Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szeretnék gyereket de nem...

Szeretnék gyereket de nem tudom mit tegyek?!

Figyelt kérdés
Szeretnék gyereket már 27 éves vagyok viszont eléggé félek. Nagyon vágyom rá hogy nekem is legyen egy de viszont félek a későbbi rosszulletektol, a szulestol vagy amikor megmozdul majd a baba. Félek hogy majd jól fogom e nevelni, mindent jól fogok e csinálni, úgy fogom e tudni csinálni majd ahogy azt kell. Másnak is voltak ilyen félelmei??

jan. 21. 23:41
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:
Nem tudok róla hogy lenne valami betegségem... Méhemmel probléma, vagy cukorbetegseg vagy bármi.. De félek maga a beagyazodastol is mert sógornőm többször is csak méhenkivuli terhes lett és nem tudott ő sem róla hogy bármi gond lett volna vele csak majdnem belehalt..
jan. 21. 23:58
 2/15 anonim ***** válasza:
46%

Megértél az anyaságra!!! Onnantól, hogy már nem azért szeretnél gyereket, mert az olyan cuki, meg a többi nőnek is van, attól a pillanattól váltál éretté rá. Ha azon aggódsz, hogy jó anyja leszel-e, biztos vagyok benne, hogy mindent meg is fogsz tenni ennek érdekében.

(Ez csak az én véleményem, nem szentírás, de én ebben hiszek)

jan. 21. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
45%

Már csak sperma kell, a többi meg majd kialakul, ne agyalj rajta.

Senkinek sem tanították iskolában az anyaságot.

Józan paraszti ésszel majd fog jönni mindig minden helyzetben, hogy mit csinálj.

Mindenkinél így van ez.

Az csak egy jó plusz, ha van nőismerősöd, (pl anyukád, mamád) aki már szült, és tud segíteni, de ha nincs, akkor is fognak működni az anyai ösztönök, hidd el!

jan. 22. 06:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
69%
Máshogy fogod látni, ha már terhes leszel, akkor már azok a dolgok smafuk lesznek ezekhez a gondolataidhoz képest, nem fogod tehernek érezni. A méhen kívüli terhesség meg nem mindenkinél van, ezt előre sosem lehet tudni, emiatt kár aggódnod. Az anyaság viszont más dolog, tehát ha most még abban bizonytalan vagy, akkor nem szabad egyelőre bevállalni.
jan. 22. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:

Érdemes lenne elmenni babavallalas előtt nőgyógyászhoz hogy kizarni majd a méhen kívüli terhességet? (mióta láttam sógornőm hogy megfeketedett és majdnem belehalt azóta félek kicsit..)

Illetve vért venni hogy kinezzenek belőle ezt azt.. Cukrot stb... Vagy más hogyan csinálta?!

jan. 22. 06:57
 6/15 anonim ***** válasza:
100%
A méhen kívüli terhességet előre kizárni semmilyen vizsgálattal nem lehet, illetve azt sem lehet tudni az lesz-e, erre nincs semmilyen mód, szóval ezt így megoldani nem tudod és ahhoz amúgy a férfinak is van valamilyen módon beleszólása, mondjuk genetikai ok, kromoszóma probléma lehet nála is. Azt lehet, és jó ötlet, hogy te kivizsgáltatod magad genetikára, esetleg cukorbetegség van-e, IR van-e, pajzsmirigy, agyalapi mirigy rendben működik-e, de ezek ebben csak a kockázatokat csökkentik.
jan. 22. 07:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%
Ez a para szerintem normális. Mindenkiben benne van. Aztán majd megoldódik minden, a szülést nem tudod leállítani, túl kell esni rajta. A nevelést meg szvsz mindenki elrontja a maga módján, mert senki nem tudja hogyan a legjobb.
jan. 22. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
Egy alap kontrollra el lehet menni, de kár túlaggódni. Az izgalom a kismamák sorsa. Hogy jó helyen tapadjon meg, jól fejlődjön, ne legyen genetikai probléma, stb. stb. Mindig van miért aggódni, de ez így lesz kbm az egész életben. :D
jan. 22. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Teherbe esés után, miután megtudtam hogy tényleg az vagyok. Mik az első lépések? Hova kell menni? Vérszegény vagyok úgyhogy majd szükségem lesz vitaminra.. De nem tudom hogy mit mikor mikortól...
jan. 22. 09:39
 10/15 anonim ***** válasza:
El kell menni akkor úgyis nőgyógyászhoz és utána terhesgondozás.
jan. 22. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!