Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Szülő-gyermek kapcsolat » Veszekedő szülőket hogyan...

Veszekedő szülőket hogyan lehet leállítani? Ez jó módszer?

Figyelt kérdés

Szüleim sokat veszekednek. Nem hagyom, hogy befejezzék, mert vannak ám szomszédok is, ők meg üvöltenek apró baromságok miatt. Higgadtan magyaráztam nekik,kértem hagyják abba, de akkor meg mindketten engem támadtak, hogy ne szóljak bele, nincs közöm hozzá. Igenis van közöm hozzá. Nagyon egymásra találtak egyébként , anyám klinikai eset és provokál, apa pedig idegbeteg és hagyja magát.

Szombat reggel 6 órakkor álltak neki vitázni fene se tudja min. Arra keltem, hogy üvöltenek. Lementem, üvöltöttem én is, megfenyegettem őket, egy vázát eltörtem meg a radiátor kicsit behorpadt és azóta meg se mernek szólalni. Nincs vita semmi, teljes a békesség. Jól tettem vagy nem? Úgy érzem, hogy részben igen, részben nem, mivel ugyan csend van, de lealacsonyodtam az idióta szintjükre. Nem tudom, hogy ez a csend meddig fog maradni, de már régóta vágytam rá.



2020. júl. 3. 12:19
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
51%

Nem, ez rossz módszer volt.

Mindhárman megérdemlitek egymást.

2020. júl. 3. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
71%
Ez vicc? Ugyanazt a módszert alkalmaztad, mint ők, semmivel nem vagy jobb. És ugye te sem gondolod komolyan, hogy ettől majd végleg abbamarad a veszekedés? Vagy időnként földhözvágsz majd egy vázát és bekerúgsz a fűtőtestbe?
2020. júl. 3. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
56%

Ez a lehető legrosszabb ötlet volt. Erőszakra sosem megoldás az erőszak. Ha nem akarják belátni, hogy káros, sajnos sok mindent nem tehetsz velük. Próbálj meg addig zenét hallgatni, vegyél füldugót esetleg! :)

Lesüllyedni az ő szintjükre nem hozhat tartós megoldás. Ráadásul a vázák mennyisége is véges szerintem. Utána a tányérokat vágod földhöz? Plusz ezzel újabb okot adhatsz a vitának, vagy ezzel téged is támadhatnak a jövőben. Jó tanács, hogy ne hagyj nekik felületet magadon, egymást meg mindig fogják csépelni sajnos. Ők már aligha változnak meg és gondolom titokban nem tudsz nyugtatót fecskendezni beléjük. :D

2020. júl. 3. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
26%
szerintem túl sok oxigént kapnak, az lehet a bajuk
2020. júl. 3. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim ***** válasza:
40%
Kutyaharapást szőrével? Ellentétben sok álszenttel azt mondom, ha működik a sokkterápia, miért ne? Csak ne csináld túl gyakran, mert megszokják.
2020. júl. 3. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
93%
Aki volt már ilyen szituációban az tudja higy minden embernél van egy pont mikor előtörnek az érzelmek. Nem ítéllek el, mert nálad is elszakadhat a cérna. Pláne miután beláttad hogy nem feltétlenül ez volt a legjobb megoldás. Most szerintem csak meglepődtek. Hosszútávon viszont ez nem megoldás. Az a válás lenne.
2020. júl. 3. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:
30%

"anyám klinikai eset és provokál, apa pedig idegbeteg és hagyja magát"


És te? lol

2020. júl. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:
74%
Mindig a kérdezöt oltják,de ha a szülők irtak volna ide,annyit mondanának nem csoda csak ezt tanulja a gyerek amit a szüleitől lát. De tanácsot nem kapott más hogy állitaná le a veszekedést. De ha rendszeres biztos nem változnak meg.sajnos majd akkor lesz jobb ha elköltözöl.
2020. júl. 3. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
59%

A kérdező azért viselkedett így, mert ezt a mintát látta a szüleitől.

A válás csak látszatmegoldás. A szülők nem bírják kulturáltan megbeszélni a nézeteltéréseket. Ha ezután nem laknak együtt, akkor egymással nem lesz veszekedésük (vagy csak a közös ponton: a gyerekkel kapcsolatban), viszont a gyerekükkel marad ez a kommunikáció. És a kérdező (gyerek) is jó eséllyel ezt a példát viszi magával leendő párkapcsolatába.

Könnyen belátható, hogy ez sehova sem vezet.

Meg kell tanulni (szakember vagy könyvek segítségével) más konfliktusmegoldási módokat. A szülők talán már soha nem fognak megváltozni, de a gyerekük (a kérdező) ha belátja, hogy ez így zsákutca, akkor ő még megváltozhat.

2020. júl. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
52%
8-as: mert te adtál tanácsot? Te is csak a többi hozzászólót oltogatod.
2020. júl. 3. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!