Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők, ti hány éves korban...

Szülők, ti hány éves korban és hogyan világosítanátok, illetve világosítottátok fel a gyermeketeket? Főleg a módszer érdekel. 22/L

Figyelt kérdés

jan. 26. 18:32
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
88%
Az összebújás természetesen nem elegendö, mert az nem jelent semmit. Egyszerüen megmondom, apuka péniszéböl (vagy amit használnak megnevezést belekerül az anyuka hasába, amikor nagyon megszeretgetik egymást.
jan. 26. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
57%
Én az elején még hagytam a fiamnál ezt a peniszből jön a magocska dolgot, mert mikor ez felmerült, epp csak szobatiszta lett, bőven elég volt neki, hogy onnan pisi jön. Apabol anyába kerül a magocska, amikor szerelmesen összebujnak, és az talalkozik az anya hasaban lévő magocskával. Ebből lesz a baba 9 honap alatt. Hogy a baba a puncin jön ki, azt egyből értette. Azt, hogy a fütyi pisilésen kívül még mire való, kb 4 eves korában beszéltük meg, amikor rájött, hogy kellemes, ha dörzsöli.
jan. 27. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 NTBS ***** válasza:
24%
Anyukám 10 évesen világosított fel. Utánna lehetet kérdezni.
febr. 1. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:
70%

Bocsánat tudom, hogy nem válasz, de fiam pár évvel ezelőtti "gyerekszája"

Előzmény: "Nicsak ki beszél" előzetese a tv-ben.. spermák úsznak a petesejthez" Fiam: "Mik azok? Ebihalak?" mondom: "Azokat spermának hívják és abból lesz a baba, ha nagy leszel azok lesznek a kukizacskódban neked is" - ezzel le is tudtuk, majd jött 1 évvel idősebb unokahúgom.. (4-5 évesek voltak) én a konyhában voltam mire unokahúgom kijön hozzám: "Tényleg igaz amit a Marci mond?? - kérdem: "Mit?" " A kukijában ebihalak vannak és rágják" :D Bírd ki a választ röhögés nélkül... Elmondtam, hogy mi van, hogy hívják.. miért van ott gyereknyelven... nem ebihalak vannak, nem is rágják.. erre a fiam 5 évesen: "Miért?? Akkor szopják??":D Itt kész voltam :DDD Totál logikus következtetés.. vhogy enniük kell :D szóval: nem tudsz felkészülni a kérdésekre.. de a lényeg, hogy mindig őszintén, az ő szintjükön válaszolj.. :)

febr. 2. 00:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:
70%

Sorry, én nem szülőként írok.

Nekem a szüleim soha nem mondtak semmit semmiről. A menstruációról sem tudtam semmit amíg egyszer csak 11 évesen meg nem jött. Akkor anyut sírva kérdeztem hogy mi ez? Azt mondta mostantól érett vagyok, és ha férjhez megyek, lehet majd gyerekem ha akarok, és hogy ez minden hónapban jönni fog amíg terhes vagy öreg nem leszek . Ennyi.

A többi dolgot pl szex stb későbbi sulis felvilágosításból + általánosban 8. Osztálytól kezdve és középiskolában a szexuálisan már tapasztaltabb barátnőimtől tudtam meg.

febr. 2. 02:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
77%
Én 48 éves vagyok és nem egy konzervatív családban nőttem fel, ennek ellenére, soha semmit nem mondtak nekem mi-hogy fog történni. 13 éves voltam, amikor tesi óra után észrevettem, hogy véres a bugyim... Csak azért nem ijedtem meg nagyon, mert előtte 1-2 évvel volt egy felvilágosító óránk a védőnővel. Kicsit ijesztő volt, de volt egy osztálytársam akinek elmondtam és rögtön vitt a suli védőnőhöz(betétért) hazaengedtek ... Mikor elmondtam otthon miért jöttem haza, akkor kezdett volna anyám felvilágosítani.. köszi... már nem kell... nem csak erről nem kell, másról sem...
febr. 2. 02:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
70%
Akkor mi jók vagyunk, a 4 éves lányunk már tudja mi az a menstruáció - nem fogja meglepetésként érni. És nagy vonalakban a “gyerekcsinálással” is képben van. Beszélünk róla, ha kérdez válaszolunk. Olyan itthon a családi légkör, hogy tudja nyugodtan kérdezhet bármit.
febr. 2. 07:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!