Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Van itt olyan, aki szülés...

Van itt olyan, aki szülés után nem látta szépnek a babáját?

Figyelt kérdés

Nekem ez egy valós félelmem, mert ha teljesen őszinte akarok lenni magamhoz egyikőnk családja sem büszkélkedhet sok szépséggel. Mi a férjemmel olyan átlagosak vagyunk, de nem tudom ez egyébként is mennyit számít. Régen egy ismerősöm említette, hogy szülés után egyáltalán nem látta szépnek a fiát, és majdnem 1 éves koráig azt hitte így is marad. Csúnyán hangzott ez egy anya szájából, nem is hallottam még soha senkit, aki ilyet mondott volna a saját gyerekére, sőt. Elgondolkoztam, hogy talán mások is éreznek így, de nem mondják, mert hát én is úgy gondoltam mikor az ismerősömet hallottam, hogy: úristen, hogy mondhat ilyet?! Mivel közeledik a szülés időpontja kezdem átértékelni magamban, hogy mi lesz, ha én is így járok? Normális egyáltalán ilyet érezni?

Azt szeretném leszögezni, hogy ettől a mondattól függetlenül nagyon jó anyának ismertem meg azt a nőt, mindig szerettel bánt a gyerekével. Szóval nem gondolnám, hogy ez az érzés összefüggne a szeretettel.


jan. 30. 17:20
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
A másodikat nem láttam annak, nem is volt az, az elsőt igen, neki pár hónapos korában volt egy Danny DeVitos korszaka (lány amúgy), de kinőtte - de ezt is csak utólag láttam a képeken
jan. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
86%
Hát..születés után az újszülöttek nem szépek.Pár nap múlva már igen,és hidd el,neked akkor a legszebb lesz az összes közül.
jan. 30. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
92%
Az újszülöttek nagyon ritkán szépek. Néhány anya annak látja a sajátját, de csak a hormonok miatt.
jan. 30. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Én sem láttam szépnek a kisfiam. Sőt még 1-2 hónapig eltartott mire kikupálódott.

Őszintén megmondom, én még szép újszülöttet nem láttam. Max a filmekben a 2-3 hónapos "újszülötteket"

Azt hittem majd a sajátommal elfogult leszek, de nem.

jan. 30. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
75%

Egy újszülött sose szép.

Mindig azt mondtam hogy talán kikupálódik!

Szerintem nem lettek csúnyák de ez egyéni....

Én látom ha egy fotó előnytelen és nem is posztolnam ki sehova(amugy se)

Egyébként meg rengeteg ronda gyerek van akin az idő se segít!nem lehet mindenki szép!

jan. 30. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

A nagyobbik lányom egyáltalán nem volt szép. "Gyárilag" is ütött-kopott és inkább fiús arca volt. Haja semmi.


Kb. 1 évesen lett csajos fazonja. Most 9 éves és kellemes jelenség.


A kicsi már 1 hetesen szép kislány volt.


Ettől függetlenül mindkettőt ugyan úgy szerették az első pillanattól.


Ismerek olyan lányt, aki 10-12 éves koráig kifejezetten előnytelenül nézett ki. Most 20 éves és gyönyörű.

jan. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiammal császároztak, így nem volt "gyűrött" meg semmi. Gyönyörűnek láttam az első pillanattól kezdve. Nemsokára 4 éves, csak még szebbnek látom azóta, viszont visszanézve az újszülött és baba képeit, már azt mondom, hogy nem is volt olyan szép akkor.😅 Hihetetlen, hogy hogy nézett ki és mennyit változott.
jan. 30. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Az én lányom sem volt a legszebb baba a világon 🤷🏼‍♀️. Imádtam nyilván akkor is, de kis aránytalan volt szegényke. Nagy fej (tényleg, az orvosok is megjegyezték, hogy szép nagy a feje 🙈), vékony végtagok, nagy pocak, ráncos volt, a szemei kicsit "feldagadva"... Most 6 éves, kikupálódott, a fejébe is "belenőtt", teljesen arányos sőt: rengetegen megjegyzik, hogy olyan, mint egy élő porcelánbaba (lenszőke haj, világitó kék szemek, hófehér bőr...). Pedig ha látták volna az első hetekben, el sem hinnék, hogy ugyan az a gyerek.
jan. 30. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Unokatesóm. Ma is sztori nálunk, hogy őt még a kórházban is leszdita az anyja, hogy nem látta szépnek a babát. Gyönyörű lett később, de hát akkor tényleg olyan volt, mint valami nyúzott macska.
jan. 30. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Csaszaros

Volt a fiam, nagyon szep volt ujszulottnek. Mint a rajzokon.

Most meg sima, atlagos gyerek, mi sem nyertunk szepsegversenyt az apjaval.

A szepseg egyebkent is relativ fogalom, kinek mi.

jan. 30. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!