Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a menete a külföldre...

Mi a menete a külföldre költözésnek kisgyerekkel?

Figyelt kérdés
Ilyenkor miket kell elintézni és mit kell intézni a védőnőnél?

jan. 31. 11:21
 1/8 anonim ***** válasza:
75%

1. Ha a gyerek az egyik szülönél van, a másik - vagy ehelyett a gyámhatóság - beleegyezése szükséges.

2. A "külföldön" munkahely és lakhatás biztosítása

3. A gyerek iskoláztatása biztosított kell, hogy legyen

jan. 31. 11:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
A gyerek még nincs 1 éves sem. Mind a két szülő költözik.
jan. 31. 12:04
 3/8 anonim ***** válasza:
34%

azt hiszem, új gyerekorvos választása, illetve védőnő is szükségeltetik, amennyiben az adott országban van védőnő. de ezeket az információkat, hogy hogyan is zajlik az átjelentkezés, szerintem magával a védőnőtökkel kell megvitatni :)

ugye az itteni családtámogatások nem tudom, járnak-e abban az esetben, ha külföldön éltek, valószínűleg nem. ezeket is célszerű “lemondani”, mivel utána szépen visszafizettetik, hogyha nem mondjátok le, elköltitek és ők észreveszik.

illetve ha babaváróval is éltetek, abban az esetben van egy olyan kitétel, hogy a családnak m.o-n kell maradnia.

jan. 31. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
73%

Hova koltoztok ?

Mi is koltoztunk, de ha masik orszag akkor hiaba irom :)


1. hozzaszolo, az egadta vilagon senkinek nincs koze hozza Mo.-n, hogy van e lakhatas vagy munkahely az uj orszagban 🤦🏻‍♀️

jan. 31. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
76%
4-es, az 1-es hozzászóló arra az esetre értette, ha csak az egyik szülővel megy a gyerek. Akkor kell környezettanulmány az új lakóhelyről és munkáltatói igazolás.
jan. 31. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

javalom a fecebook adott ország gyerekes csoportjåtol kėrdezni ,ha németország akkor van olyan magyar gyerekes csoport ott segitenek pontos infokal.

gondolom ausztria is van ilyen.

jan. 31. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Lesz melód, lakhatás? Na, akkor költöztök.


Pont olyan, mint amikor a felnőttek mennek, semmivel sem másabb.

jan. 31. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
55%

#7 Neked van egy év alatti gyereked?


Ki kell jelenteni az tuti, mert különben havonta keresi a védőnő meg a gyerekorvos. (Gondolom ehhez be kell jelenteni valahol).


Mi költöztünk külföldre egy évre, szó szerint semmit nem jelentettem be itthon csak a tb-met intéztem.

febr. 1. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!