Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Pontosan mi a menete annak,...

Pontosan mi a menete annak, hogy kisgyerekes bkv-bérletet igényeljek?

Figyelt kérdés

Ellenőriztem, jogosult vagyok rá:) A bkv honlapján szép és jó dolgokat írnak, de úgy érzem, a lényeg kimaradt (pl. a bérletigazolványt egyáltalán HOL lehet megvenni, postán küldik vagy a helyszínen adják stb...). Ezért kérem, aki már túl van ezen a procedúrán, írja le minél szájbarágósabban, lépésről-lépésre és hogy tapasztalata szerint mennyi az átfutási ideje a gyes-igazolás kérvényezésének (jól gondolom, hogy budapestieknek az államkincstár pest megyei igazgatóságától kell kérni?)

Köszönöm és szép napot mindenkinek:)


2011. ápr. 4. 15:32
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Nos, félig talán tudok segíteni.

Nekem alapból a GYES jár, úgyhogy nekem elég volt az erről szóló fél évnél nem régebbi határozatot bemutatni. Plusz persze 1 évnél nem régebbi igazolvány kép is kell. Be kell mutatni a budapesti állandó lakcímedet a lakcímkártyán és egy BKV-s pénztárban (nagyobba menj, mert a kisebbekben igazolványt nem tudnak kiállítani, nem is tudják, hogy kinek jár a kisgyerekes bérlet.)

A BKV pénztárban megcsinálják a bérletigazolványt összesen kb. 300 forintért, beragasztják a képet és meg lehet venni a bérletet is 3850 Ft-ért. Ennyi az egész.

Bármikor utazhatsz a bérlettel, nem kell mindig a gyermeknek veled lennie, mert ezt a GYES után kapod és nem konkrétan a gyermeked után!

Az igazolást szerintem megcsinálják a MÁK-nál, ha személyesen bemész.

Postán biztos hosszabb idő, és lehet, hogy sosem ér oda, vagy ne m foglalkoznak vele.

Próbáld meg felhívni őket, megmondják, hogy állítanak-e ki ilyen igazolást, vagy hogy működik ez, hogy ne menj potyára:

[link]

2011. ápr. 4. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!