Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Dolgozó Anyukák! Mit szólnátok...

Dolgozó Anyukák! Mit szólnátok ha a férjetek így dolgozna?

Figyelt kérdés

Én 8-15:30-ig dolgozok. Férjem állandó délutáni műszakos 14-22 óráig. Kértem, hogy változtasson műszakot vagy munkát, de nem hajlandó, jó neki így, mert hogy így plusz bérpótlék jár. Rám hárul a gyerekek nevelésének egész része, már elegem van, hogy egyedül csinálok mindent.

Mit tennétek? Van még valaki ilyen helyzetben?


jan. 15. 19:38
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
75%
A bérpótlékból fizessen maga helyett egy bejárónőt vagy bébiszittert.
jan. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
98%
Ha reggel elvinné a gyerekeket óvodába, utána meg bevásárolna, akkor már csak azért morognék, hogy soha nem találkozunk, hol van ebben a házasság?
jan. 15. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
95%
Mikor bevállaltad a gyerekeket, akkor még nem így volt, direkt utána váltott műszakot?
jan. 15. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
62%
Régebben folyamatos műszakban dolgoztam. (3 nap 12 óra nappal, 3 nap pihi, majd 3 nap este 12 óra és megint 3 nap pihi) Volt egy idősebb kollégám, aki viccelt is vele, mert ő is így járt dolgozni mint én, a felesége meg 3 műszakban. Volt olyan hét, hogy nem is találkoztak. Azt mondta erre (természetesen csak viccből), hogy "a hosszú házasság titka, hogy ritkán kell találkozni".
jan. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
86%
A férjem direkt olyan munkahelyet keresett, hogy ugyanúgy dolgozzunk
jan. 15. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%

Logisztika szempontjából amúgy ez a legjobb forgatókönyv, hogy egyik szülő délutános, másik meg "nappalos". A délutános kényelmesen el tudja vinni a gyereke(ke)t reggel, be tud vásárolni ha kell, meg tud főzni, nyugiban tud házimunkát végezni, tud ügyet intézni, stb. A másik szülő meg tud menni délután a gyerekekért, és otthon már nincs más dolga estig, mint pihenni meg velük foglalkozni. Még egyszer mondom: logisztika szempontjából. Mert gyakorlati szempontból viszont kb kinyírja a családi életet. Együtt töltött idő hétköznap nulla, a délutános szülőt a gyerekek addig látják, amíg az reggel felkelti és oviba/suliba viszi őket. De még a két szülő is alig találkozik, max este egy kicsit.

Nálunk az a szitu, hogy én (anya) vagyok minden 3. héten délutános (a többi héten 8-16:30). Ez így még kibírható, de ha már pl minden 2. héten annak kéne lennem, akkor felmondanék. Elég gáz, hogy a férjednek ez így jó.

jan. 15. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
79%

A házimunka is rád hárul? Mit csinál délelőtt a tökvakargatáson kívül?


Ha ő viszi a háztartást délelőtt (legalább részben, hiszen énideje is akkor lehet) és egyedül intézi a gyerekeket keltéstől az intézménybe érkezésig, úgy nem ideális, de fair. Te meg csinálod a délutáni logisztikát, énidő reggel (de a gyerekeknek tényleg békén kell hagyni) délután pedig mehet a háztartás azon része, amit a gyerekekkel együtt lehet.


A hétvége meg közös. Szerintem így azért tűrhető.

jan. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
52%
Válás vagy párterápia. Nem tudtok abszolút kommunikálni. Meg lehet tanulni. Ez itt az idegen Mari néni ötletével a 20. kommentben nem fog megoldódni. Nem ismerünk titeket.
jan. 15. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
100%
Nem vagyok a helyedben de engem is borzasztóan zavarna. A férjed dolga kb annyi a gyerekekkel (ha az ő dolga egyáltalán), hogy reggel elindítja őket oviba, suliba vagy ahova járnak. Utána az övé az idő, amit azzal tölt, amivel akar. Akár énidő, akár házimunka, de mégis szabadon, nyugalomban. Ezzel szemben anya délután már szedi össze a gyerekeket és onnantól csak vele vannak. Anyának hol van az énidő? Anya mikor pihen, anya hova, mikor tud elmenni a gyerekek nélkül bármit csinálni? SOHA! Azért egy office time munkában is el lehet fáradni. Úgyhogy ez így egyáltalán nem korrekt a férjed részéről. Hogy mit tegyél? Azt sajnos nem tudom megmondani, mert ha ő nem akar változtatni, akkor nem is fog. Ne haragudj de az én szememben egy önző seggfej. Mert ha mondjuk 2 hetente dolgozna így...akkor talán ok...na de állandóan??
jan. 15. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
18%
Persze ha nem dolgozna, akkor meg az lenne a kínod.
jan. 15. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!