Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyedülálló anyáktól kérdeznék...

Egyedülálló anyáktól kérdeznék. Mást nem zavar, hogy az apa csak a jó részét kapja a gyereknevelésnek? Kéthetente kicsit elbohóckodik a gyerekkel, elviszi valami programra vagy családlátogatóba. Mindenki szemében ő lesz a mintaapa...

Figyelt kérdés

Ha nincs kedve, el sem viszi a gyereket. Ha a gyerek eltávolodik tőle, akkor jön az "anya ellenneveli" aduász. Ha a gyerek várja azt a kicsi együtt töltött időt, akkor meg apuka a hős szerepében tetszeleghet. Legalább is nálunk valami hasonló a helyzet, hol azt kapom, hogy ellennevelek, hol büszkén feszít, mert egy hónapban két napot kábé a gyerekkel tölt, és közli velem, hogy ne nevezzen láthatásnak,amikor elviszi a gyereket, mert ez nem láthatás, hanem mi "közösen nevelünk"... Papíron tényleg....

Más anya nem érzi hálátlannak a szerepet, ami neki jutott?


2023. jan. 8. 14:06
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem az el nem vált családokban is gyakori, hogy az anyának jutnak a kevésbé hálás feladatok, és az apának inkább az ilyen szabadidős dolgok. Az én környezetemben nem gondolkodnak így, amit írsz, mert köztudott, hogy heti két nap könnyű "jó szülőnek" lenni. Hosszú távon pedig a gyerekeknek is leesik, hogy mi van, ne aggódj ezen.
2023. jan. 8. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
98%

A napokban vitatkoztam ezen össze az egyik barátommal

kb 1 éve váltak el. 5 éves a lányuk.

Előadta magát egy baráti összeröffenésen hogy ő mennyire faxa gyerek, mert fizeti a gyerektartást, és 2 hetente hétvégén programozik a gyerekjel, vagy elviszi a nagyszülőkhöz. Megvesz neki mindent, meg ehet ihat amit akar amikor csak akar stb.

Az ex neje meg lebacta h ez így nem jó.

Ő meg ezen felháborodott és milyen hárpia az ex.

Én pedig elmondtam h kivételesen totálisan igaza van a volt nejének.

Nehogy már dicsőség legyen h fizeti a gyt. Szerintem ez a minimum.

És ahogy előttem is írták, 2 hetente 2 napot baromi könnyű a gyerek szemszögéből jó apukának lenni


Hát azóta nem beszéltünk. Ha ezen megsértődik, akkor nem us szeretnék több időt a társaságában tölteni

2023. jan. 8. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:
#2 Akár a volt férjem haverja is lehetnél a leírás alapján...
2023. jan. 8. 15:17
 4/14 A kérdező kommentje:
#1 Az ő családja isteníti, merthogy "sok apa végleg elhagyja a gyerekét válás után. Azokhoz képest Zs... milyen sokat megtesz..."
2023. jan. 8. 15:19
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Sosem zavart. Én nem szerettem volna cserélni vele. Neked jobb lenne, ha csak kéthetente hétvégén, vagyis havi 4-6 napot lennél a gyerekeddel. És csak akkor láthatnád, ha az exed megengedi? Semmibe nem lenne beleszólásod a gyerekeddel kapcsolatban. Nekem már kamasz a lányom, és sokkal közelebb áll hozzám, mint az apjához, akit alig látott. Én nem érzem hálátlan szerepnek azt, hogy én nevelhettem fel a gyerekemet. Akkor lettem volna elkeseredve, ha csak hétvégi szülő lettem volna. Egyébként megbeszélheted az exeddel az osztott felügyeletet, és akkor csak havi 2 hetet van nálad a gyerek. Vagy lemondasz a felügyeletről, és akkor ő kapja meg. És akkor neked lesz jó.
2023. jan. 8. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
#5 Nem rajtam múlik, rugalmas a láthatás. Bármikor elvihetné a gyereket, de nem viszi, mindig a munkára hivatkozva, hogy ő most dolgozik. Sokszor a kéthetente egy hétvégét is visszamondja erre hivatkozva. Ő nem bánja, hogy csak ennyiszer láthatja a gyereket, az ő döntése, ennyire van igénye.
2023. jan. 8. 19:14
 7/14 anonim ***** válasza:
60%
Nem anyaként, hanem a "hétvégi apuka" új párjaként írok. Én pont az ellenkezőjét látom náluk, nem szimpla szórakozásként tekint a gyerekkel töltött időre, hanem ugyanúgy nevelni is próbálja - amennyire lehetséges ilyen ritka találkozásokkal. Nem kap meg mindent első szóra, nincs minden percben program, játék, stb. Emiatt sokszor hiányolja is az anyját, ahol jóval több mindent elérhet hisztivel, nem úgy mint az apjánál, ahol a nem az nem. Pont ezért a lelki oldala, a kötődés kialakulása is jóval nehezebb, és mivel nem ő mondott le a gyerekről, egyáltalán nem könnyebb, egyszerűbb ez a része, nem csak móka és kacagás. Persze biztos nem ez az átlag, csak leirtam, hogy van ilyen is, amikor nem csak jó részből áll az apuka oldala se.
2023. jan. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
#5 Az elején javasoltam is, hogy esetleg váltott felügyelet legyen, azért, hogy ne szakadjon el az apukájától, annak ellenére, hogy nekem érzelmileg nagyon nehéz lett volna. Azt a riadt tiltakozást videóra kellett volna venni :( hirtelen minden kifogás lett, a kicsi a lakástól kezdve...
2023. jan. 8. 19:19
 9/14 anonim ***** válasza:
49%
Én továbbra sem irigylem az apukát. Van egy gyereke, akire nem vágyott, teher neki. Ebben mégis mi a hálás szerep? Én olyan gyereket nevelek, akire vágytam, akivel szívesen vagyok, boldog vagyok, hogy van nekem. Továbbra sem cserélnék az apukával.
2023. jan. 8. 19:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
#9 Cserélni én sem cserélnék vele, de attól még rosszul esik, hogy neki gyakorlatilag csak a jó, a pozitív élmény jut, nekem meg a (igaz, boldogsággal, szeretettel is teli, de mégis) sokszor küzdelmes, anyagi és egyéb gondokkal teli hétköznapok. És, lehet, ahogy a #7 is írja, hogy az apa is próbál nevelni a maga módján, de nem mindegy, hogy 30 napból csak 2-3-at, mint ahogy az sem mindegy, hogy nekem jut a "kötelezettség, szürke hétköznapok", neki meg a lazaság, a gondtalan szórakozás jut elsősorban. Persze, biztosan rá kell szólni a gyerekre ha nem bír magával, oda kell figyelni rá, nevelni akkor is, amikor az apánál van, de nem mindegy az arány. Mármint a szórakozás / kötelességek aránya. Persze, hogy egy laza napon könnyű jófej szülőnek lenni, mint a mindennapokban.
2023. jan. 8. 20:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!