Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Autista kisgyerek kinövi...

Autista kisgyerek kinövi felnőttkorra a rituáléit, furcsa viselkedéseit, és behozza a lemaradást, ha enyhén érintett?

Figyelt kérdés
3 éves, fél éve kapott diagnózist és egyre inkább elhagyja a furcsaságait és egyre szebben, szófogadóbban viselkedik. Bemutatkozik, nagyon okos, rengeteg dolgot jobban tud társainál, beszédei is rohamosan fejlődik, a ragozással.van gond és a túltelítődéskor hisztis, de nyugtatható. Ha nagyon izgatott örömében páros lábon ugrál. Még nem szobatiszta, de ha kérem elmegy wcre pisilni.
jan. 28. 20:32
 1/6 anonim ***** válasza:
94%
Az autizmus nem egy kinőhető hóbort. Inkább csak jól másolja a környezetét. A kicsik elég jól csinálják.
jan. 28. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
90%

Szerencsés esetben addigra a tarsadolm elfogadóbb lesz, ès nem varja el a maszkolàst. A stimming nem kinevelendő rossz szokás.

Ha muszàj, akkor felnőtkorra megtanul sok autista maszkolni.

jan. 28. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 babyboom567 ***** válasza:
93%
Sosem növi ki.
jan. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
91%
Autistánál bármi lehet, rohamos fejlődés vagy villámgyors visszaesés is.
jan. 28. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
88%

Hm. Én is ebben reménykedtem/reménykedek. De az az igazság, hogy a mindennapokban NAGYON nehéz a rituálékat elviselni.

Jelenleg 7 éves a lányom. Teljes képzelt világa van,sokszor nem is akar kimozdulni belőle. Undok és parancsolgató,pedig mikor kezdte az óvodát,azt mondta az óvónő, hogy gratulál a neveléséhez....


Én is pedagógus vagyok,hidd el,megtettem/megteszek mindent. Ma is nagyon türelmes voltam hozzá, pedig 39 fokos lázam volt/van.

De sajnos az autizmus nem kinőhető. Csak mindig új dolgot fog kitalálni.

Írhatnék dolgokat...mikor elkezdett rettegni a közlekedési tábláktól...1 hónapig alig tudtam kivinni a lakásból. Fél a hangoktól,a szagoktól,a fényektől,a tömegtől...nagyjából minden zavarja,amivel az élet jár.

De ez ilyen. Sajnos.

jan. 28. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
93%
Nem, nem növi ki. Lesznek jobb és rosszabb periódusok, amik a környezettől is függenek. Ha otthon szépen igazodsz az igényeihez, arra jól reagál, de előbb-utóbb közösségbe fog kerülni.
jan. 28. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!