filmet, esetleg elolvasnék egy könyvet, tanulnék nyelvet de ezeket nem tudom így.

Később ahogy önállóbb a gyerek, rá lehet bízni másra majd hosszabb időre talán jobb lesz.

jan. 10. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!