Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Tényleg ennyire nagy baj az...

Tekla Vanda kérdése:

Tényleg ennyire nagy baj az ha heti 1x úgymond nem időben alszik a gyerek (8-9 között szokott elaludni de már itthon is volt rá példa hogy 10 után aludt el) vagy csak apósom volt egy kicsit nagyon bunkó?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Először elmesélem mi történt velünk tegnap. 1 hónapos babánk van és első baba. Valamilyen szinten fontosnak tartom a napi rutint hogy legyen de ha heti 1-2 nap nem a rutin szerint megy akkor nem akadok ki és nem csinálok ebből botrányt. Tegnap vendégségben voltunk és 8-9 óra helyett (amikor itthon már aludni szokott) fel 10-kor értünk haza. Baba elaludt a kocsiban de felkelt és sírt. (Máskor is volt hogy már este 10-kor értünk vele haza vendégségből (kb 2x) de olyankor nem kelt fel amikor átraktam a kiságyba. Illetve azt tudni kell hogy has fájós a baba és most tartunk a 6 hetes növekedési ugrásnál ami miatt többször kér ennit (szoptatok még) ) Apósommal lakunk együtt és eddig semmit sem szólt hogy későn érünk haza gyerekkel vagy előtte gyerek nélkül. De tegnap szóvá tette hogy mi mégis mit képzelünk magunkról hogy ilyenkor járunk haza gyerekkel és jó lenne ha végre felnőnénk a gyerek neveléshez mert egy gyereknek este 8-kor már aludni kell. Magyarán megkaptuk hogy mi szar szülők vagyunk csak azért mert későn értünk haza a gyerekkel és sírt mert éppen éhes volt hiába etettem meg indulás előtt.

#frissszülők
jan. 15. 16:53
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
75%
Mintha egy 1 hónapos baba nem kelne fel amúgy akármikor.. 4hetes a babám, ha 6kor lerakom 8kor simán felkel enni aztán vagy fent marad vagy visszaalszik. Ez a 8kor már ágyban a helye kb óvodás kortól jellemző. Nem ti vagytok a szar szülők hanem papa felejtette el, hogy hogy működik ez
jan. 15. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%
1 hónaposan 23 óra előtt nem lehetett letenni a lányomat aludni... Ennyit erről
jan. 15. 17:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%
1 hónaposnál annyira krvára mindegy!
jan. 15. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
88%
Nekem 8 hetes a babám, ha leteszem aludni éjszakára 8kor, akkor is felkel 11kor, 2kor és 5kor enni, mert 3 óránként eszik. És ez szerintem így normális is. Sőt, van jó sok nap, amikor órákon át altatom és éjfélkor sikerül elaludnia csak, akármit csinálok. A te gyereked sem tudja, se nem fogja érdekelni, hogy nagypapa szerint neki 8kor már ágyban a helye.😃 Ha nagypapa azt hiszi ez így működik, sokszor fog még pofára esni…
jan. 15. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
85%
Az nem gáz, hogy nem aludt este 8-kor.Ilyenkor még nincs kőbe vésett napirend. Az viszont gáz, hogy apóshoz szültél, ahol, mint a példa mutatja, gyerek szerepben vagytok. Meg mondjuk 1 hónapos, nulla immunrendszerrel rendelkező gyereket nem nagyon hurcolnék vendégségbe, szerintem nekem se lenne kedvem gyermekágy alatt, ti meg pár hét alatt többször is voltatok már. Nem gond, ha rugalmas vagy, de ha az első 1-2 hónapot se bírod ki nyugiban, gyed/gyes alatt meg fogsz bolondulni.
jan. 15. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
85%

Nekem a 6 hetes babám az elmúlt 2 hétben legkorábban éjjel 1-kor aludt el... Pedig este 8-kor már nyugi van meg altatás.

Ha mennénk valahova és autóban lenne jobban aludna mint itthon a szobájában...


Ilyen kicsinek még teljesen mindegy hogy hol van, annyi érdekli hogy az anyja legyen a közelében.

jan. 15. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
94%

En mar azon csodalkozom, hogy nektek van rutinotok az 1 hossal. 😅


Engedd el.

jan. 15. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
86%
1 hónapos baba azt sem tudja kb hogy a világon van, neki egybefolyik még a nappal meg az éjszaka. A miénket olyan 4 hónapos koráig csak 11 után lehetett elaltatni. Napirend meg bőven fél éver kora után állt be.
jan. 15. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
86%

Hahaha, én ugyanezt úgy rémlik 1 éves gyerekkel kaptam meg. Tök jó rutinunk volt már, 9-re belealudt a szopiba, és aludt reggelig.

Hát egy este felhívott a nagymamám nővére fél 9-kor. Mondtam neki, hogy egy fél óra múlva, amikor letettem a dedet, visszahívom. Erre full kiakadva közölte velem, hogy nahát, és ő még azt hitte, hogy jó anyuka vagyok, akinek 8-kor ágyban van a gyereke! :D Hozzátenném, a lányom elég keveset aludt mindig, így nem voltam érdekelt a korai fektetésben, így is fent kukorékolt legkésőbb fél 8-kor, és első gyerek lévén nem kellett másnap időre mennem vele sehova.

Egy 1 hónapos gyereknél meg még nincs miről beszélni, a legtöbbnek napirendje sincsen. :D Öcsém májusban született, az egész nyarat úgy töltöttük a Velencei-tónál, hogy már sötétedés után anyu berámolta a babakocsiba, és elmentünk sétálni meg fagyizni, ő meg boldogan aludt a kocsiban.

jan. 15. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
86%
El tudom képzelni én mit kaptam volna apósodtól az első 2 hónapban, mikor menetrendszerűen este 8 éjjel 2-3 óráig fent talpaltunk a babánkkal aki hasfajos volt 😂😁😁
jan. 15. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!