Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedülálló Anyák hogy kezelit...

Egyedülálló Anyák hogy kezelitek a gyerekneveléssel járó stresszt?

Figyelt kérdés

Egyedül nevelem a 2 kicsi gyermekemet (5 és 3 évesek). Iszonyatosan stresszes az életem. Folyamatosan rettegek, hiszen a betegségeik miatt sokat vagyok táppénzen, így a munkámat sem tudom megfelelően ellátni. Aztán ott van, hogy reggel rohanok velük az oviba, hogy időbe beérjek a munkába, majd délután újra rohanok, hogy időben odaérjek és ne zárásra, mert akkor megint beszól az óvónő. Aztán estére indul a 2. műszak és az otthoni teendők. A házimunkában már csak a legalapvetőbbeket csinálom. Főzni, mosogatni, mosni, teregetni, porszívózni, felmosni muszáj. A gyerekek persze ölik egymást, engem szétvet az ideg.

Néhányszor már volt idegösszeroppanásom, az orvos felírt pár készítményt vitaminok, nyugtató teák, gyengébb nyugtatók), de nem használnak azok sem. Azt mondja muszáj pihennem és kiiktatnom az életemből az idegeskedést. De hogyan? Sokszor van, hogy tv-ztetem őket, emiatt is bűntudatom van, de egyszerűen nem tudom másképp megoldani. Segítségem nincs, eljárni sem tudok, mert kire bízzam a gyerekeket? Ráadásul minden pénzbe kerül és így is örülök ha hónap végén kijövünk. Feszült vagyok, sokszor kiabálok velük és nekik sem jó. Elegem van a folytonos készenlétből, hogy enni, inni adjak nekik, fürdetés, öltöztetés stb. Sokszor elmennénk csak úgy céltalanul sétálni, de nem tehetem meg nem hagyhatom őket egyedül. Sajnos szomszédaim idősek, a barátaim (akik még maradtak) dolgoznak, nekik is van gyerekük, nem tudom őket terhelni. Leszólást nem kérek, hogy minek vállaltam őket, nyilván nem így képzeltem el, hogy egyedül fogom őket nevelni. Nagyon szeretem őket, csak kimerült vagyok és feszült. Tanácsra lenne szükségem, hogy mások hogyan oldják meg, mibe kapaszkodnak, hogyan lehet kikecmeregni ebből a feszültségből?


jan. 17. 18:02
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
23%
Hát én csak egy gyerekes egyedülálló anya voltam, de mar az első perctől volt bebiszitterem. Keress egyet.
jan. 17. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
75%
#1 Gondolod, ha a kérdező megengedhetné magának, nem venné igénybe?
jan. 17. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
86%

Kérdező, az apjuk hol van? Nem szokta elvinni őket?

#2 voltam

jan. 17. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

2-3 hetente 1-2 óra babyszitter még talán beleférne anyagilag, de úgy érzem ilyen kevés idő sem segítene.

Nem vesz részt az életünkben az apjuk. Ez is dühít, hogy ő megunta, ki tudott lépni ebből a mókuskerékből, de én nem tudok, mert én vagyok az anyjuk. Nem is lépnék ki, mert imádom őket, csak pihenésre vágyom, mert elfáradtam.

jan. 17. 18:24
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem leszek segítség,de felnézek rád. Még ha meginogsz is nagyon jó anya vagy és erős. Én azt az 1-2 órát bevállalnám pár hetente egyelőre, amíg nincs más és addig feltöltődnék. Nem sok segítség az a kis idő nyilván,de hátha később betudnád vállalni. Bízok benne ír olyan,aki ebben a cipőben jár és tudna még ajánlani ötletet.
jan. 17. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Esetleg ha Pesten laksz, vannak ezek az Egyszülős központok. Ott igencsak olcsón lehet igénybe venni a játszóházat, van pszichológus a szülők részére meg sok sorstárs. Talán vidéken is van ilyesmi nagyobb városokban.


Emellett nem sokáig maradnak ilyen kicsik, a nagyobbik lassan sulis lesz már, egyre önállóbbak lesznek. Aztán eljön a te időd is végre.

jan. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Szia! Én megözvegyültem, vakon maradtam egyedül egy gyerekkel. A baby sitter persze jó ötlet lenne, de az egyedülálló anyák többségének sajnos nincs rá pénze. El tudom képzelni teljesen a helyzeted, kimerült vagy és fáradt, énidőd semmi, örülsz, ha alhatsz. Én van, hogy nagyobb adagot főzök olyan kajából, ami lefagyasztható, ha kell, előveszem, aznap nem kell főzni. Nekem 7 éves a lányom, ő már le tudja magát jobban foglalni, na meg tanulnia is kell már. Amiben tud már segít, igaz nem kényszerből, csak szeret, ezért nekem valamelyest könnyebb, a 3 és 5 éves gyerek még ehhez kicsi. Este, ha elalszanak, esetleg akkor próbálj dolgokat csinálni, talán gyorsabban haladsz, mert nem kell felügyelned őket. Próbálj figyelni az idő beosztásra, legyen napirended, ami persze borulhat, de akkor talán nem veszel el a sok teendő közt. Most hirtelen ennyi jutott eszembe, ha lesz még valami, írni fogok.
jan. 17. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
A nagy bevásárlást, nyilván, ami eláll és nehéz, mint mosószer, wcpapír, stb. esetleg rendeld házhoz, ezáltal nem kell cipekedni se, és sokszor boltba menni se, csak olyan dologért, amit frisssen vesz az ember, mint gyümölcs, pékáru, felvágott, stb.
jan. 17. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Nem leszek népszerű ezzel.

De gyerekeket add le oviba, aztán 1-2 napot legyél egyedül. Hidd el sokat segít.

Másik: gondolom ők kapnak enni meleget ebédre, és te is tudsz enni egy menüt akár ami meleg így estére nem kell főzni, max virsli, kis krumpli, riprop, ilyesmi gyors és könnyű kaja.

Ha nem, akkor főzz többet, fagyaszd le adagokra, aztán csak kapd ki ha kell.

Esetleg egy ovis társ aki felétek lakik és vinni őket is az oviba? Hogy 2-3 napot csak otthon légy ha nincs pénz szitterre.

jan. 17. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
19%

2!


Csinálja úgy, hogy beleferjen. Heti egy kávé helyett lehet heti egy óra bébiszitter. Meg lehet oldani, csak akarni kell. Azt a pénzt, amit most gyógyszerre, teára, egyéb xarra fordít, azt fordithatná a bébiszitterre és azzal magára. Heti egy óra szabadság is sokat javítana a helyzetén

jan. 18. 07:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!