Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Apás szülés. Mi erről a...

Apás szülés. Mi erről a véleményetek?

Figyelt kérdés

Egy barátnőm nem rég szült, és mesélt egy két dolgot, ami kicsit rám ijesztett. Neki elmondása szerint nem az elviselhetetlen fájdalom okozta a legnagyobb traumát hanem az, hogy mai napig szégyelli magát a férje előtt. Kitoláskor sajnos távozott pisi és kaki is, ami természetes dolog, de a szülésznőnek ezt nem sikerült diszkréten kezelni. Többször is rászólt, hogy jó helyen nyomjon, mert ez így nem jó, plusz elég durván hangott adott annak, hogy miért nem történt beöntés. Mondjuk ezt neki is tudnia kellett volna, hogy miért nem, de ez más kérdés. 4 hónapos a babájuk, de ezen még azóta sem tudott túllépni. Egyébként még néhány hete a férje is említette, hogy nagyon megrázta a szülés, mert rossz volt így látnia a feleségét, de nem tért ki a részletekre persze, csak annyit mondott, hogy még rémálmai is voltak utána.

Eddig úgy voltam vele, hogy mindenképp jobb, ha bent van velem a férjem, de most elbizonytalanodtam. Persze sokszor hallom, hogy az apáknak is élmény a szülés, és még erősebb utána kapcsolat, de hát ezt ugye előre senki sem tudja. Nektek mi erről a véleményetek? Persze tudom, hogy nem minden szülés horror, de akik az apás szülést választották nem bánták meg később? Vagy pont fordítva, hogy nem volt bent az apa, és később ezt bántátok meg?


jan. 23. 17:12
1 2 3 4 5
 1/49 anonim ***** válasza:
66%
Nem mindig jobb ha bent van az apa. Én nem is akartam volna, hogy bejöjjöna kitolasi szakaszra. Aztán császár lett.
jan. 23. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/49 anonim ***** válasza:
100%
Apa vagyok. A feleségem közvetlen közelében voltam, de olyan helyen, ahol nem látok olyat, amit nem szeretnék. Csodálatos élmény volt, többször is volt alkalmam átélni. Nyilván a feleségemnek is jobb volt, hogy jelen voltam. De ez mi vagyunk. Minden szülőpárnak magának kell eldöntenie, nekik hogy jó.
jan. 23. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/49 anonim ***** válasza:
41%
Nekem férfi ismerősöm mondta anno, hogy felejthetetlen élmény volt látni a fia szuleteset de sajnos az is felejthetetlen volt a számára, hogy a feleségét hogyan látta. A szülés után hónapokig nem volt köztük szexuális kapcsolat
jan. 23. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/49 anonim ***** válasza:
52%

Kitolásnál nem volt bent, mindkettőnk szerint jobb volt így.


A vajúdás is pont elég kellemetlen látvány volt neki, és őszintén szólva nem tudott nekem segíteni se semmit. Nekem olyan szinten fájt hogy 6 órán keresztül teljesen magamon kívül voltam és csak üvöltöttem. Ehhez szerintem sajnos nem sokat tud hozzátenni a férj jelenléte.

jan. 23. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/49 anonim ***** válasza:
77%
4-es vagyok, azt hozzáteszem hogy utána az aranyóra alatt ott volt, a fürdetésnél is ott lehetett, szóval megvoltak ezek az első közös pillanatok. Ehhez nem kellett hogy lássa konkrétan azt ahogyan kinyomom magamból.
jan. 23. 17:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/49 anonim ***** válasza:
80%

Az èn gyerekem apja premier plànban nèzte végig a kitolàst. Az normàlis, hogy ilyenkor kijön minden. Aki ezen fèrfikent fennakad, annak baj van a fejèben.

A szülesznő viszont nagyon nem volt professzionàlis, ilyet nem engedhetne meg magànak. Nem lehet rosszul nyomni, a beöntés elavult. Akit zavar a vizelet ès a szèklet, az ne dolgozzon kòrhàzban.

Lehet az volt traumatizàló a pàrjànak, hogy kiszolgàltatva, megalàzva, bàntalmazva làtta. Ha rendes körülmènyek közt törtènt volna a szülès, akkor nem lenne ez.

jan. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/49 anonim ***** válasza:
86%

Az én férjem mindkét gyermekünk születésekor bent volt, és nem bánta meg, mindenkinek ajánlja azóta is.


Én meg nem szégyelltem magam, pedig nyilván volt ott minden, sőt az első szülésem olyan brutál volt, hogy kitoláskor ordítottam, de eszembe sem jutott akkor vagy később, hogy ez ciki lett volna a férjem előtt. Szerintem aki így érzi, azoknak nincs igazi bizalmi kapcsolata házasként...


Egyébként a fejemnél állt és nem nézte magát a kitolást, szülést, így beszéltük meg. Így meg annyira extra dolgot nem látott, nyilván sok vért, pisit meg ilyesmiket igen.


Szóval nem tudom, nekem furcsa, ha valaki csak ott áll a nő fejénél és undorodik utána, de az is, ha egy nő úgy érzi, szégyelli magát a férje előtt, mert úristen, kakált. Ne már.

jan. 23. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/49 anonim ***** válasza:
85%
Mi 5 gyereket szültünk együtt.Egyedül nem is tudom hogy csináltam volna végig.Semmi olyat nem látott,nem okozott köztünk semmi bajt szex terén sem.Amúgy a hónapokig semmi nem volt simán előfordul amúgy is,mert a nő azért itt-ott fáj még,szóval nem csak ezen múlik a dolog.Mindenképpen a férfinak kell eldönteni,hogy be akar-e menni,nem szabad erőltetni, illetve fordítva sem,ha esetleg a nő nem akarná.Igazából csak ti tudjátok ezt megbeszélni,eldönteni,de nekünk nagyon jó élményeink vannak.A kapcsolatunkat is erősítette a dolog.Nekem nagyon jó érzés volt,hogy ott volt.Biztonságérzetem volt tőle.Aktívan is segített.Maszírozott,itatott.Közös élmény lett.A legkisebb gyermekünk kádban született,azóta is emlegeti,hogy hogyan látta előbukkanni a víz alól.Most is azt mondja mindenkinek,hogy semmi pénzért nem hagyta volna ki egyik gyereke születését sem.
jan. 23. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/49 anonim ***** válasza:
26%
Kissé provokatív kamu szagú a kérdés, de hát na, ma még ilyen itt nem volt.
jan. 23. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/49 anonim ***** válasza:
100%

2 gyereket szültem, mindkettőnél bent volt a férjem. Az elsőnél jött minden IS. Sokáig tartott, ordítottam, minden volt. A második sokkal szebb volt.

A férjem utólag is azt mondja, boldog, hogy ott volt, ki nem hagyta volna, hogy velem/velünk legyen.

A szex azóta is tökéletesen működik.

Nyilván nem minden pasinál van ez így, az ne is legyen bent, aki emiatt megundorodik a feleségétől.

jan. 23. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!